کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری در قزوین

کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری در قزوین | کارشناسان البرز

بهترین متخصص نقشه برداری در ایران | کارشناسان البرز


بهترین کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری در قزوین

نقشه برداری در قزوین یکی از مهم ترین اقداماتی است که به منظور تهیه سند ثبتی و همچنین حل اختلافات ملکی در این شهر انجام می گیرد. لذا با توجه به حساسیت این موضوع، نقشه برداری باید توسط کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری در قزوین انجام گیرد.
زیرا کارشناس رسمی نقشه برداری، با طی کردن دوره های تحصیلی دانشگاهی و کار تجربی، تخصص و تجربه لازم برای نقشه برداری اصولی و دقیق را به دست آورده است. به همین جهت سپردن نقشه برداری به این کارشناس، باعث تسریع در روند تهیه نقشه ملک و حل اختلافات موجود بر سر مالکیت آن می شود.
چنانچه خواهان بهره مندی از خدمات کارشناس رسمی دادگستری برای نقشه برداری و یافتن پلاک ثبتی روی نقشه در قزوین هستید، پیشنهادمی کنیم در این زمینه از گروه مهندسی و حقوقی کارشناسان البرز کمک بگیرید. چرا که کارشناسان این شرکت از میان بهترین و مجرب ترین کارشناسان دادگستری انتخاب شده و امور مربوط به نقشه برداری را در کوتاه ترین زمان ممکن انجام خواهند داد.

لطفاً 3 دقیقه ای جهت مطالعه محتوای پیش رو با ما همراه باشید.

خدمات ارائه شده توسط کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری

کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری، فرد متخصصی است که در رده کار،شناسی موفق به کسب پروانه از کانون کارشناسان رسمی قوه قضائیه شده است.
این کارشناس در زمینه امور ثبتی، نقشه برداری و حل اختلافات ملکی فعالیت می کند. به طوری که نظریه این کارشناس در زمینه حل اختلافات ملکی، مورد تائید قوه قضائیه قرار دارد.
از جمله خدمات ارائه شده توسط کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری در قزوین می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 1. نقشه برداری از وضعیت موجود
 2. تهیه نقشه یو تی ام به منظور ارائه به ادارات و سازمان های مربوطه
 3. تهیه نقشه توپوگرافی زمین در مقیاس های مختلف
 4. تعیین مساحی و ابعاد ملک
 5. جانمایی پلاک ثبتی از روی نقشه های هوایی و ماهواره ای
 6. تفسیر نقشه های ماهواره ای و هوایی
 7. تفکیک و افراز ملک

نقشه برداری چه کاربردهایی دارد؟

در حال حاضر، خدمات نقشه برداری با پیشرفت خیره کننده ای در سراسر دنیا همراه بوده است. از این رو نقشه برداری توسط کارشناس رسمی دادگستری در پروژه های عمرانی به سهولت انجام می گیرد.
البته این کار به کسب علوم و به روزرسانی دانش نقشه برداری نیاز داشته و از این رو توسط کارشناس رسمی دادگستری قابل انجام است.
همانطور که می دانید برای آغاز پروژه های مختلف عمرانی باید تمام طرح های احتمالی و انتزاعی بر روی کاغذ پیاده شوند. سپس امور مربوط به نقشه برداری اولیه انجام شده و نقشه های توپوگرافی و جزئیات و عوارض آن در اختیار تیم طراحی قرار گیرند.
این امر باعث برآورد مسیرهای دسترسی آسان برای شروع پروژه های عمرانی و صرفه جویی در هزینه های لازم خواهد شد.
از دیگر کاربردهای نقشه برداری توسط کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری در قزوین می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 1. پروژه هایی مانند ساخت جاده، سد، پل و …
 2. احداث ساختمان
 3. جانمایی زمین های کشاورزی
 4. مصارف نظامی

