استعلام پلاک ثبتی زمین توسط کارشناس رسمی دادگستری

استعلام پلاک ثبتی توسط کارشناسان دادگستری | کارشناسان البرز

استعلام پلاک ثبتی توسط کارشناسان دادگستری - کارشناسان البرز


استعلام پلاک ثبتی زمین توسط کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری

یکی از روش های مطمئن و بی دردسر برای استعلام پلاک ثبتی زمین، استفاده از خدمات کارشناس رسمی دادگستری می باشد. در واقع استعلام پلاک ثبتی زمین توسط کارشناس رسمی دادگستری از جمله اقدامات حقوقی مهمی است که در تعیین موقعیت قرارگیری پلاک، بازداشت پلاک ثبتی و برخورداری از امکان خرید و فروش آن نقش مؤثری دارد. به همین دلیل توصیه می شود برای استعلام پلاک ثبتی زمین خود، از بهترین و مجرب ترین کارشناسان رسمی دادگستری کمک بگیرید.
پیشنهاد می کنیم برای استعلام پلاک ثبتی زمین کشاورزی یا مسکونی، از خدمات تیم تخصصی کارشناسان البرز استفاده کنید.
در این صورت، پروسه مربوط به این اقدام مهم و اساسی را به سهولت و در اسرع وقت انجام داده و از عدم وجود مشکلات ثبتی زمین مذکور مطمئن خواهید بود.

لطفاً دقایقی را برای مطالعه مطلب پیش رو با ما همراه باشید.

اهمیت استعلام پلاک ثبتی زمین توسط کارشناس رسمی دادگستری

یکی از مهم ترین اقداماتی که باید قبل از معامله ملک انجام شود، استعلام پلاک ثبتی آن است.
اهمیت استعلام پلاک ثبتی ملک توسط کارشناس رسمی دادگستری، در کسب اطلاعات کامل و صحیح از وضعیت ثبتی ملک می باشد. به طور مثال ممکن است هنگام خرید و فروش یک ملک، فروشنده، اطلاعاتی در زمینه پلاک ثبتی آن در اختیارتان قرار دهد. در این صورت لازم است برای کسب اطمینان از صحت پلاک ثبتی یا موقعیت قرارگیری ملک، اقداماتی را انجام دهید.

برای این کار می توانید از یک کارشناس دادگستری مجرب برای استعلام پلاک ثبتی کمک گرفته و از عدم وجود مشکلات حقوقی و ثبتی در پلاک ثبتی ملک مورد نظر اطمینان پیدا کنید. چرا که استعلام پلاک ثبتی زمین توسط کارشناس رسمی دادگستری بسیار دقیق بوده و با استفاده از نقشه های ثبتی موجود انجام می گیرد.

به همین دلیل امکان بروز کوچک ترین خطا در استعلام پلاک ثبتی ملک توسط کارشناس رسمی دادگستری وجود نخواهد داشت.

نحوه استعلام پلاک ثبتی توسط کارشناس رسنی دادگستری

به طور کلی همه اراضی و ساختمان های بزرگ و کوچک در محدوده پلاک ثبتی مشخصی قرار گرفته و از مختصات ویژه ای برخوردار هستند. لذا از طریق استعلام پلاک ثبتی می توان به اطلاعات جامع و مفیدی در زمینه مختصات ملک، حدود اربعه، موقعیت قرارگیری و … دست یافت.
البته برای استعلام پلاک ثبتی زمین، لازم است ابتدا نقشه یو تی ام ملک، توسط کارشناس رسمی دادگستری و با استفاده از تجهیزات مخصوص تهیه گردد. به طوری که این نقشه با سیستم مختصات یو تی ام موجود در سامانه شمیم اداره ثبت اسناد منطبق باشد.
در مرحله بعدی، کارشناس رسمی دادگستری از روش های مخصوصی مانند جانمایی معکوس پلاک ثبتی به منظور بررسی پلاک ثبتی ملک مورد نظر استفاده می کند.
جانمایی معکوس پلاک ثبتی به این معنی است که حدود اربعه و موقعیت مکانی ملک، مشخص بوده و برای تهیه و مطابقت پلاک ثبتی مطابق با ادعای صاحب ملک و مدارک موجود، نیاز خواهد بود.

لازم به ذکر است استعلام پلاک ثبتی زمین توسط کارشناس رسمی دادگستری به روش جانمایی معکوس پلاک ثبتی، از مهم ترین و مطمئن ترین روش های تعیین و مشخص سازی پلاک ملک می باشد.

