نحوه تهیه نقشه یو تی ام زمین کشاورزی در قزوین 🗺️

خدمات نقشه یو تی ام در قزوین | کارشناسان البرز

تهیه نقشه یو تی ام توسط بهترین کارشناسان - کارشناسان البرز


تهیه نقشه یو تی ام زمین های کشاورزی در قزوین

تهیه نقشه یو تی ام یکی از مهمترین اقداماتی است که در جهت دریافت سند تک برگ و حل اختلافات حائز اهمیت می باشد و از آنجا که امروزه برخی از اراضی دارای چندین مالک می باشند که تفکیک ملک آنها صورت نگرفته است به همین منظور با تهیه نقشه یو تی ام برای هر یک از مالکین سند مجزا صادر خواهد شد.
همچنین برای اینکه حدود اربعه ملک و مرزبندی زمین به درستی صورت بگیرد نیاز به تهیه نقشه یو تی ام خواهد بود.
برای آشنایی با نحوه تهیه نقشه یو تی ام زمین کشاورزی در قزوین پیشنهاد می کنیم تا انتهای این مطلب را مطالعه فرمائید.

لطفاً در ادامه جهت بهره مندی از مطالب پیش رو با ما همراه باشید.

نقشه یو تی ام چیست؟

نقشه یو تی ام یک سیستم تصویری بر روی سیستم مختصات دوبعدی است که برای تعیین مکان یک نقطه روی زمین مورد استفاده قرار می گیرد.
در واقع نقشه یو تی ام یک پلان یا کروکی از ابعاد و مساحت واقعی ملک می باشد که به نقشه رقومی تبدیل می شود. این نقشه با استفاده از تجهیزاتی از قبیل دوربین نقشه و جی پی اس تهیه می شود و سپس با نرم افزار اتوکد ترسیم می گردد.
با تهیه این نقشه ملک در موقعیت خود تثبیت خواهد شد و به همین منظور اجازه تعرض به ملک داده نمی شود.

بهترین کارشناس تعیین نقشه یو تی ام زمین های کشاورزی - کارشناسان البرز
نقشه برداری زمین های کشاورزی با بهترین تجهیزات – کارشناسان البرز

روند تهیه نقشه یو تی ام چگونه است؟

نقشه یو تی ام از سمت اداره جات و سازمان های مختلف از جمله اداره منابع طبیعی، دفاتر ثبت اسناد و جهاد کشاورزی درخواست می شود.
ابتدا با استفاده از تجهیزات نقشه برداری در محل مورد نظر تمامی مختصات و ابعاد و گوشه های ملک مشخص می شوند. پس از برداشت نقشه بر روی کاغذ، مختصات آن روی نقشه های سازمان جغرافیایی ثبت شده و توسط کارشناس رسمی دادگستری تائید می شود.
نحوه تهیه نقشه یو تی ام زمین کشاورزی در قزوین به دو روش انجام می شود.
روش اول استفاده از جی پی اس است که در این روش برداشت زمینی با میزان دقت بالایی صورت می گیرد و مختصات یو تی ام کنج ها نیز برداشت می شود و در نهایت ترسیم نقشه یو تی ام با نرم افزار اتوکد انجام خواهد شد.
در روش دیگر از دوربین توتال استیشن برای تهیه نقشه استفاده می شود. در این روش نقشه به صورت زمینی برداشت می شود و ترسیم آن نیز با نرم افزار اتوکد انجام می گیرد.
لازم به ذکر است که برای تهیه نقشه یو تی ام استفاده از دوربین و جی پی اس برای زمین های جنگلی که دارای درختان زیادی می باشد مناسب است و از آنجا که این نقشه ها باید بسیار دقیق باشند، توسط افراد متخصص و مجرب تهیه می گردند.

