ارزیابی ساختمان توسط کارشناس دادگستری در کرج ✔️

ارزیابی ساختمان توسط کارشناس دادگستری در کرج | کارشناسان البرز

ارزیابی دقیق و اصولی ساختمان توسط کارشناسان زبده


ارزیابی ساختمان توسط کارشناس دادگستری در کرج | قیمت گذاری ملک

کارشناس رسمی ارزیابی ساختمان به مسائل فنی ساختمان مسلط بوده و دارای آموزش های لازم مهندسی راه و ساختمان می باشد. برای این منظور کارشناس رسمی دادگستری جهت ارزیابی ملک شخصی، شرکت خصوصی، دولتی و … به محل مورد نظر اعزام می شود. با بررسی و ارزیابی پارامتر های فنی ساختمان قیمت روز ملک محاسبه می شود. ارزیابی ساختمان توسط کارشناس دادگستری در کرج برای قرارداد های خرید و فروش، معامله بانکی، مشارکت، اثبات تمکن مالی جهت درخواست وام، تقسیم ملک بین شرکاء، داوری کارشناسانه جهت حل اختلاف ملکی، نقل و انتقال سهام، واگذاری، ارزش گذاری املاک جهت تضمین وثیقه نزد دادسرا و … صورت می گیرد.
لازم به ذکر است در این خصوص تنها نظریه و گزارش کارشناس رسمی برای تمامی سازمان های دولتی و خصوصی و همچنین مراجع قضایی مورد قبول می باشد. این گزارش باید ممهور به مهر کارشناس دادگستری باشد.

از شما عزیزان دعوت می کنیم چند دقیقه ای تا پایان مطلب پیش رو همراه ما باشید.

خدمات کارشناس دادگستری در ارزیابی ساختمان

 1. ارزیابی و قیمت گذاری ملک توسط کارشناس رسمی دادگستری با مساحت دقیق املاک با نقشه برداری از ملک مورد نظر، قیمت روز آن را محسابه می کند و در اختیار متقاضیان قرار می گیرد.
 2. ارزیابی ساختمان توسط کارشناس دادگستری در کرج به صورت بی طرف، با برآورد قیمت دقیق و عادلانه واحد های مسکونی، تجاری و اداری.
 3. تعیین ارزش خالص سرقفلی هر کدام به صورت مجزا با توجه به عوامل موثر در ارزیابی.
 4. جهت پذیرش دانشگاه، دریافت ویزا و مهاجرت به کشور های عضو اتحادیه اروپا ارزیابی ساختمان توسط کارشناس رسمی دادگستری با بهره مندی از صلاحیت رشته راه و ساختمان صورت می گیرد.
 5. مشخص نمودن مختصات ثبتی و امور نقشه برداری، امور تداخل املاک و قطعات ثبتی جهت ارائه به شهرداری نیاز به بررسی ملک توسط کارشناس رسمی دادگستری می باشد.
 6. ارزیابی کارخانجات تولیدی و شرکت ها با قیمت گذاری بر تجهیزات و دستگاه های آنها، به منظور فروش و یا انتقال سهام.
 7. برآورد هزینه ها و خسارت در تاخیر اجاره بهای سال های گذشته و تعیین دقیق اجاره بها.
 8. رسیدگی و حل مشکلات بین کارفرمایان و پیمانکاران در پروژه های مشارکت در ساخت.
خدمات کارشناس دادگستری در ارزیابی ساختمان | کارشناسان البرز
قیمت گذاری ساختمان توسط مجموعه کارشناسان البرز

عوامل موثر در قیمت گذاری ساختمان توسط کارشناس دادگستری

در ارزیابی ساختمان توسط کارشناس دادگستری در کرج پارامتر های مشخصی بررسی می شود و عوامل تاثیرگذار در ارزش ملک به طور دقیق بررسی خواهد شد تا قیمت واقعی و عادلانه ملک و ساختمان مشخص گردد.
برخی از این موارد که در چارچوب قضاوت قرار می گیرد عبارتند از:

 1. قدمت و سن ساختمان مورد نظر
 2. محاسبه ارزش روز ملک
 3. متراژ دقیق ثبت شده در سند
 4. مشخص شدن کاربردی فعلی ملک (اداری، مسکونی یا صنعتی)
 5. بررسی امکانات و تجهیزات ساختمان
 6. تعداد طبقات ساختمان و قرارداشتن ملک مورد نظر در کدام طبقه
 7. بررسی موقعیت محلی و ارزش محدوده ملک
 8. میزان دسترسی به معابر و دیگر امکانات
 9. کیفیت و نوع متریال استفاده شده در ساخت ملک
 10. بررسی کیفیت مشاعات و نوع دسترسی
 11. بهره مندی ملک از پارکینگ، آسانسور و انباری

کارشناس دادگستری در ارزیابی انواع ملک های مسکونی، ویلایی، آپارتمانی، تجاری، اداری، صنعتی و انواع باغ و … تمامی موارد مذکور را مورد بررسی قرار خواهد داد.

