تعرفه خدمات نقشه برداری 1403 🗺️

تعرفه خدمات نقشه برداری 1403 | کارشناسان البرز

انجام خدمات نقشه برداری با مناسب ترین قیمت


بررسی تعرفه خدمات نقشه برداری 1403

در نقشه برداری جمع آوری اطلاعات مکانی و داده های مورد نیاز به منظور تهیه نقشه صورت می گیرد. عملیات نقشه برداری در دو مرحله انجام می شود که ابتدا اندازه ها در محل مورد نیاز برداشت می شود و سپس محاسبات اولیه صورت می گیرد. برای انجام هر دو مرحله به ابزار ها و دستگاه های مخصوص نیاز است تا بتوان نقشه اصلی را به صورت دقیق روی سیستم پیاده سازی نمود.
خدمات نقشه برداری بخش های متنوعی دارد که باید توسط مهندسین نقشه بردار حرفه ای و باتجربه با استفاده از تجهیزات و دانشی که کسب نموده اند، به ارائه خدمات بپردازند.
بسیاری از افراد در جهت انجام پروژه های خود به دنبال تعرفه خدمات نقشه برداری 1403 می باشند. گفتنی است که انجام خدمات نقشه برداری توسط یک فرد متخصص اهمیت زیادی دارد، بنابراین خدمات نقشه برداری خود را به کارشناسان رسمی متعهد و باتجربه بسپارید.

از شما عزیزان دعوت می کنیم 3 دقیقه ای تا پایان مطلب پیش رو همرا ما باشید.

خدمات نقشه برداری شامل چه مواردی می باشد؟

در فعالیت های عمرانی مهم ترین پارامتر خدمات نقشه برداری می باشد. امروزه با افزایش ساخت و ساز انجام نقشه برداری نیز دوچندان شده است. در این روش ابتدا با ابزار هایی مانند توتال استیشن ‌ها، تئودولیت‌ ها و جی ‌پی ‌اس اندازه گیری ها به صورت دقیق انجام خواهد شد. پس از تهیه داده ها با استفاده از دستگاه های دیجیتال نتیجه کار به صورت آنالوگ یا نقشه ارائه می شود.
در این صورت مهندس دسترسی آسان تری به قسمت های مختلف خواهد داشت.
انواع خدمات نقشه برداری شامل موارد زیر می باشد:

تهیه نقشه UTM

با تهیه نقشه یو تی ام می توان موقعیت دقیق یک ملک را در حد سانتی متر روی زمین مشخص نمود. نقشه UTM درواقع سیستم تصویری روی مختصات دو بعدی می باشد که حتی موقعیت گوشه های آن را به صورت دقیق مشخص می کند. با تهیه این نقشه اختلافات ملکی کاهش می یابد و حدود اربعه و مساحت دقیق ملک محاسبه می شود.

تعرفه خدمات نقشه برداری 1403 | کارشناسان البرز
انجام خدمات نقشه برداری توسط مهندسان حرفه ای در کارشناسان البرز

تعیین موقعیت ماهواره ای املاک (GPS)

با استفاده از سیستم موقعیت یاب مکانی یا همان Global Positioning System می توان در تهیه نقشه ها از دقت بالایی برای تحلیل دقیق و علمی استفاده نمود. سیستم جی پی اس در زمینه های نظامی، تجاری و انواع پروژه های علمی بسیار کاربرد دارد.

تهیه نقشه های توپوگرافی و محاسبه احجام عملیات خاکی

این نقشه به منظور بررسی برجستگی های سطح زمین و جزئیات عوارض تهیه می شود. در تهیه نقشه توپوگرافی علاوه بر طول و عرض، ارتفاع نیز برداشت می شود به طوری که تمامی عوارض در سطح زمین روی نقشه قابل نمایش است.
نقشه های توپوگرافی با نمایش تمامی جزئیات موقعیت و ارتفاع نقاط نسبت به یکدیگر را دقیقا مشخص می کند.

