ارزیابی کیفیت و ایمنی دام و محصولات دامی ⭐

ارزیابی کیفیت و ایمنی دام و محصولات دامی | کارشناسان البرز

سلامت مصرف کنندگان وابسته به ارزیابی ایمنی دام و محصولات دامی


ارزیابی کیفیت و ایمنی دام و محصولات دامی به صورت اصولی

کیفیت خوراک دام و طیور به طور قابل توجهی در افزایش فعالیت های پرورشی دام و طیور در کشور نقش بسیار پررنگی ایجاد می کند. بر همین اساس ارزیابی کیفیت و ایمنی دام و محصولات دامی به عنوان مسئله ای مهم مورد بحث قرار می گیرد. لازم به ذکر است سلامت مصرف کنندگان این محصولات وابسته به ارزیابی ایمنی دام و محصولات دامی می باشد.
خوراک دام و طیور به اشکال مختلفی از جمله کنسانتره دامی به شکل خوراک یا مجزا، علوفه مرتعی یا زراعی، دان کامل طیور، انواع مکمل، پیش مخلوط و … دانست که کیفیت آنها تحت تاثیر عوامل بیشماری می باشد.
لازم به ذکر است تنوع عواملی که کیفیت خوراک دام و طیور را تحت تاثیر قرار می دهد، به اجزای تشکیل دهنده خوراک بستگی دارد. انواع علوفه تازه برداشت شده، کاه، سیلاژها، حبوبات، غلات، علوفه خشک، محصولات فرعی کشاورزی مواردی هستند که می تواند از بخشی از اجزای تشکیل دهنده محصولات دامی باشد.

لطفا چند دقیقه ای تا پایان مطلب پیش رو همراه ما باشید.

ضرورت آزمایش خوراک دام و طیور

مدت، شرایط نگهداری و حمل محصولات دامی می تواند باعث تغییر مداوم کیفیت آنها شود. بر همین اساس نمونه گیری و آزمایش مداوم مواد خوراکی دامی به مولفه های پایدار و ناپایدار در آنها برمی گردد که می تواند کیفیت آنها  را تغییر دهد.
بر همین اساس برای افزایش ایمنی دام و کاهش احتمال خطر در تغذیه آنها، ارزیابی کیفیت و ایمنی دام و محصولات دامی به صورت نمونه گیری اصولی و انجام آزمایشات با استفاده از دقیق ترین امکانات آزمایشگاهی ضروری می باشد. سلامت و ایمنی دام به طور مستقیمی به این آزمایشات بستگی دارد. چنانچه در این کار خطایی ایجاد شود سلامت و عملکرد دام و طیور را تحت تاثیر قرار می دهد.

لازم به ذکر است ارزیابی کیفیت و ایمنی دام و محصولات دامی تنها برای تولید کنندگان خوراک دام و طیور و یا دامداران طیور مهم نیست. بلکه در عرصه های بزرگ تر استانی، کشوری و بین المللی دسترسی به داده های مربوط به ایمنی و سلامت خوراک دام و طیور برای سیاست گذاران، قانون گذاران و تدوین کنندگان استاندارد های خوراک دام و طیور بسیار حائز اهمیت است.
به همین دلیل ارزیابی کیفیت و ایمنی دام و محصولات دامی بخش مهم و جدایی ناپذیر از اصول خوراک دام و طیور در کنار سیستم کنترل کیفی و ایمنی و سلامت غذایی در سراسر جهان محسوب می شود.

ارزیابی کیفیت و ایمنی دام و محصولات دامی | کارشناسان البرز
ضرورت آزمایش خوراک دام و طیور

