ارزیابی و قیمت گذاری ملک در مازندران 📍

ارزیابی و قیمت گذاری ملک در مازندران | کارشناسان البرز

تعیین ارزش دقیق ملک | کارشناسان البرز


ارزیابی و قیمت گذاری ملک در مازندران توسط کارشناس رسمی

یکی از موارد مهم در تعیین قیمت ملک، ارزش آن می باشد و ارزیابی و تعیین قیمت املاک به دست کارشناسان دادگستری ازجمله موارد مهمی است که می بایست مطابق با دستورالعمل های مخصوص به قیمت گذاری صورت پذیرد. در ارزیابی و قیمت گذاری ملک در مازندران تفکیک عوامل و پارامتر های مختلف با بررسی امتیازات و هزینه های متفرقه آن در فرآیند گردآوری اطلاعات درمورد ملک مورد نظر دخیل می باشد.
عوامل متعددی در تعیین ارزش و قیمت گذاری ملک موثر هستند که دو مورد آن ارزش کیفی زمین ملک و ارزش اعیان آن می باشد. کارشناس رسمی املاک نقش پررنگی در ارزیابی و قیمت گذاری دقیق ملک دارد و با بررسی عوامل دخیل در قیمت گذاری ازجمله ابعاد ملک، کاربری ملک، عرض معابر و تعداد گذر های مجاور ملک و … قیمت و ارزش ملک را به صورت دقیق ذکر می کند. به این ترتیب می توان معامله ای منصفانه انجام داد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر دقایقی همراه ما باشید.

عوامل مهم بر قیمت گذاری ملک در مازندران

ارزیابی و قیمت گذاری ملک در مازندران به صورت دقیق می تواند به شما کمک کند تا قیمت مناسبی برای معامله ملک خود در نظر بگیرید. عوامل متعددی در ارزیابی و قیمت گذاری ملک دخیل هستند که باید توسط کارشناس رسمی دادگستری صورت پذیرد.
به این ترتیب می توان معامله ای منصفانه انجام داد.

ارزیابی و قیمت گذاری ملک در مازندران | کارشناسان البرز
عوامل مهم بر قیمت گذاری ملک در مازندران

عوامل زیر در قیمت گذاری و ارزش ملک تاثیر دارد:

ارزیابی و قیمت گذاری ملک بر اساس متراژ

همانطور که می دانید هر متر مربع خانه دارای قیمت مشخصی می باشد که اطلاع از مساحت دقیق ملک در قیمت خانه تاثیر گذار می باشد. توجه کنید که قیمت هر متر مربع ملک با توجه به عوامل متعددی مانند سال ساخت، امکانات و تجهیزات آن متغیر است.
بنابراین ابتدایی ترین کار کارشناس در ارزیابی و قیمت گذاری ملک در مازندران اطلاع از متراژ دقیق آن می باشد. متراژ دقیق و مساحت ملک با استفاده از دوربین نقشه برداری به دست می آید.

تاثیر دسترسی به خدمات عمومی در ارزش گذاری ملک

یکی دیگر از عوامل مهم و اساسی در تعیین ارزش ملک دسترسی به خدمات عمومی مانند مراکز خرید، فضای سبز و دسترسی به سیستم حمل و نقل و همچنین امکانات ورزشی و تفریحی می باشد. معمولا خانه هایی که در مناطقی بدون هیچ گونه دسترسی به امکانات رفاهی قرار دارد، قیمت و ارزش کمتری در مقایسه با خانه هایی که در مناطقی هستند که تمام امکانات رفاهی اطراف آن می باشد، دارند.

ارزش گذاری ملک بر اساس امکانات آن

ارزیابی و قیمت گذاری ملک در مازندران با در نظر گرفتن امکاناتی مانند، انباری، پارکینگ، استخر و … می باشد. بر این اساس هر چقدر امکانات ملک مورد نظر بیشتر باشد قیمت بیشتری را برای معامله در نظر گرفته می گیرند.
همچنین سال ساخت ملک و تعداد طبقات در ارزش گذاری ملک موثر می باشد. یک کارشناس دادگستری حرفه ای و باتجربه می تواند با کنار هم قرار دادن تمامی عوامل موثر در ارزش ملک، قیمت واقعی آن را به مالک اطلاع دهد.
هزینه های شهرداری در خصوص عوارض صدور پروانه، عوارض حذف پارکینگ، فضای سبز و عوارض کمیسیون های مختلف نیز از عوامل موثر در تعیین قیمت ملک می باشد.

