ارزیابی محصولات دام و طیور در استان مازندران

ارزیابی محصولات دام و طیور در استان مازندران | کارشناسان البرز

کارشناس خبره حوزه ارزیابی دام | کارششناسان البرز


کارشناس ارزیابی محصولات دام و طیور در استان مازندران

استان مازندران یکی از استان های سرسبز شمال کشور بوده و در زمینه کشاورزی و دامپروری از رونق خوبی برخوردار است. به همین دلیل ارزیابی محصولات دام و طیور در استان مازندران اهمیت بسیار زیادی دارد.
زیرا بخش مهمی از تغذیه کشور، از طریق محصولات دام و طیور تأمین می شود. از این رو صنعت بزرگی با نام صنعت دام و طیور در بخش های مختلف کشور از جمله استان مازندران شکل گرفت.
سالیانه دو میلیون تن گوشت و فرآورده های پروتئینی در کشور تولید و مورد مصرف قرار می گیرد. لذا با توجه به اهمیت سالم بودن محصولات دام و طیور و نقش آن در تأمین سلامت جامعه، باید این محصولات به طور مستمر مورد ارزیابی قرار گیرند.
بنابراین بهتر است برای این کار از کارشناسان مجرب و حرفه ای در زمینه دامپروری استفاده کنید. از این رو پیشنهاد می کنیم با استفاده از خدمات گروه حرفه ای کارشناسان البرز، اقدامات مربوط به بررسی کیفیت این محصولات را در اسرع وقت و با دقت بالایی انجام دهید.

لطفاً 3 دقیقه ای جهت مطالعه محتوای پیش رو با ما همراه باشید.

ارزیابی دام و طیور در استان مازندران بر عهده چه کسی است؟

ارزیابی محصولات دام و طیور در مازندران از جمله اقداماتی است که توسط کارشناس رسمی دادگستری انجام می شود.
این کارشناس پس از طی کردن موفقیت آمیز تحصیلات دانشگاهی، به مدت 5 سال در دامپروری های منتخب، دوره کار تجربی را می گذراند. از این رو تجربه و مهارت لازم برای ارزیابی محصولات دام و طیور را به طور کامل به دست آورده است. لذا با خیال راحت می توانید ارزیابی محصولات دام و طیور در استان مازندران را به کارشناس رسمی دادگستری بسپارید.
کارشناس رسمی دادگستری وظیفه دارد تا محصولات دامی را هم از لحاظ کیفی و هم از لحاظ کمی مورد ارزیابی قرار دهد.
در ارزیابی کیفی محصولات دام و طیور، گوشت، مرغ، فراورده های پروتئینی و … مورد ارزیابی و بررسی کیفیت قرار می گیرند. در این نوع بررسی، کارشناس رسمی دادگستری وظیفه دارد تا میزان سلامت و عدم ابتلای دام و طیور به بیماری های مختلف را بررسی نماید.
به این ترتیب، اطلاعات جامع و مفیدی در مورد سلامت واحدهای نگهداری دام و طیور در دست خواهد بود.
این امر باعث جلوگیری از بروز خسارت و مرگ و میر در واحدهای دام و طیور می شود.
در بررسی کمی محصولات دام و طیور، کارشناسان دادگستری در امور دامپروری وظیفه دارد تا میزان رشد دام و همچنین تعداد دام و طیور را مورد بررسی قرار دهد. لذا با استفاده از داده های به دست آمده از بررسی کمی محصولات دام و طیور، می توان میزان کمبود این محصولات برای تأمین نیاز کارخانه های تولید مواد غذایی را برآورد نموده و گام مهمی در جهت رفع این کمبودها برداشت.

