کارشناس رسمی دادگستری در امور ثبتی و نقشه برداری 🗺️

کارشناس رسمی دادگستری در امور ثبتی و نقشه برداری | کارشناسان البرز

بهترین کارشناسان رسمی در امور اراضی و املاک


معرفی کارشناس رسمی دادگستری در امور ثبتی و نقشه برداری

امور ثبتی و نقشه برداری شاخه ای از علوم مهندسی است که به مدیریت، جمع آوری، پردازش، بازیابی و انتقال داده های مربوط به املاک و اراضی می پردازد. به دلیل اینکه املاک و اراضی در تمامی کشور ها از نظر فعالان حوزه های اجتماعی و اقتصادی ارزش زیادی دارد، لذا کارشناس رسمی دادگستری در امور ثبتی و نقشه برداری نیز از اهمیت زیادی برخوردار است.
یک کارشناس رسمی دادگستری خوب باید نهایت دقت و مهارت خود در خصوص تهیه اسناد و نقشه ها به کار گیرد. این فرد به علوم حقوقی و ثبتی در در زمینه املاک و اراضی اشراف کامل دارد.

از شما دعوت می کنیم دقایقی تا پایان مطلب پیش رو همراه ما باشید.

وظایف کارشناس رسمی در امور ثبتی و نقشه برداری

کارشناس رسمی دادگستری در امور ثبتی و نقشه برداری خدمات زیادی ارائه می کند. در ادامه به برخی از آنها اشاره خواهیم کرد:

 1. جانمایی پلاک ثبتی جهت ارائه به شهرداری
 2. اداره ثبت یا سایر ادارات دولتی همراه با تعیین وضعیت گذر و پلاک های مجاور
 3. جانمایی بر روی نقشه های گوگل و نقشه های هوایی جهت تعیین موقعیت
 4. تعیین حدود اربعه قطعات ثبتی
 5. تعیین متراژ دقیق
 6. امور نقشه برداری و ثبتی و تعیین مختصات ثبتی UTM
 7. نقشه برداری با کمک دوربین جهت ارائه به شهرداری
 8. امور مربوط به تداخل پلاکهای ثبتی
 9. تعیین موقعیت دقیق پلاک و اراضی گمشده
 10. تعرض همسایگان به حدود ملک یکدیگر و ایجاد اختلاف و مشکل
 11. از بین رفتن حدود زمین بعد از گذشت سال ها
 12. اخذ سند تک برگ از اداره ی ثبت منطقه مربوطه
وظایف کارشناس رسمی در امور ثبتی و نقشه برداری | کارشناسان البرز
بررسی فعالیت و خدمات کارشناس رسمی دادگستری در امور ثبتی

اهمیت کارشناس رسمی در امور ثبتی و نقشه برداری

کارشناس دادگستری با تجربه و مهارت خود و در دست داشتن ابزار های دقیق و به روز می تواند بسیاری از اختلافات و مشکلات در زمینه املاک و اراضی را از بین ببرد.
توجه کنید فردی که به عنوان کارشناس رسمی برای امور ثبتی و نقشه برداری خود در نظر می گیرید، باید پروانه صلاحیت را از مرکز کارشناسان قوه قضائیه دریافت کرده باشد. به این ترتیب می تواند در تهیه نقشه جانمایی پلاک ثبتی و حل اختلافات ثبتی در زمینه املاک فعالیت نماید.
پرونده اختلافات ملکی و نقشه برداری امروزه بحث مهمی میان افراد است. بنابراین در این زمینه نیازمند همکاری کارشناسان دادگستری می باشد. به این ترتیب می توان از مهارت و تخصص کارشناسان کمک گرفت. در نتیجه کارشناس با همکاری و مشاوره با دادگاه نقش بسیار مهمی در حل اختلافات و کمک به قاضی جهت صادر کردن حکم، ایفا می کند.

نقش کارشناس نقشه برداری در اجرای پروژه

مهندسین نقشه برداری در حوزه علوم مربوط به ثبت و اندازه گیری های زمین، به منظور تهیه نقشه های مهندسی فعالیت دارند. به این ترتیب کارشناس رسمی دادگستری در امور ثبتی و نقشه برداری در کلیه طرح های عمرانی و مطالعاتی نقش مهمی ایفا می کند.
کارشناسان رسمی به منظور تهیه مدل هندسی از یک منطقه وسیع و یا ثبت دیتا رقمی و تصویری نیاز به ابزار های دقیق و تجهیزات پیشرفته ای در زمینه نقشه برداری دارند.
این تجهیزات شامل گیرنده های مولتی فرکانس و توتال استیشن ها، و نرم افزارهای تخصصی کارتوگرافی و آنالیز و ترسیم دیتا ها می باشد.
در صورتی که کارشناس نقشه برداری در اجرای پروژه حضور نداشته باشد، تهیه مستندات و امور نقشه برداری با مشکل مواجه می شود. به این ترتیب پروژه در همان ابتدا بدون حضور کارشناس رسمی متوقف خواهد شد.

