یافتن پلاک ثبتی روی نقشه در مازندران

یافتن پلاک های ثبتی در مازندارن | کارشناسان البرز

پیدا کردن پلاک ثبتی اراضی - کارشناسان البرز


یافتن پلاک ثبتی روی نقشه در استان مازندران

یکی از مهم ترین نکات مورد توجه در اجرای ملک، یافتن پلاک ثبتی روی نقشه در مازندران است. به طوری که این بحث در امور ثبتی بسیار حائز اهمیت بوده و از بروز اختلافات و مشکلات ملکی در آینده جلوگیری می نماید. زیرا با استفاده از پلاک ثبتی، می توان از تداخل همسایگان جلوگیری کرده و مرز ملک را با پیاده رو و کوچه به طور دقیق مشخص نمود.
برای پیدا کردن پلاک ثبتی، از روش های مختلفی استفاده می شود. به طوری که استفاده از نقشه، یکی از اصلی ترین روش های پیدا کردن پلاک ثبتی به شمار می رود و از دقت و حساسیت زیادی برخوردار می باشد. به همین دلیل توصیه می شود برای جانمایی دقیق ملک خود با این روش، از کارشناسان مجرب و کار بلدی کمک بگیرید. برای این کار می توانید با تیم تخصصی کارشناسان البرز تماس حاصل کنید و جانمایی ملک خود را به طور دقیق و در کوتاه ترین زمان به کادر مجرب این شرکت بسپارید.

لطفا 3دقیقه ای را جهت مطالعه مطلب پیش رو با ما همراه باشید.

آشنایی با جانمایی پلاک ثبتی در مازندران

جانمایی ملک از جمله اقدامات مهمی است که به منظور تعیین موقعیت دقیق ملک انجام می گیرد.
در این روش، برای مشخص کردن موقعیت دقیق املاک در استان مازندران، از نقشه های جدید و قدیمی و تطابق آنها با یکدیگر استفاده می شود.
لازم به ذکر است مشخص کردن پلاک ثبتی، اقدامی دقیق و حساس می باشد و در تعیین آدرس دقیق ملک تأثیر بسزایی دارد. از این رو لازم است برای یافتن پلاک ثبتی روی نقشه در مازندران از عکس هوایی دارای دقت بالا برای جلوگیری از مشکلی برای جانمایی ملک استفاده شود.

یافتن پلاک ثبتی در نقشه | کارشناسان البرز
استعلام و یافتن پلاک ثبتی در استان مازندران – کارشناسان البرز

پیدا کردن پلاک ثبتی بر عهده چه کسی است؟

جانمایی پلاک ثبتی از روی نقشه، از جمله مسئولیت هایی است که بر عهده کارشناس رسمی دادگستری قرار دارد.
این کارشناس ضمن طی کردن تحصیلات دانشگاهی، در پیدا کردن پلاک ها تسلط کامل دارد. در ضمن با قوانین و مقررات ثبتی به طور کامل آشنا است و جانمایی ملک را به طور ماهرانه و کاملاً تخصصی انجام می دهد.
کارشناس رسمی دادگستری برای جانمایی ملک از روی نقشه در استان مازندران، ابتدا اسناد و مدارک موجود مانند نقشه های ثبتی، کروکی و عکس های هوایی در سالیان گذشته را مورد بررسی دقیق و موشکافانه قرار می دهد. سپس نتایج کارشناسی می شود را به صورت گزارشی مکتوب و با مهر و امضای خود به مراجع ذی صلاح تقدیم می کند.
لازم به ذکر است پیدا کردن پلاک ثبتی از روی نقشه، از امور تخصصی است و حتماً باید توسط کارشناس دادگستری مجرب و ماهری انجام گیرد. چرا که هر گونه کوتاهی و اهمال در آن، بار حقوقی بالایی برای کارشناس رسمی دارد و خسارت هایی را متوجه مالک زمین خواهد کرد.
به همین دلیل توصیه می شود برای مشخص کردن پلاک ثبتی روی نقشه در مازندران از کارشناسان مجرب تیم کارشناسان البرز کمک بگیرید و از بابت جانمایی دقیق ملک بدون کوچک ترین خطا آسوده خاطر باشید.

