یافتن پلاک ثبتی روی نقشه در قزوین

یافتن پلاک ثبتی روی نقشه در قزوین | کارشناسان البرز

چند روش سریع برای پیدا کردن پلاک ثبتی املاک | کارشناسان البرز


معرفی روش یافتن پلاک ثبتی روی نقشه در قزوین

یافتن پلاک ثبتی روی نقشه در قزوین یکی از مباحث ثبتی مهم در این استان بوده و به منظور پیدا کردن و یا پیاده سازی ملک، مورد استفاده قرار می گیرد.
پیدا کردن پلاک ثبتی از آن جهت مهم است که در آینده هیچ گونه خللی در جهت اثبات مالکیت و خرید و فروش آن ایجاد نشود. چرا که با استفاده از داده های به دست آمده از روی نقشه پلاک ثبتی، می توان موقعیت دقیق ملک، نوع مالکیت و حدود اربعه آن را به طور دقیق مشخص نمود.

این امر از بروز اختلافات و درگیری های احتمالی میان صاحبان املاک مجاور، جلوگیری خواهد نمود.
یافتن پلاک ثبتی از روی نقشه از امور حساس و مهمی است که باید توسط کارشناسان مربوطه انجام گیرد. لذا در صورتی که به دنبال بهترین و مجرب ترین کارشناسان برای یافتن پلاک ثبتی ملک خود از روی نقشه هستید، پیشنهاد می کنیم در این زمینه از خدمات تیم تخصصی کارشناسان البرز استفاده کنید.
این شرکت از مجرب ترین کارشناس نقشه های UTM در استان قزوین بهره مند بوده و امور نقشه برداری و جانمایی ملک را با هزینه مناسبی انجام می دهد.

لطفاً جهت مطالعه و بهره مندی از محتوای پیش رو، با ما همراه باشید.

یافتن پلاک ثبتی از روی نقشه چه کاربردی دارد؟

از مهم ترین کاربردهای جانمایی پلاک ثبتی از روی نقشه، می توان به پیدا کردن املاک گم شده اشاره نمود. زیرا با استفاده از نقشه هوایی می توان موقعیت دقیق ملک را مشخص کرد. لذا در صورتی که قصد پیدا کردن ملک در نقاط دور افتاده را هم داشته باشید می توانید از نقشه هوایی برای این کار استفاده کنید.
از دیگر کاربردهای یافتن پلاک ثبتی روی نقشه در قزوین می توان به مشخص سازی تداخل پلاک اشاره نمود.
در ضمن از این نقشه برای گرفتن استعلام ثبتی از سازمان ثبت اسناد نیز استفاده می شود.

 

و اگر قصد دارید در رابطه با هزینه های این پلاک ثبتی ها اطلاعات کافی را کسب کنید حتما مطلب هزینه یافتن پلاک ثبتی روی نقشه چقدر است؟ را مطالعه نمایید.

پیدا کردن پلاک ثبتی از رو نقشه در کمترین زمان ممکن | کارشناسان البرز

نحوه یافتن پلاک ثبتی از روی نقشه

در صورتی که قصد جانمایی دقیق ملک و سند خود را داشته باشید، لازم است تا کلیه نقشه های قدیم و جدید ملک را مورد ارزیابی قرار دهید.
نقشه های قدیمی به طور معمول دو نوع هستند که مهم ترین آنها نقشه ثبتی می باشد. به طوری که در این نقشه، داده های کامل در زمینه پلاک ثبتی و ابعاد ملک ذکر شده اند.
البته نقشه ثبتی در حالت کروکی بوده و از هندسه خاصی پیروی نمی کند. لذا امکان جعل در این اسناد بسیار بالا بوده و از این رو برخی از نقشه های ثبتی توسط سازمان های مربوطه مورد تائید قرار نمی گیرند.
نقشه هوایی یکی دیگر از نقشه هایی است که به منظور جانمایی ملک تهیه می شود. در این نقشه، مختصات ملک بر اساس علوم هندسه تعیین شده و بنابراین از اعتبار بالاتری برخوردار می باشد.
البته برای جانمایی ملک در نقاط مختلف زمین، به هر دوی نقشه های ذکر شده نیاز خواهد بود. زیرا جانمایی ملک از روی نقشه های قدیمی انجام شده و سپس به نقشه جدید انتقال می یابد. به این ترتیب حدود اربعه ملک مورد نظر و جانمایی و مساحت آن به طور دقیق تعیین خواهد شد.

