ارزیابی زمین های غیر مزروعی در مازندران 📍

ارزیابی زمین های غیر مزروعی در مازندران | کارشناسان البرز

ارزیابی اصولی و دقیق توسط کارشناسان حرفه ای


ارزیابی زمین های غیر مزروعی در مازندران توسط کارشناسان باتجربه

نظریه و کارشناسی اراضی غیر مزروعی و ساختمان ها توسط کارشناس رسمی دادگستری یکی از خدماتی است که در هر رشته ای به عنوان یک سند رسمی مورد استفاده قرار می گیرد. بر این اساس کارشناس مسئولیت ویژه ای طبق آئین نامه اجرایی در برابر نظریه صادر شده خواهد داشت. بنابراین ضروری است افراد نیازمند به خدمات ارزیابی زمین های غیر مزروعی در مازندران به کسانی که از صلاحیت کارشناسی برخوردار بوده و دقت کامل در این موضوع به خرج می دهند مراجعه نمایند. در این زمینه توصیه می شود مدارک کارشناس جهت اثبات جایگاه کارشناسی وی رویت شود.
با ارزیابی زمین های غیر مزورعی می توان اهداف مالکان با مشخص شدن قیمت عادله جهت انجام معامله و اختلاف ها از بین برود.

از شما دعوت می کنیم دقایقی از وقت خود را جهت بهره مندی از این مطلب به ما اختصاص دهید.

ارزیابی زمین های غیر مزروعی به چه منظور انجام می شود؟

با کمک کارشناسان حرفه ای و مجرب می توان قیمت دقیق زمین های غیر مزروعی، آپارتمان، اراضی کشاورزی و … را تعیین نمود. گاهی این تعیین قیمت جهت انجام یک معامله به صورت عادلانه و یا حل اختلاف بین دو یا چند نفر می باشد. گاهی نیز در دادگاه ها و نهاد ها برای ضمانت و یا مناقصات و مزایدات، ارزیابی زمین های غیر مزروعی در مازندران صورت می گیرد.
همچنین ارزیابی زمین های غیر مزروعی در خصوص واگذاری ملک در طرح های عمرانی از جمله شهرداری ها، وزارتخانه ها و … می باشد.

ارزیابی زمین های غیر مزروعی در مازندران | کارشناسان البرز
ارزش گذاری و تعیین قیمت زمین توسط توسط کارشناسان حرفه ای

اراضی غیر مزورعی چیست؟

درواقع زمین های غیر مزروعی، زمین ها و املاکی می باشند که در آنها فعالیت های کشاورزی، باغبانی و تاکداری نتواند انجام شود. به گونه ای که آن زمین به هیچ عنوان قابلیت کشت و زرع را نخواهد داشت.
درمقابل زمین های غیر مزروعی، زمین های کشاورزی قرار می گیرد که در آنها می توان فعالیت های مختلف کشاورزی را انجام داد. با توجه به اهمیت زمین های کشاورزی، کارشناسان رسمی دادگستری با ارزیابی زمین و توجه به اینکه آیا زمین قابلیت کشت دارد یا خیر اقدام به شناسایی و قیمت گذاری آن می نمایند.

بررسی نکات مهم در ارزیابی زمین های غیر مزروعی در مازندران

عوامل متعددی ممکن است در ارزیابی زمین مورد بررسی قرار گیرد. در ادامه به برخی از آنها اشاره خواهیم نمود.
توجه نمایید اراضی که چند سال بدون کشت بوده مشمول قانون حفظ کاربری اراضی زراعی می باشد و نمی توان آن را جزء زمین های غیر مزورعی به حساب آورد.

  1. نوع سند مالکیت:  در ارزیابی زمین های غیر مزروعی توجه به سند مالکیت که مبایعه نامه رسمی یا عادی، شش دانگ، سند مشاعی باشد یا خیر اهمیت بسیار زیادی خواهد داشت.
  2. نوع مالکیت: از دیگر موارد مهم این است که نوع مالکیت زمین که آیا مشاعی، وقفی یا ارثی باشد را بررسی نماید. همچنین توجه به این نکته که با زمین های مجاور خود تعرضی نداشته باشد.
  3. فاصله زمین تا شهر یا روستا: بدیهی است که فاصله زمین تا شهر یا روستا روش ارزش گذاری قیمت آن موثر خواهد بود.
  4. مساحت زمین: از دیگر مواردی که در ارزیابی زمین های غیر مزروعی در مازندران مورد بررسی قرار می گیرد مساحت آن است. مسلما هرچقدر زمین از مساحت بیشتری برخوردار باشد ارزش بیشتری خواهد داشت.

