تفسیر عکس هوایی و ماهواره ای توسط کارشناس رسمی

تفسیر عکس هوایی و ماهواره ای توسط کارشناس رسمی | کارشناسان البرز

تفسیر دقیق عکس هوایی


دقیق ترین تفسیر عکس هوایی و ماهواره ای توسط کارشناس رسمی

کارشناس رسمی تفسیر عکس هوایی در امور ثبتی و نقشه برداری جهت انجام امور کارشناسی در خصوص اراضی و املاک، عکس های هوایی را از سازمان جغرافیایی و نقشه برداری سفارش و بررسی می نماید.
تفسیر عکس هوایی و ماهواره ای توسط کارشناس رسمی شامل مجموعه ای از امور تخصصی فتوگرامتری می باشد. به این ترتیب تفسیر عکس هوایی به منظور بررسی حد و مرز اختلافی میان دو ملک، بررسی موقیت انهار و قنوات، بررسی سابقه کشت و زرع و … استفاده می شود. به طور کلی می توان بیان کرد این عملیات در دعاوی که نیاز به تامین دلیل و مدرک دارند توسط دادگاه ارائه می شود. در نهایت کارشناس رسمی پس در دریافت عکس های هوایی، تفسیر عکس ها را آغاز کرده و گزارش آن را به دادگاه ارائه خواهد داد.

از شما دعوت می کنیم چند دقیقه ای جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما همراه باشید.

کارشناس رسمی چگونه عکس های هوایی را تفسیر می کند؟

توجه کنید که کارشناس رسمی که تفسیر نقشه های هوایی را به دست می گیرد، باتجربه باشد و برای کسب اطمینان از صلاحیت وی باید در دوره های تخصصی تهیه و تفسیر عکس های هوایی شرکت کرده باشد. پس از تایید صلاحیت وی می تواند به عنوان مفسر در امور کارشناسی اعلام نظر کند.
عکس های آنالوگ همان عکس های قدیمی می باشند که مرجع تهیه کننده آنها سازمان های نقشه برداری و جغرافیایی می باشند. از این عکس های آنالوگ در زمینه اراضی و املاکی که نیازمند جانمایی پلاک ثبتی، بررسی حد و مرز بین زمین ها، قدمت بنا و همچنین بررسی سابقه احیا استفاده می شود.

پس از اقامه دعوی میان دو مالک و تحویل پرونده به دست کارشناس رسمی، وی باید در ابتدا مرز میان زمین های مورد اختلاف و نقشه یو تی ام را بررسی کند. پس از تهیه نقشه یو تی ام توسط کارشناس رسمی مفسر عکس هوایی، باید با توجه به مختصات نقشه UTM عکس هوایی مورد نظر را سفارش دهد.

 نظریه کارشناسی نقش بسیار مهمی در صدور رای دادگاه دارد در نتیجه تفسیر عکس هوایی و ماهواره ای توسط کارشناس رسمی باید با دقت بالا و صحت کامل طبق تخصص و صلاحیتی که دارد انجام شود.

برای تفسیر عکس هوایی مراحل زیر توسط کارشناس به ترتیب طی می شود:

  1. آشکارسازی
  2. تحلیل
  3. مقیاس
  4. شناسایی و تشخیص
  5. طبقه بندی
  6. ایده آل سازی
چگونگی تفسیر عکس های هوایی و ماهواره ای | کارشناسان البرز
گزارش تفسیر عکس هوایی توسط بهترین کارشناسان رسمی

کابرد تهیه و تفسیر عکس هوایی توسط کارشناس رسمی

تفسیر عکس هوایی و ماهواره ای توسط کارشناس رسمی یک کار کاملا تخصصی می باشد و در پرونده هایی که حد و مرز اراضی میان مالک ها و اداره های منابع طبیعی به مشکل خورده است، صورت می گیرد. به این ترتیب حدود اراضی مشخص شده و عارضه هایی مانند آثار کشت و زرع و حدود انهار به طور دقیق بررسی می شود.

تفسیر عکس هوایی اراضی ملی

به بیان ساده اراضی که به محیط زیست، دولت و سازمان منابع طبیعی اختصاص دارد اراضی ملی می گویند. در این اراضی هیچ گونه تغییراتی انجام نشده و شکل طبیعی آن حفظ شده است. هنگاهی که اراضی فردی به عنوان اراضی ملی اعلام می شود، این اراضی متعلق به دولت است و از دسترس افراد خارج می شود.

