پیدا کردن آدرس از روی پلاک ثبتی

یافتن آدرس از روی پلاک ثبتی | کارشناسان البرز

یافتن آدرس از طریق پلاک ثبتی - کارشناسان البرز


یافتن آدرس از روی پلاک ثبتی

پیدا کردن آدرس از روی پلاک ثبتی یکی از مباحث مهمی است که باعث به دست آوردن اطلاعات کامل از موقعیت ملک و حدود اربعه آن می شود.
توجه داشته باشید که برای پیدا کردن آدرس از روی پلاک ثبتی، می توان از روش های مختلفی استفاده کرد.
در روش نخست، لازم است از پلاک های موجود در محدوده ملک اطلاعات و شناخت لازم را داشته باشید.
در روش دوم نیز از طریق جانمایی پلاک ثبتی می توان به اطلاعات کاملی از محل وقوع ملک دست یافت.
البته این نکته را به خاطر داشته باشید که پیدا کردن آدرس از روی پلاک ثبتی، از پروسه های تخصصی می باشد و به مهارت و تجربه بالایی نیاز دارد. به همین دلیل بهتر است برای پیدا کردن آدرس ملک از روی پلاک ثبتی آن، از کارشناسان متخصص و مجربی کمک بگیرید. از این رو پیشنهاد می کنیم با سپردن جانمایی آدرس از روی پلاک ثبتی به تیم تخصصی کارشناسان البرز، آدرس ملک را در کوتاه ترین زمان ممکن پیدا کنید.

لطفاً دقایقی را برای مطالعه مطلب پیش رو با ما همراه باشید.

نحوه پیدا کردن آدرس از روی پلاک ثبتی

پلاک ثبتی، به پلاکی گفته می شود که در سند مالکیت ملک ثبت شده و یکی از مهم ترین مشخصه های آن به شمار می رود.
در حال حاضر تمام اراضی و املاک دارای پلاک ثبتی اصلی و یا پلاک ثبتی فرعی می باشد و در طرح اصلاح اراضی به قطعات کوچک تری تقسیم شده اند.
به عبارتی هر کدام از زمین های اربابی یا ملک مادر، دارای پلاک ثبتی اصلی بوده و قطعات کوچک تر، دارای پلاک ثبتی فرعی هستند. لذا برای پیدا کردن آدرس از روی پلاک ثبتی می توان از پلاک های ثبتی اصلی و فرعی استفاده کرده و موقعیت دقیق ملک را مشخص نمود.
البته در حال حاضر به دلیل تقسیم بندی مجدد زمین های اصلی و فرعی، املاک مذکور ترتیب قدیمی خود را از دست داده اند. از این رو نمی توان موقعیت و آدرس ملک را به آسانی با استفاده از پلاک ثبتی مشخص نمود.
لذا برای این کار لازم است از کارشناس رسمی دادگستری در امور ثبتی کمک بگیرید.

یافتن آدرس از روی پلاک ثبتی با داشتن آدرس ملک

همانطور که بیان شد، پیدا کردن آدرس از روی پلاک ثبتی توسط کارشناس رسمی دادگستری به دو روش انجام می گیرد.
در حالت اول، مالک زمین، موقعیت و آدرس دقیق ملک خود و همچنین مرزهای آن با املاک همسایه را به طور دقیق می شناسد.
لذا در این حالت، کارشناس با تهیه نقشه یو تی ام ملک مورد نظر، جانمایی پلاک ثبتی را با دقت بالا انجام خواهد داد. پس با استفاده از خدمات شرکت کارشناسی معتبر می توانید نقشه جانمایی ملک خود را به طور دقیق تهیه کرده و برای انجام امور اداری یا ثبتی مورد استفاده قرار دهید.

پیدا کردن آدرس از طریق پلاک ثبتی | کارشناسان البرز
یافتن آدرس از روی پلاک ثبتی ملک – کارشناسان البرز

پیدا کردن آدرس از طریق پلاک بدون داشتن آدرس ملک

یکی دیگر از روش های جست و جوی آدرس از روی پلاک ثبتی حالتی است که مالک از آدرس دقیق ملک خود هیچ اطلاعی نداشته باشد.
در این شرایط لازم است نقشه تفکیکی ملک توسط کارشناس رسمی دادگستری در امور نقشه برداری تهیه شود. سپس بر اساس نقشه تفکیکی، پلاک ثبتی مورد نظر از سازمان مربوطه استعلام گردد.
خاطر نشان می شود تهیه نقشه تفکیکی برای املاکی که آدرس مشخصی ندارند، ضروری و لازم می باشد. چرا که به وسیله این نقشه می توان موقعیت دقیق ملک، حدود اربعه و مرزهای ملک مذکور را با املاک همسایه ثابت نموده و امور مربوط به جانمایی ملک را در اسرع وقت انجام داد.