انواع روش های نقشه برداری

نقشه برداری با استفاده از روش های نقشه برداری زمینی و نقشه برداری هوایی انجام می گیرد.
در روش نقشه برداری زمینی، کارشناس رسمی دادگستری با استفاده از دستگاه های مولتی فرکانس و توتال استیشن، اقدام به تهیه نقش از زمین مورد نظر می نماید.
در حالی که نقشه برداری هوایی با استفاده از پهپاد، فتوگرامتری و تصاویر ماهواره ای انجام می گیرد.
البته این نکته را در نظر داشته باشید که انتخاب روش های نقشه برداری به فاکتورهای مختلفی از قبیل شرایط آب و هوایی، توپوگرافی، شرایط سیاسی و … بستگی دارد. به طور مثال نقشه ‌برداری از مناطق مرزی کشور به آسانی قابل اجرا نیست. بلکه در این مناطق، از روش های دیگر نقشه برداری مانند خرید تصاویر ژئورفرنس استفاده می شود.

انواع روش های نقشه برداری زمین | کارشناسان البرزانواع نقشه برداری بر اساس نوع کاربرد

همانطور که ذکر شد، نقشه برداری توسط کارشناس رسمی دادگستری با اهداف مختلفی انجام می گیرد. به طوری که در معرفی برخی از رشته های تخصصی کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری در قزوین می توان به موارد زیر اشاره نمود:

نقشه برداری از مسیر

این نقشه برداری با هدف مطالعه طراحی و اجرای جاده، راه آهن و خطوط انتقال نیرو انجام می شود.

نقشه برداری هیدرو گرافی

نقشه های هیدرو گرافی به منظور مشخص کردن عوارض کف دریاها، رودخانه ها و سواحل مورد استفاده قرار می گیرند. در تهیه این نقشه ها، تجهیزات مختلفی مانند اکوساندر و پهباد کاربرد دارند.

نقشه برداری زیرزمینی

هدف از انجام نقشه برداری زیرزمینی، انجام پروژه هایی مانند استخراج معادن و مخازن است.
در ضمن از این نقشه می توان برای طراحی تونل و مترو نیز استفاده کرد. لازم به ذکر است تهیه نقشه زیرزمینی از جهت ناوبری پروژه، دارای حساسیت بسیار زیادی است.

خدمات نقشه برداری زیرزمینی با قیمت خوب | کارشناسان البرزنقشه برداری ساختمانی

این نقشه همانطور که از نام آن پیدا است، در عملیات ساخت و ساز ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد.
به طوری که کارشناس رسمی دادگستری برای تهیه این نقشه، ابتدا اطلاعات مکانی و جغرافیایی منطقه را مطالعه نموده و سپس نسبت به تهیه نقشه توپوگرافی و اجرای پروژه ساخت و ساز اقدام می نماید.

نقشه برداری نظامی

نقشه برداری نظامی از امور حساسی است که با استفاده از پهباد و جی پی اس انجام می گیرد. در واقع هدف از تهیه این نقشه، تعیین حدود مرزهای سیاسی و همچنین نقاط دفاعی و استراتژیک یک کشور می باشد.

نقشه برداری ثبتی

هدف از نقشه برداری ثبتی توسط کارشناس رسمی دادگستری، انجام عملیات تفکیک و مساحی زمین به منظور تعیین حدود اربعه املاک و اراضی مختلف می باشد. برای این کار از تجهیزاتی مانند دوربین توتال استیشن و جی پی اس استفاده می شود.

پیشنهاد ما به سروران ارجمند

چنانچه برای نقشه برداری از زمین و یا ملک خود به بهترین کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری در قزوین نیاز دارید و قصد اطلاع از قیمت نقشه برداری یو تی ام در قزوین پیشنهاد می کنیم در این زمینه از خدمات گروه تخصصی کارشناسان البرز استفاده نمایید.
چرا که این شرکت از مجرب ترین و حاذق ترین کارشناسان دادگستری بهره مند بوده و از تجهیزات مدرن و جدید در امور نقشه برداری استفاده می کند.

راه های ارتباطی با کارشناسان البرز

تلفن همراه

09122640810

شماره تماس دفتر

026-34479388

ایمیل پشتیبانی

   info@karshenasanalborz.com

آدرس

کرج- جهانشهر- بلوار مولانا- خیابان گلستان- کوچه بن بست گلستان یک- پلاک 30

5/5 - (2 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 3 =