خوراک آلوده دام و طیور چه خطراتی در پی دارد

همانطور که اشاره کردیم ایمنی دام مستقیما به محصولات دامی بستگی دارد. مصرف خوراک آلوده به سموم مختلف ازجمله سموم قارچی یا آفت کش منجر به ایجاد بیماری های همه گیر دام و طیور می شود. در نهایت بیماری های مشترک انسان و دام که یکی از خطرات تهدید کننده جامعه بشری است را به دنبال دارد. در بسیاری از کشورها با وجود سیستم های کنترل آزمایشگاهی عالی این موضوع قابل پیشگیری می باشد.
یکی از نکاتی که رعایت آن باعث می شود تولید کنندگان دام و طیور و محصولات آنها بیشتر نسبت به انجام این آزمایش ها توجه کنند، رعایت استاندارد ها و مقررات الزامی در خصوص ارزیابی کیفیت و ایمنی دام و محصولات دامی می باشد. که شامل برچسب گذاری محصولات و رعایت استاندارد های تشویقی و مشوق مصرف کنندگان به تهیه و مصرف محصولات دارنده این استاندارد ها که می تواند شامل استاندارد های مربوط به محصولات بدون آنتی بیوتیک و ارگانیک و … باشد.

نکاتی درباره نمونه گیری اصولی و ارزیابی کیفیت خوراک دامی

مواد خوراکی به خصوص علوفه تولیدی می تواند نسبت به فصل، سال و حتی مزرعه ای نسبت به مزرعه دیگر نوساناتی داشته باشد. به همین دلیل ارزیابی اصولی کیفیت و ایمنی دام و محصولات دامی کمک بسیار زیادی می کند. تا در تفاوت جیره و آنچه دام ها مصرف می کنند تعادل ایجاد نمود.

اولین اصل در نمونه گیری محصولات دامی این است که نمونه گیری به گونه ای صورت گیرد که نشان دهنده وضعیت کل مزرعه یا محصول باشد. زیرا اگر نمونه ها تنها از قسمت های بهتر باشد ممکن است کیفیت محتوای مواد مغذی از آنچه که هست بهتر به نظر آید.

دومین اصل در نمونه گیری و ارزیابی محصولات دامی این است که نمونه خوراک به صورت کامل و بدون هیچ تغییری به کیسه های نمونه گیری وارد شود. به گونه ای که همه بخش های آن مانند برگ های یونجه، مواد آردی و آسیابی و مکمل های معدنی-ویتامینه نمونه باید نماینده کل خوراک دامی باشد.
بنابراین ابزار و روش های مناسبی را برای نمونه گیری به کار می گیرند. به عنوان مثال پروب های نمونه گیری بسیار کارآمد تر از برداشت نمونه با دست می باشد.

پس از نمونه گیری با توجه به نوع ماده خوراکی، به شرایط مخصوصی برای ارسال به آزمایشگاه نیاز دارد. برای مثال درمورد نمونه های علوفه های خشک مانند کاه تنها کافی است در شرایطی قرار گیرد که از رطوبت و حرارت بالا دور باشد. درحالی که درمورد نمونه های دارای رطوبت و گاز های فرار باید ظرف و شرایط نمونه هنگام ارسال به آزمایشگاه از مرجع معتبر که نمونه برای آن ارسال می شود سوال شود.

نکاتی درباره نمونه گیری اصولی و ارزیابی کیفیت خوراک دامی | کارشناسان البرز
نمونه گیری از محصولات دامی به صورت دقیق در کارشناسان البرز

پیشنهاد ویژه به سروران ارجمند

یکی از نیاز های تولیدکنندگان دام و خوراک دامی ارزیابی کیفیت و ایمنی دام و محصولات دامی می باشد. این موضوع در موفقیت فعالیت های پرورش دام و طیور در کنار کیفیت و کمیت محصولات دامی و همچنین سلامت مصرف کنندگان از اهمیت بالایی برخوردار می باشد.
بر همین اساس توصیه می شود نمونه گیری و ارزیابی دام و محصولات دامی را جدی بگیرید.
شما سروران گرامی می توانید در این زمینه از خدمات مجموعه کارشناسان البرز بهره مند شوید.
جهت کسب اطلاعات بیشتر در حوزه ارزیابی دام و محصولات دامی و دریافت بهترین مشاوره ها، از طریق راه های ارتباطی ذیل با کارشناسان ما در تماس باشید.

راه های ارتباطی با کارشناسان البرز

تلفن همراه

09122640810

شماره تماس دفتر

026-34479388

ایمیل پشتیبانی

   info@karshenasanalborz.com

آدرس

کرج- جهانشهر- بلوار مولانا- خیابان گلستان- کوچه بن بست گلستان یک- پلاک 30

5/5 - (1 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 + هفت =