نحوه پیدا کردن آدرس ملک از روی پلاک ثبتی توسط کارشناس رسمی دادگستری

پیدا کردن آدرس از روی نقشه ثبتی، از اموری تخصصی است که توسط کارشناس رسمی دادگستری انجام می گیرد. لذا برای این کار، کارشناس مستندات کارفرما را به دقت مطالعه و با تکیه بر تجربه و مهارت خود، اطلاعات جامعی در زمینه نقشه های ثبتی و کروکی های مربوط به ملک مورد نظر را جمع آوری می نماید. سپس با تجزیه و تحلیل اطلاعات و همچنین مطابق با آخرین پلاک هایی که در محل ثبت شدند، اقدام به پیاده کردن پلاک ها بر روی نقشه می کند و در نهایت، پلاک مورد نظر را پیدا می شود.
در مرحله بعدی از پیدا کردن مکان از روی پلاک کارشناس دادگستری در امور ثبتی اقدام به استخراج موقعیت ملک در نقشه یو تی ام و ترسیم آن در نقشه می کند.
جانمایی پلاک ثبتی توسط کارشناس رسمی دادگستری، شامل مشخصات زیر می باشد:

  1. مشخصات ثبتی ملک مانند پلاک اصلی و فرع، بخش ثبتی، مفروزی و… به صورت خلاصه وار
  2. تعیین مشخصات یو تی ام حدود اربعه و گوشه های ملک
  3. طول اضلاع زمین
  4. مساحت پلاک ثبتی به صورت سندی

خاطر نشان می شود مشخصات ملک و مختصات آن به طور معمول در نقشه 2000 سازمان نقشه برداری توسط کارشناس دادگستری ترسیم می شود. اما در صورتی که نقشه 2000 در محدوده مورد نظر وجود نداشته باشد، کارشناس از تصاویر ماهواره ای برای تعیین موقعیت پلاک ثبتی استفاده می کند.

پیدا کردن مکان ملک از روی پلاک ثبتی | کارشناسان البرز
پیدا کردن آدرس با استفاده از پلاک ثبتی – کارشناسان البرز

اهمیت مراجعه به کارشناس برای پیدا کردن آدرس از روی پلاک ثبتی

همانطور که ذکر شد، جانمایی پلاک ثبتی و جست و جوی آدرس از روی آن، به دانش و تجربه نسبتاً بالایی نیاز دارد. به همین دلیل است که می گوییم برای طی کردن این پروسه حتماً از حضور کارشناس مجرب و کارآزموده بهره مند شوید. چرا که اگر در جانمایی پلاک و پیدا کردن آدرس ملک دقت لازم را نداشته باشید، پس از گذشت چند سال متوجه ثبت اطلاعات غلط از موقعیت ملکتان در سازمان های مختلف خواهید شد.
در این صورت برای اصلاح خطا به صرف هزینه و زمان زیادی نیاز خواهید داشت.

یک پیشنهاد ویژه برای شما سروران ارجمند

پیدا کردن آدرس از روی پلاک و همچنین یافتن ملک و پلاک ثبتی از جمله خدمات کارشناسان مجرب و حرفه ای تیم تخصصی کارشناسان البرز می باشد. لذا در صورتی که خواهان یافتن آدرس دقیق ملک هستید، می توانید با شماره تماس های ذیل تماس حاصل فرمائید و مشاوره رایگان دریافت نمایید. سپس با کسب اطلاعات لازم، نسبت به پیدا کردن آدرس ملک از روی پلاک ثبتی در اسرع وقت و با کمترین قیمت اقدام فرمایید.

راه های ارتباطی با کارشناسان البرز

تلفن همراه

09122640810

شماره تماس دفتر

026-34479388

ایمیل پشتیبانی

   info@karshenasanalborz.com

آدرس

کرج- جهانشهر- بلوار مولانا- خیابان گلستان- کوچه بن بست گلستان یک- پلاک 30

4.7/5 - (3 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 + 10 =