کاربرد تهیه نقشه یو تی ام

نقشه های یو تی ام که توسط کارشناس رسمی امور ثبتی تهیه شده است از اهمیت بالایی برخوردار است.
یکی از کاربردهای مهم نقشه های یو تی ام این است که مالکان می توانند با استفاده از آن اطلاعات دقیقی را از مشخصات ملک خود و مختصان آن داشته باشند.
در مواردی تطبیق ملک ها موضوعی مهم تلقی می شود که با تهیه نقشه های یو تی ام این مشکل قابل حل خواهد بود.
با استفاده از نقشه یو تی ام مالکین می توانند اقدام به اخذ سند مالکیت نمایند. همچنین در موارد دیگری همچون اخذ مجوز از شهرداری داشتن این نقشه اهمیت زیادی دارد.
از همین رو باید ذکر کنیم که این نقشه ها در شهرداری، اداره منابع طبیعی، سازمان ثبت اسناد و در دادگاه ها حل اختلاف کاربردهای زیادی را به همراه دارند.

تفاوت نقشه یو تی ام با نقشه های دیگر

نقشه یو تی ام با نقشه های دیگر در سیستم مختصات و مقیاس متفاوت است. اگر در نقشه مورد نظر سیستم مختصات و مقیاس وجود نداشته باشد نمی توان آن را به عنوان نقشه تلقی کرد.
نکته مهم در رابطه با نقشه های یو تی ام وجود مشخصه هایی اعم از ابعاد، مساحت و اندازه های روی نقشه می باشد که با دقت بسیار بالایی تعیین می شوند.

نقشه یو تی ام از زمین های کشاورزی در قزوین | کارشناسان البرز
تهیه نقشه یو تی ام اراضی با کارشناسی تخصصی – کارشناسان البرز

هزینه تهیه نقشه یو تی ام

در رابطه با نحوه تهیه نقشه یو تی ام زمین کشاورزی در قزوین، هزینه های آن یکی از اولین سوالاتی است که ذهن همگان را به خود درگیر می کند.
برای پاسخ به این سوال باید به این نکته اشاره کنیم که هزینه های نقشه با توجه به عواملی تعیین می گردد.
یکی از مهم ترین عوامل متراژ ملک می باشد، یعنی هر چه متراژ ملک مورد نظر بیشتر باشد متراقباً هزینه های تهیه نقشه افزایش می یابد.
راه های دسترسی نیز در هزینه نقشه تأثیر گذار هستند و از همین رو در مناطقی همچون کوهستان ها هزینه ها بالاتر است.
از جمله موارد دیگر کاربری ملک مورد نظر می باشد. زیرا هزینه های مرتبط با تهیه نقشه ملک های بدون سند و نیز ملک های مسکونی و کشاورزی با یکدیگر متفاوت می باشد.
لازم به ذکر است نقشه های یو تی ام که دارای مهر و امضای کارشناس دادگستری هستند از اعتبار بالاتری برخوردار می باشند و هزینه های آن نسبت به دیگر نقشه ها بیشتر است.

یک پیشنهاد ویژه

نقشه های یو تی ام از لحاظ حقوقی و فنی دارای اعتبار بالایی می باشد و به همین منظور در تمامی ادارات و مجموعه های مرتبط به خدمات ملکی برای مشخص نمودن حد و حدود ملک ها از این نقشه استفاده می شود.
به طور کلی زمین های کشاورزی و باغ ها از اراضی هستند که دارای متراژ بالا و بدون داشتن حد و مرز می باشند.
به همین دلیل در مواقعی که درخواست برای سند تک برگ توسط مالکین این اراضی شود نیاز به تهیه نقشه یو تی ام خواهد بود.
در این مطلب با ارائه مطالب مفید نحوه تهیه نقشه یو تی ام زمین کشاورزی در قزوین را بررسی نمودیم.
برای تهیه نقشه یو تی ام توصیه می شود به مراکز معتبر مراجعه نمائید تا از مزایای بهترین قیمت نقشه برداری یو تی ام در قزوین برخوردار شوید.
تیم کارشناسان البرز با داشتن تجهیزات پیشرفته و به روز تمامی خدمات مربوط به نقشه برداری را با تعرفه مناسب انجام داده و مشاوره های لازم در این رابطه را برای شما ارائه می دهند.

شماره تماس دفتر

026-34479388

تماس مستقیم با مدیریت ، مهندس بکتاش

09122640810

آدرس دفتر

کرج – جهانشهر – بلوار مولانا – خیابان گلستان – کوچه بن بست گلستان یک – پلاک 30

5/5 - (1 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × دو =