بهترین روش ارزیابی و قیمت گذاری ملک

مناسب ترین کار جهت ارزیابی و قیمت گذاری ملک در مازندران استفاده از تجربیات یک کارشناس خوب دادگستری می باشد. کارشناس دادگستری با اخذ مدارک لازم از مالک مستندات موجود را به خوبی بررسی می کند. سپس محلی که ملک مورد نظر در آن قرار دارد را به خوبی معاینه کرده و املاک مشابه با شرایط جغرافیایی ملک مورد نظر را ارزیابی می کند.
سپس با تهیه تصاویر مورد نیاز از ملک و تهیه یادداشت های لازم در خصوص قیمت کارشناسی به مقایسه املاک مشابه در منطقه و محل مورد تعرفه می نماید.
در نهایت با تحلیل اطلاعات موجود و در نظر گرفتن تمامی جوانب نسب به تعیین قیمت واقعی ملک اقدام می کند.

انواع کاربری زمین در ارزیابی املاک

ارزیابی و قیمت گذاری ملک در مازندران با توجه به کاربری های متفاوت زمین ها نیاز به بررسی دقیق تری خواهد داشت. توجه کنید ارزیابی املاک گاهی روند پیچیده ای داشته لذا باید افراد مسئول دقت زیادی به خرج دهند تا دچار مشکل نشوند.
کاربری مسکونی در رابطه با املاکی که برای سکونت بنا شدند شامل سه دسته آپارتمان، ویلایی و زمین مسکونی می باشد. در ارزیابی و قیمت گذاری املاکی با کاربری مسکونی کارشناس عوامل مختلفی را مدنظر قرار می دهد. سپس قیمت واقعی آن را به اطلاع صاحب ملک می رساند. توجه کنید ارزش گذاری آپارتمان با ویلا و زمین متفاوت بوده و نمی توان آن را با یکدیگر مقایسه نمود.
هر ملکی که به صورت مغازه، رستوران و دفاتر خدماتی فعالیت می کند دارای کاربری تجاری می باشد. ارزیابی این املاک با کاربری مسکونی متفاوت بوده و نیاز به یک کارشناس باتجربه و حرفه ای برای انجام این کار می باشد.
زمین هایی که مناسب برای کشاورزی می باشد به دو دسته اراضی زراعی و باغی تقسیم می شود. به هیچ عنوان نمی توان در زمین هایی با کاربری کشاورزی ساخت و ساز انجام داد. کارشناس دادگستری با در نظر گرفتن عوامل مختلف مانند تعداد ساعات آب در زمین کشاورزی ارزش و قیمت واقعی آن را به دست می آورد.

ارزیابی و قیمت گذاری ملک در مازندران | کارشناسان البرز
انواع کاربری زمین در ارزیابی املاک

پیشنهاد ویژه به سروران ارجمند

در خرید ویلا، آپارتمان، زمین و … در نظر گرفتن ارزش واقعی ملک اهمیت بسیار زیادی دارد. جهت تسهیل و تسریع در ارزیابی و تعیین هزینه بنا کارشناس دادگستری می تواند کمک کند و هزینه هر متر مربع ملک را اعلام نماید.
لازم به ذکر است خرید ملک بدون در نظر گرفتن نقشه جانمایی پلاک ثبتی و تثبیت عرصه ملک توسط کارشناس رسمی عواقب خوبی به دنبال نخواهد داشت. بنابراین مالکین با استفاده از خدمات کارشناس رسمی دادگستری در خصوص ارزیابی و قیمت گذاری ملک در مازندران و همچنین ارزیابی و مطابقت دادن سند ملک مورد نظر به انجام معامله با خیال راحت می پردازند.
مجموعه کارشناسان البرز با بهره مندی از کارشناسان رسمی در املاک و دادگستری با بهره مندی از سال ها تجربه درخشان خدمات مناسب را در اختیار شما عزیزان قرار می دهند.
حضور کارشناسی مجرب و استفاده از خدمات بهترین کارشناس اراضی در استان مازندران در اجرای اصولی و قانونی پروژه های شما با رعایت تمامی موارد حقوقی جهت اطلاع دقیق از ارزش ملک ضرورت دارد.

راه های ارتباطی با کارشناسان البرز

تلفن همراه

09122640810

شماره تماس دفتر

026-34479388

ایمیل پشتیبانی

   info@karshenasanalborz.com

آدرس

کرج- جهانشهر- بلوار مولانا- خیابان گلستان- کوچه بن بست گلستان یک- پلاک 30

5/5 - (2 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × چهار =