کارشناس رسمی دادگستری حوزه دام و طیور در ایران | کارشناسان البرز

کارشناس رسمی دادگستری در حوزه دام و طیور چه وظایفی دارد؟

از مهم ترین وظایف کارشناس دادگستری در امور دامپروری می توان به بررسی دلایل بروز مرگ و میر و بیماری های مختلف در واحدهای پرورش دام و طیور اشاره کرد.
در واقع این کارشناس علاوه بر ارزیابی محصولات دام و طیور در استان مازندران وظیفه دارد تا دلایل مرگ و میر دام و طیور را در اسرع وقت بررسی نموده و از بروز خسارات شدید در این واحدها جلوگیری نماید.
این امر علاوه بر تأمین سلامت دام و طیور، در بهبود کیفیت محصولات آنها نیز مؤثر است.
در ضمن وظایف دیگری نیز مانند تعیین قیمت محصولات دامی، توسط کارشناس رسمی دادگستری و دامپروری انجام می گیرد.
اما به طور کلی برخی از مهم ترین وظایف کارشناس رسمی دادگستری در دامپروری، به شرح زیر می باشند:

  1. ارزیابی و تعیین قیمت برای خرید یا فروش دام و طیور
  2. تعیین خسارت های وارد شده به تأسیسات و واحدهای پرورش دام و طیور
  3. نظارت کامل و افزودن مکمل های تغذیه ای در مواد غذایی دام و طیور
  4. تعیین اجاره بهای واحد های دامپروری و پرورش طیور
  5. رسیدگی به تخلفات و فعالیت غیر مجاز کشتارگاه ها

ارزیابی محصولات دام و طیور چگونه انجام می شود؟

همانطور که گفته شد بخش بسیار بزرگی از تغذیه کشور، از طریق محصولات دام و طیور تأمین می شود. بنابراین ارزیابی این محصولات به عنوان اصلی ترین وظیفه کارشناس رسمی دادگستری شناخته می شود. چرا که این کارشناس با بررسی کامل محصولات دام و طیور و اطمینان از سالم بودن آنها، از ورود مواد غذایی آلوده به چرخه غذایی انسان ها و انتقال بیماری های مشترک بین انسان و حیوان جلوگیری می کند.
به طور کلی محصولات دام و طیور به گروه های زیر تقسیم می شوند:

محصولات اولیه

یکی از مهم ترین وظایف کارشناسان دادگستری در زمینه ارزیابی محصولات دام و طیور در استان مازندران مربوط به بررسی محصولات اولیه می باشد. این محصولات شامل گوشت، مرغ، فراورده های گوشتی و پروتئینی، تخم مرغ، شیر و … می باشد.
لذا کارشناس دادگستری، تمامی محصولات دام و طیور را با استفاده از تجهیزات مختلف، ارزیابی نموده و پس از اطمینان از سلامت این محصولات، اجازه ورود به چرخه غذایی افراد جامعه را می دهد.
در ضمن این کارشناس، قیمت هر کدام از محصولات اولیه را به طور دقیق مشخص نموده و وظیفه دارد با هر گونه کم فروشی و گران فروش متخلفان برخورد کند.

ارزیابی محصولات اولیه دام | کارشناسان البرزمحصولات ثانویه

محصولات ثانویه دام به محصولاتی از قبیل چرم، سالامبور، پشم و … می گویند.
در زمینه ارزیابی محصولات ثانویه دام و طیور، کارشناس موظف به بررسی کیفیت و قیمت گذاری این محصولات می باشد. به طوری که کارشناس رسمی دادگستری، ابتدا منطقه تولید چرم و سالامبور را بررسی کرده و بر اساس درجه مرغوبیت، قیمت این محصولات را تعیین می کند.

یک پیشنهاد ویژه برای سروران ارجمند

ارزیابی محصولات دام و طیور در استان مازندران از جمله خدماتی است که توسط بهترین کارشناس امور دام و دامپروری در مازندران کارشناسان البرز ارائه می شود.
این تیم تخصصی، از بهترین و مجرب ترین کارشناسان رسمی دادگستری تشکیل شده و به همین دلیل سابقه درخشانی در زمینه ارزیابی محصولات دام و طیور در نقاط مختلف کشور دارد. لذا با سپردن ارزیابی دام و طیور و محصولات آن به تیم تخصصی کارشناسان البرز، شاهد ارزیابی دقیق و باکیفیت محصولات دامی در کوتاه ترین زمان ممکن خواهید بود.

راه های ارتباطی با کارشناسان البرز

تلفن همراه

09122640810

شماره تماس دفتر

026-34479388

ایمیل پشتیبانی

   info@karshenasanalborz.com

آدرس

کرج- جهانشهر- بلوار مولانا- خیابان گلستان- کوچه بن بست گلستان یک- پلاک 30

5/5 - (2 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 + هشت =