در این هنگام ممکن است افرادی این رای را قبول نکنند. حال برای اینکه ثابت کنند که اراضی آنها ملی نمی باشد ابتدا باید اعتراض خود را ثبت کنند. سپس مدارکی مانند نقشه یو تی ام و گزارش تفسیر عکس هوایی و ماهواره ای توسط کارشناس رسمی را تهیه نمایند.
تهیه این مدارک کار آسانی نیست و باید به کارشناس رسمی دادگستری که تجربه فراوانی در این زمینه دارد، مراجعه کنند.

عکس ماهواره ای برای جانمایی ملک

گاهی مرز های بین دو ملک که از دیوارکشی، فنس یا سنگ چینی بوده است از بین می رود و افراد برای تعیین دقیق حد و مرز ملک خود از تفسیر عکس هوایی و ماهواره ای توسط کارشناس رسمی کمک می گیرند.

عکس های هوایی در زمان های مختلف توسط ماهواره ها و هواپیماها از سطح زمین گرفته می شود. در نتیجه از این عکس ها برای ارائه مدرک و تامین دلیل به دادگاه های حل اختلاف ملکی، جانمایی ملک و وجود یا عدم وجود بنا استفاده می شود. برای جانمایی ملک، متقاضی باید مطمئن باشد در زمان های گذشته دیوارکشی اطراف آن وجود داشته. به این ترتیب با بررسی دقیق مرز های موجود میان اراضی از روی عکس هوایی به طور دقیق مشخص خواهد شد.

در پایان با استفاده از تهیه نقشه یو تی ام از ملک، کار جانمایی آن انجام می شود. پس از چاپ این نقشه باید توسط کارشناس رسمی دادگستری مهر و امضا شود.

تهیه و تفسیر عکس هوایی برای اداره ثبت

تفسیر عکس هوایی و ماهواره ای توسط کارشناس رسمی جزئی از شاخه ی نقشه برداری به نام فتوگرامتری است که برای امور ثبتی نیز استفاده می شود. توجه کنید که  صدور اسناد قدیمی طبق نقشه های ثبتی دهه های 30، 40 و دهه 50 انجام شده به طوری که تخصیص پلاک برای املاک طبق این نقشه ها بوده است. با توجه به نقشه تفکیکی در این نقشه های قدیمی می تواند کمک بسیار زیادی به کارشناس رسمی در تفسیر عکس هوایی و جانمایی پلاک داشته باشد.

به بیان ساده عکس های هوایی آنالوگ و قدیمی در ثبت حقایق در امور ثبتی و نقشه برداری به کارشناسان کمک بسیار زیادی می کند. به گونه ای که عکس های هوایی وضعیت یک منطقه را به صورت دقیق در سال، ماه و حتی ساعت ثبت می نماید.

کابرد تهیه و تفسیر عکس هوایی توسط کارشناس رسمی | کارشناسان البرز
تهیه و تفسیر عکس هوایی برای اداره ثبت

پیشنهاد ویژه به سروران گرامی

تفسیر عکس هوایی و ماهواره ای توسط کارشناس رسمی می بایست با دقت کافی و استاندارد های ضروری و لازم انجام شود. زیرا نظر و تفسیر نهایی کارشناسان رسمی در رای نهایی دادگاه موثر است و در حل اختلاف امور ملکی بسیار کمک کننده خواهد بود.
کارشناسان رسمی باتجربه و زبده نظریه کارشناسی دقیقی از عکس های آنالوگ ارائه می دهند. و با بررسی وضعیت یک ملک در دهه های مختلف دید بصری کافی برای ارائه نظر کارشناسی پیدا می کنند.
مجموعه کارشناسان البرز تشکیل شده از کارشناسان رسمی حرفه ای در امور تفسیر نقشه های هوایی و ماهواره ای می باشد. جهت همکاری با کارشناسان ما در این مجموعه و کسب اطلاعات بیشتر می توانید از طریق راه های ارتباطی زیر با ما در تماس باشید.

راه های ارتباطی با کارشناسان البرز

تلفن همراه

09122640810

شماره تماس دفتر

026-34479388

ایمیل پشتیبانی

   info@karshenasanalborz.com

آدرس

کرج- جهانشهر- بلوار مولانا- خیابان گلستان- کوچه بن بست گلستان یک- پلاک 30

5/5 - (1 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده + 7 =