شناسایی محل ملک از روی اسناد قدیمی و جانمایی پلاک ثبتی

کسانی که دارای سند های قدیمی می باشند برای انجام امور رسمی در جابجایی ملک خود ممکن است با مشکل مواجه شوند. بر این اساس با جانمایی پلاک ثبتی می توان تایید کرد که پلاک ثبتی درج شده روی سند متعلق به نقطه مورد نظر است یا خیر. در گذشته حد و مرز ها در واگذاری زمین و ملک دقیق نبود. لذا با این کار می توان مکان دقیق ملک مورد نظر را بررسی نمود.

تفکیک اراضی و مساحی زمین

در صورتی که مالک بخواهد زمین یا ملک خود را تقسیم کند با تهیه نقشه تفکیکی می توان برای قطعات کوچک تر سند مجزا تهیه نمود. چنانچه وسعت زمین کم باشد می توان با استفاده از روش مثلث بندی مساحت آن را محاسبه نمود. البته مساحی با استفاده از دستگاه های دقیق نقشه برداری بسیار دقیق و رایج تر می باشد.

تعرفه خدمات نقشه برداری به چه عواملی وابسته است؟

برای اطلاع از تعرفه خدمات نقشه برداری 1403 ابتدا باید خدمات نقشه برداری به صورت دقیق مشخص گردد. گاهی ممکن است این کار در مدت زمان کوتاهی انجام شود. در حالی که پروژه های بزرگ تر نیاز به زمان بیشتری برای انجام خدمات نقشه برداری خواهند داشت.
معمولا بسیاری از کارفرمایان در ابتدای پروژه به دنبال برآورد هزینه های خدمات نقشه برداری می باشند. لازم به ذکر است که قیمت و تعرفه نقشه برداری هر ساله توسط سازمان نقشه برداری کشور تعیین می گردد و تایید نهایی آن توسط سازمان مدیریت و برنامه ریزی بودجه کشور مصوب خواهد شد.
لازم به ذکر است که خدمات کوچک تر ساختمانی مانند متراژ و مساحی زمین های مسکونی و زراعی می باشد که تعرفه مشخص نمی گردد. بلکه با توجه به موقعیت مکانی، حجم کار و دقتشان، قیمت و هزینه خدمات نقشه برداری از سوی مهندسین اعلام می شود.

قیمت خدمات نقشه برداری در کارشناسان البرز

خدمات نقشه برداری در بیشتر کار ها و پروژه های عمرانی در کارشناسان البرز با تخفیف مناسب روی تعرفه مصوب سازمان انجام می شود. از همین رو می توانید برای استعلام دقیق تعرفه خدمات نقشه برداری 1403 با این مجموعه تماس حاصل فرمایید تا به صورت دقیق شما عزیزان را راهنمایی کنند.

قیمت خدمات نقشه برداری در کارشناسان البرز
بهترین کارشناس رسمی نقشه برداری

یک پیشنهاد ویژه به سروران ارجمند

در صورتی که نیازمند انجام خدمات نقشه برداری توسط یک مهندس با صلاحیت با داشتن مهر نظام مهندسی و مهر کارشناس رسمی دادگستری می باشید می توانید از تیم حرفه ای کارشناسان البرز کمک بگیرید.
همچنین جهت کسب اطلاع دقیق تر درباره تعرفه خدمات نقشه برداری 1403 و مشاوره رایگان از طریق پل های ارتباطی درج شده با ما تماس بگیرید.
تیم حرفه ای کارشناسان البرز با بهره مندی از بهترین کارشناس رسمی نقشه برداری در کرج قادر است در پروژه های بزرگ خاکبرداری، تسطیح اراضی و … به کارفرمایان و شرکت ها کمک کند. همچنین برای کار های شخصی مانند تهیه نقشه یو تی ام همواره آماده ارائه خدمات به مراجعین خود خواهد بود.

راه های ارتباطی با کارشناسان البرز

تلفن همراه

09122640810

شماره تماس دفتر

026-34479388

ایمیل پشتیبانی

   info@karshenasanalborz.com

آدرس

کرج- جهانشهر- بلوار مولانا- خیابان گلستان- کوچه بن بست گلستان یک- پلاک 30

5/5 - (2 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده + 4 =