استعلام پلاک ثبتی زمین ها | کارشناسان البرز
استعلام پلاک ثبتی زمین ها توسط کارشناسان دادگستری – کارشناسان البرز

استعلام پلاک اصلی و پلاک فرعی زمین توسط کارشناس دادگستری

بهتر است بدانید استعلام پلاک ثبتی یک ملک، به زمین و ساختمان های قرار گرفته در آن مربوط است. لذا برای استعلام پلاک ثبتی باید پلاک ثبتی ملک و اراضی، مطابق با تقسیم بندی ها مورد بررسی قرار گیرند. به این ترتیب وضعیت ثبتی ملک مورد نظر و اراضی، به طور دقیق و کامل مشخص خواهد شد.
یعنی به عبارت دیگر، هر ملک با توجه به منطقه قرارگیری در محدوده پلاک ثبتی و پلاک فرعی قرار دارد. به طوری که هر کدام از پلاک های ثبتی اصلی به اراضی و املاک متعدد فرعی مجزا می شوند.
لذا برای استعلام هر کدام از پلاک های اصلی و فرعی زمین مورد نظر، لازم است از کارشناس رسمی دادگستری در امور ثبتی و نقشه برداری کمک بگیرید. چرا که استعلام پلاک ثبتی باید از طریق نقشه مخصوصی با نام جانمایی پلاک ثبتی انجام گیرد.
این نقشه توسط کارشناس رسمی دادگستری تهیه می  شود و با مهر و امضای او اعتبار می گیرد. بنابراین استعلام پلاک ثبتی زمین توسط کارشناس رسمی دادگستری باعث می شود مدرک مهمی را برای تثبیت ملک و استعلام پلاک ثبتی زمین در دست داشته باشید

جانمایی پلاک ثبتی با کارشناسان دادگستری نقشه برداری | کارشناسان البرز
جانمایی پلاک ثبتی توسط بهترین کارشناسان رسمی دادگستری – کارشناسان البرز

استعلام پلاک ثبتی توسط نقشه

جانمایی و استعلام پلاک ثبتی با استفاده از نقشه های ثبتی، از اموری است که تنها توسط کارشناسان رسمی دادگستری در امور ثبتی و نقشه برداری انجام می گیرد.
لذا برای استعلام و گرفتن گزارش نهایی این اقدام، باید ابتدا نقشه یو تی ام ملک مورد نظر توسط کارشناس دادگستری نقشه برداری تهیه شود. سپس پلاک ثبتی زمین مورد نظر طبق نقشه های ثبتی ملک، تهیه می شود و از آن علاوه بر استعلام پلاک ثبتی، اموری مانند وضعیت نقل و انتقالات در ملک و زمین مذکور را نیز ارزیابی نمود.
این نکته را به خاطر داشته باشید که تهیه نقشه یو تی ام توسط کارشناس رسمی دادگستری، یکی از مبانی اصلی و مهم در جانمایی پلاک ثبتی به شمار می رود. چرا که با استفاده از نقشه جانمایی ملک می توان حدود اربعه و مختصات دقیق ملک را به صورت نقشه جانمایی تثبیت نمود.
از این رو نقشه جانمایی ملک از ارزشی برابر با سند شش دانگ زمین برخوردار است. البته به شرطی که توسط کارشناس رسمی نقشه برداری تهیه شود و توسط او مهر و امضا شده باشد. در غیر این صورت نقشه، از کوچک ترین اعتبار قانونی نیز برخوردار نخواهد بود.

یک پیشنهاد ویژه برای شما سروران ارجمند

استعلام پلاک ثبتی زمین توسط کارشناس رسمی دادگستری از جمله خدماتی است که توسط تیم تخصصی کارشناسان البرز انجام می شود. این شرکت متشکل از کارشناسان زبده و کارآزموده دادگستری در حوزه های مختلف حقوقی و نقشه برداری می باشد. لذا در صورتی که در زمینه یافتن ملک و پلاک ثبتی املاک خود دچار مشکل شدید، می توانید از خدمات شرکت حقوقی کارشناسان البرز استفاده کنید.
به این ترتیب، علاوه بر مشاوره اختصاصی رایگان در زمینه استعلام پلاک ثبتی، این پروسه را در کوتاه ترین زمان ممکن انجام خواهید داد.

راه های ارتباطی با کارشناسان البرز

تلفن همراه

09122640810

شماره تماس دفتر

026-34479388

ایمیل پشتیبانی

   info@karshenasanalborz.com

آدرس

کرج- جهانشهر- بلوار مولانا- خیابان گلستان- کوچه بن بست گلستان یک- پلاک 30

5/5 - (2 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − یازده =