قیمت گذاری ملک موروثی توسط کارشناس رسمی

در حقیقت ارث، دارایی هایی است که از شخص فوت شده به وارثین می رسد. و یا ممکن است متوفی قبل از فوت خود دارایی های خود را به نام شخصی بزند، در این هنگام ورثه حکم قائم مقام را داشته اند و وارث اموال وی می باشند.
هر کدام از وراث جهت استفاده از سهم خود باید تقاضای انحصار وراثت کنند و از طریق شورای حل اختلاف وارد عمل شوند. در مواردی که وراث با مشکل مواجه می شوند از خدمات کارشناس رسمی دادگستری جهت ارزیابی و قیمت گذاری ملک، کمک می گیرند.

ارزش گذاری ساختمان توسط کارشناس رسمی چه مزیت هایی دارد؟

گاهی افراد هنگام معامله ملک با مواردی مواجه می شوند که از لحاظ اقتصادی و رفاه قابل قبول است. اما ویژگی هایی مانند قدرت نقد شوندگی ملک نیز باید مورد بررسی قرار گیرد. زیرا تنها مورد پسند بودن ملک از لحاظ رفاه و اقتصادی منبع موثقی برای انجام معامله نمی باشد. قدرت نقدینگی به این معناست که اگر شما قصد فروش این ملک را داشته باشید می توان در آن موفق بود و آن را با همان هزینه واقعی ملک به فروش رساند یا خیر. در این هنگام می توان از خدمات ارزیابی ساختمان توسط کارشناس دادگستری در کرج کمک گرفت. کارشناس دادگستری با بررسی و مقایسه ملک به شما نشان می دهد که ملکی که قصد خرید آن را دارید هنگام معامله و فروش آن به مشکل می خورد یا خیر.
در نتیجه حضور یک کارشناس قیمت گذاری و ارزیاب جهت کسب اطمینان در معامله ضروری است. و می تواند منافع زیادی را برای خریدار در پی داشته باشد.

ضرورت ارزیابی ساختمان توسط کارشناس دادگستری در کرج

اطلاع از ارزش واقعی ساختمان با کمک کارشناس رسمی دادگستری، هنگام معامله باعث می شود پول بیشتر از قیمت واقعی آن پرداخت نکنید. هر چقدر ارزش و قیمت یک ملک بیشتر می شود باید دقت و توجه در قیمت گذاری و معامله نیز بیشتر شود تا از سوء استفاده برخی افراد فرصت طلب در خرید املاک و اراضی در امان باشید.
به کاری گیری از خدمات قیمت گذاری و ارزیابی کارشناس رسمی می تواند معامله ای سالم و منصفانه به دنبال داشته باشد. با وجود افراد سودجو در جامعه، هنگام خرید ملک و اراضی کمک گرفتن از کارشناس رسمی در ارزیابی و قیمت گذاری ملک ضروری می باشد.

ضرورت ارزیابی ساختمان توسط کارشناس دادگستری در کرج | کارشناسان البرز
ارزش گذاری ساختمان توسط کارشناس رسمی دادگستری

پیشنهاد ویژه به سروران ارجمند

در ارزیابی ساختمان کاربری آنها تفاوتی ایجاد نخواهد کرد و ارزیابی ساختمان توسط کارشناس دادگستری در کرج طبق پارامتر های مختلف در ملک هایی با کاربری های مسکونی، تجاری، صنعتی، آموزشی، ویلا، باغ و … صورت می گیرد.
با توجه به مطالب ذکر شده اهمیت و نقش موثر کارشناس رسمی نقشه برداری و راه و ساختمان را در معاملات املاک متوجه شدید.
بنابراین اگر قصد انجام معامله ای را دارید پیشنهاد می کنیم جهت داشتن معامله ای سالم از خدمات کارشناسان حرفه ای و باتجربه در این حوزه کمک بگیرید. در صورت نیاز به ارزیابی ملک در کرج می توانید با شماره گیری راه های ارتباطی زیر از خدمات تیم حرفه ای کارشناسان متخصص دادگستری استفاده کنید.
مجموعه کارشناسان البرز با بهره مندی از تیم حرفه ای و مجرب به ارائه خدمات کارشناسی ترازیابی، اجاره بها، سرقفلی برآورد هزینه و تشخیص و تعیین خسارت می پردازد.

راه های ارتباطی با کارشناسان البرز

تلفن همراه

09122640810

شماره تماس دفتر

026-34479388

ایمیل پشتیبانی

   info@karshenasanalborz.com

آدرس

کرج- جهانشهر- بلوار مولانا- خیابان گلستان- کوچه بن بست گلستان یک- پلاک 30

5/5 - (2 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده − چهار =