چگونه کارشناس رسمی امور ثبتی دارای صلاحیت پیدا کنیم؟

گاهی در اموری مانند خرید ملک و یا سخت و ساز ابعاد به درستی ثبت نشده و ممکن است باعث ایجاد اختلافاتی میان صاحب ملک و خریدار شود. بنابراین برای اینکه قاضی بتواند به درستی به پرونده رسیدگی کند به مجموعه ای از مدارک و شواهد نیاز است که کارشناس رسمی دادگستری باید در تهیه آن کمک کند. در این هنگام کارشناس رسمی دادگستری در امور ثبتی و نقشه برداری با انجام وظایف خود از ملک بازدید می کند و تمامی گزارشات را به قاضی تحویل می دهد.
در شرایط مشابه ممکن است به خدمات کارشناس رسمی نیاز پیدا کنید. اگر به دنبال یک کارشناس رسمی با صلاحیت هستید قبل از هر چیزی باید فعالیت پروانه کارشناسی وی را بررسی نمایید.
امور ثبتی و نقشه برداری املاک و اراضی اهمیت زیادی دارد و باید توسط افراد باصلاحیت صورت پذیرد. به این ترتیب در انتخاب کارشناس مورد نظر دقت بالایی داشته باشید. برای بررسی پروانه فعالیت کارشناس رسمی می توانید با مراجعه به وبسایت کانون کارشناسان رسمی دادگستری و مرکز وکلا و کارشناسان رسمی قوه قضائیه، اطلاعات کارشناس مورد نظر را وارد کنید. در صورتی که تاریخ پروانه کارشناسی وی فعال باشد می توانید در وبسایت مشاهده نمایید.

بهترین کارشناس رسمی دادگستری در امور ثبتی و نقشه برداری

برای اینکه از تجربه کارشناسان رسمی دادگستری با مهارت و متخصص در زمینه امور ثبتی و نقشه برداری کمک بگیرید، می توانید از خدمات کارشناسان البرز استفاده کنید.
انجام امور کارشناسی با به کارگیری نهایت دقت و دانش به شما کمک می کند در معاملات و پروژه های ساخت و ساز خود مطمئن باشید.
برای این منظور می توانید از کارشناسان دادگستری باتجربه در تیم حرفه ای کارشناسان البرز کمک بگیرید.
لازم به ذکر است یک کارشناس رسمی در امور ثبتی و نقشه برداری باید با تکیه بر اعتقاد و با حسن نیت به حل امور کارشناسی بپردازد. داشتن وجدان کاری و چشم پوشی از محرمات و تمسک به امور حلال از مهم ترین ویژگی های یک کارشناس خوب می باشد.
همچنین یک کارشناس خوب باید با صبر و حوصله و دور از تکبر و ریا به پرونده ها رسیدگی کند. کارشناس در مقام قضاوت با اشراف کامل به امور وظیفه دارد عدالت را میان طرفین ایجاد کند.

بهترین کارشناس رسمی دادگستری در امور ثبتی و نقشه برداری | کارشناسان البرز
ویژگی های یک کارشناس رسمی خوب

یک پیشنهاد ویژه

کارشناس رسمی دادگستری در امور ثبتی و نقشه برداری با استفاده از تخصص و مهارت خود نقش پررنگی در تحلیل بسیاری از پرونده های املاک و اراضی دارد.
اگر قصد دارید در امور ثبتی و نقشه برداری خود از خدمات بهترین کارشناس رسمی نقشه برداری در کرج استفاده کنید از طریق پل های ارتباطی زیر با کارشناسان البرز تماس بگیرید.
گروه مهندسی و حقوقی کارشناسان البرز متشکل از مجریان حقوقی و رسمی دادگستری در حوزه ملک و اراضی می باشند که مسئولیت نظارت و اجرای اصولی و قانونی پروژه های شما را به عهده می گیرند.

راه های ارتباطی با کارشناسان البرز

تلفن همراه

09122640810

شماره تماس دفتر

026-34479388

ایمیل پشتیبانی

   info@karshenasanalborz.com

آدرس

کرج- جهانشهر- بلوار مولانا- خیابان گلستان- کوچه بن بست گلستان یک- پلاک 30

5/5 - (2 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × پنج =