با کمک تیم حرفه ای و باتجربه مجموعه کارشناسان البرز می توانید ارزیابی زمین های غیر مزروعی در مازندران با در نظر گرفتن کلیه عوامل مهم و ضروری در این خصوص انجام دهید.

چرا باید ارزیابی زمین به دست افراد حرفه ای انجام شود؟

لازم به ذکر است ارزیابی زمین با هر نوع کاربری و ملک یک تخصص و حرفه می باشد که باید توسط کارشناسان دادگستری مطابق با دستور العمل های وضع شده انجام شود. چنانچه این کار به طور صحیح صورت نگیرد ارزش زمین یا ملک به درستی مشخص نخواهد شد.
کارشناسان رسمی نباید سلیقه و عقاید شخصی خود را در تعیین ارزش زمین دخالت بدهند.
درواقع ارزیابی زمین یک علم می باشد که در آن طبق اطلاعات و ویژگی های موجود زمین، ارزش آن برای مالک تعیین خواهد شد. ارزیابی ملک باید صریح، قاطع جامع بینانه و دور از هرگونه اغراض شخصی افراد باشد.

اقدامات ضروری در قیمت گذاری ملک

برای ارزیابی زمین های غیر مزروعی در مازندران نیاز است یک سری فعالیت و فرآیند ها توسط کارشناس رسمی دادگستری انجام شود:

  1. گرفتن مدارک لازم از مالک و بررسی دقیق آنها
  2. معاینه دقیق محل زمین یا ملک
  3. گرفتن تصاویر از زمین و تهیه گزارشات و یادداشت های موثر در تعیین قیمت
  4. تحقیقات لازم درباره زمین های مشابه در منطقه
  5. تحلیل و بررسی اطلاعات و عوامل موثر در قیمت زمین
  6. تهیه کردن گزارش دقیق ارزیابی ملک

بهترین روش ارزیابی زمین غیر مزروعی

اگر بخواهیم بهترین و معمول ترین روش برای ارزیابی قیمت زمین غیر مزورعی را پیش بگیریم باید بگوییم انجام تحقیقات محلی و بررسی معاملات صورت گرفته در محدوده مورد نظر می تواند گزینه مناسبی باشد.
گاهی پیدا کردن موارد مشابه پیچیده می شود در این مواقع تجربه کارشناس می تواند به حل این مشکل کمک کند و قیمت زمین غیر زراعی مورد نظر را به صورت عادلانه تعیین کند و گزارش دقیقی از ارزیابی آن ایجاد نماید.

بهترین روش ارزیابی زمین غیر مزروعی | کارشناسان البرز
حل مشکلات قیمت گذاری زمین توسط کارشناسان دادگستری

سخن پایانی به مخاطبان عزیز

با توجه به مطالبی که به آن اشاره کردیم ضرورت و اهمیت استفاده از کارشناس دادگستری در قراداد ها و معامله ها قابل رویت است. بر همین اساس افراد برای ارزیابی زمین های غیر مزروعی در مازندران به مراکز معتبر و قانونی مراجعه می کنند.
عدم توجه به این نکته ممکن است نکات کلیدی و مهم در قرارداد ها فراموش شود. بنابراین مشاوره و کمک گرفتن از یک کارشناس زبده می تواند راه حل مناسبی باشد تا مسیر قانونی معامله های زمین های کشاورزی و غیر زراعی به درستی طی شود.
کارشناسان البرز به صورت حرفه ای و دقیق ارزیابی اراضی غیر مزروعی، ساختمان و اراضی کشاورزی را توسط کارشناسان حرفه ای و باتجربه خود انجام می دهد.
در صورتی که به کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری در مازندران نیاز دارید نیز می توانید از کارشناسان البرز کمک بگیرید.

برای دریافت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید از طریق راه های ارتباطی زیر با کارشناسان ما در تماس باشید.

راه های ارتباطی با کارشناسان البرز

تلفن همراه

09122640810

شماره تماس دفتر

026-34479388

ایمیل پشتیبانی

   info@karshenasanalborz.com

آدرس

کرج- جهانشهر- بلوار مولانا- خیابان گلستان- کوچه بن بست گلستان یک- پلاک 30

5/5 - (1 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × یک =