مراحل جانمایی پلاک ثبتی

به طور کلی یافتن پلاک ثبتی روی نقشه در قزوین طبق مراحل زیر انجام می شود:

  1. ابتدا تمام داده ها و مدارک موجود برای جانمایی ملک از قبیل نقشه هوایی، نقشه وضع موجود و … جمع آوری می شوند.
  2. سپس کارشناس، داده های دریافتی را با نقشه ثبتی مطابقت می دهد. پس از آن، از اداره ثبت اسناد استعلام گرفته و محل استقرار ملک و حدود اربعه آن را مشخص می کند.
  3. در صورت صحت استعلام و داده های موجود، می توان برای جانمایی ملک اقدام نمود. این عمل با بررسی جانمایی ملک بر روی نقشه و همچنین ژئوفرنس کردن تصاویر هوایی امکان پذیر است.
  4. در مرحله آخر، داده های حاصل از نرم افزار، توسط تجهیزاتی مانند جی پی اس بر روی زمین پیاده سازی شده و عملیات جانمایی ملک به پایان می رسد.

سریع ترین مراحل جانمایی پلاک ثبتی در قزوین | کارشناسان البرز

یافتن پلاک ثبتی از روی نقشه بر عهده چه افرادی است؟

جانمایی پلاک ثبتی از روی نقشه هوایی از اموری است که توسط کارشناس رسمی دادگستری انجام می شود. چرا که این کارشناس بر امور نقشه برداری تسلط داشته و همچنین از قوانین و مقررات ثبتی برای جانمایی پلاک اطلاعات کاملی دارد.
کارشناس رسمی دادگستری برای یافتن پلاک ثبتی روی نقشه در قزوین اسناد و مدارکی مانند کروکی و نقشه های ثبتی را با نقشه هوایی ملک مقایسه و ارزیابی نموده و نتیجه را طی گزارشی مکتوب، به مراجع ذی صلاح ارجاع می دهد.
لازم به ذکر است نقشه جانمایی پلاک ثبتی بدون مهر و امضای کارشناس رسمی دادگستری فاقد ارزش و اعتبار خواهد بود.
جانمایی پلاک ثبتی از جمله اقداماتی است که بار حقوقی بالایی دارد. بنابراین در صورت کوچک ترین اهمال از سوی کارشناس در جانمایی ملک، خسارت های سنگینی متوجه مالک خواهند شد. به همین خاطر بهتر است امور مربوط به یافتن پلاک ثبتی از روی نقشه هوایی را به کارشناسان مجرب و حرفه ای بسپارید.

نکات مهم در جانمایی پلاک ثبتی

برای یافتن پلاک ثبتی به طور دقیق و با جزئیات کامل، لازم است از ابزار پیشرفته و جدیدی استفاده کنید. زیرا برخی از مهندسان برای تعیین و جانمایی پلاک ثبتی، از تجهیزات غیراستاندارد و قدیمی استفاده می کنند.
این امر باعث می شود جانمایی ملک از روی نقشه هوایی اعتبار لازم را نداشته و برای کارفرما بهای سنگینی داشته باشد. به همین خاطر است که می گوییم برای یافتن پلاک ثبتی از روی نقشه هوایی، از بهترین و مجرب ترین کارشناسان دادگستری کمک بگیرید.
در انتها متذکر می شویم برای جانمایی پلاک ثبتی، هرگز از نرم افزار گوگل ارث استفاده نکنید. چرا که این نرم افزار برای تهیه نقشه ملک در تمام مناطق زمین، دقت لازم را ندارد.

پیشنهاد ما به سروران ارجمند

در صورتی که خواهان یافتن پلاک ثبتی روی نقشه در قزوین هستید توصیه می کنیم برای اطمینان از جانمایی صحیح ملک خود، از مهندسین شرکت کارشناسان البرز کمک بگیرید. چرا که این شرکت از بهترین و مجرب ترین کارشناسان دادگستری در زمینه جانمایی پلاک ثبتی بهره مند است. لذا با سپردن این امر به کارشناسان البرز، از بابت جانمایی صحیح و تعیین حدود اربعه به صورت جزئی، مطمئن خواهید بود.

راه های ارتباطی با کارشناسان البرز

تلفن همراه

09122640810

شماره تماس دفتر

026-34479388

ایمیل پشتیبانی

   info@karshenasanalborz.com

آدرس

کرج- جهانشهر- بلوار مولانا- خیابان گلستان- کوچه بن بست گلستان یک- پلاک 30

5/5 - (2 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − یازده =