مراحل پیدا کردن پلاک در مازندران

به طور کلی جانمایی پلاک ثبتی در استان مازندران توسط کارشناسان مجرب به صورت مراحل زیر انجام می گیرد:

  1. در اولین مرحله، نقشه های هوایی متناسب با شرایط ملک و موقعیت قرارگیری آن توسط کارشناسان نقشه برداری انجام می شود.
  2. سپس عکس های هوایی با استفاده از کنترل پوینت و فیدوشال مارک مورد بررسی و ارزیابی دقیق قرار می گیرند.
  3. در مرحله بعدی، اقدامات مربوط به ارتوفتو و مثلث بندی با استفاده از نرم افزارهای مخصوص نقشه برداری و فتوگرامتری انجام می شوند.
  4. در مرحله چهارم، کارشناس دادگستری با استفاده از استریوسکوپ و دید سه بعدی عوارض روی زمین را شناسایی و تفسیر می کند.
  5. در آخرین مرحله، مختصات از مراحل قبلی روی زمین پیاده سازی می شود و در نهایت، جانمایی ملک در استان مازندران به شکل دقیقی انجام می گیرد.
پیدا کردن پلاک ثبتی در مازندران | کارشناسان البرز
پیدا کردن پلاک های ثبتی در مازندران توسط کارشناسان – کارشناسان البرز

نحوه انجام جانمایی پلاک ثبتی

همانطور که ذکر شد، جانمایی ملک روی نقشه با استفاده از اطلاعات و مستندات موجود مانند نقشه های هوایی قدیمی و جدید انجام می شود. به طوری که تفسیر نقشه هوایی و عملیات ژئو رفرنسینگ، با هدف دریافت سند تک برگی برای ملک مورد نظر مورد استفاده قرار می گیرند. لذا برای یافتن پلاک ثبتی روی نقشه در مازندران لازم است مراحل زیر انجام شوند:

  1. ابتدا تمام اطلاعات و مدارک موجود جمع آوری می شود و مورد ارزیابی قرار می گیرند.
  2. کارشناس رسمی دادگستری نقشه موجود در اداره ثبت را با مدارک موجود مطابقت می دهد و پس از گرفتن استعلام، محل قرارگیری و حدود ملک را مشخص می کند.
  3. در صورتی که صحت اطلاعات موجود پس از گرفتن استعلام، برای کارشناس مشخص شود اقدامات لازم برای جانمایی ملک از طریق ژئو رفرنس کردن تصاویر هوایی و بررسی موقعیت قرارگیری ملک انجام می گیرد.
  4. در انتها، اطلاعات دریافتی از نرم افزارهای موجود، با استفاده از تجهیزاتی مانند جی پی اس روی زمین پیاده می شود و عملیات جانمایی ملک به صورت اصولی و صحیح انجام خواهد پذیرفت.

کاربردهای جانمایی پلاک ثبتی از روی نقشه

یکی از مهم ترین کاربردهای جانمای پلاک ثبتی، مشخص کردن موقعیت پلاک مزبور در قطعه خاص از زمین است.
البته بسیاری از زمین های قدیمی با گذشت زمان دچار تغییراتی می شوند و امکان دارد از موقعیت مطلوبی برای دسترسی برخوردار نباشند. از این رو کارشناس رسمی دادگستری، موقعیت دقیق ملک مورد نظر را با تبدیل نقشه های ثبتی قدیمی و نقشه های یو تی ام مشخص خواهد نمود.

یک پیشنهاد ویژه برای شما سروران ارجمند

یکی از بهترین روش موجود برای یافتن پلاک ثبتی روی نقشه در مازندران و استعلام پلاک ثبتی زمین کشاورزی استفاده از خدمات شرکت حقوقی و مهندسی کارشناسان البرز است.
شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر، با مشاوران این تیم تخصصی تماس بگیرید و راهنمایی لازم را به طور رایگان دریافت نمایید.

راه های ارتباطی با کارشناسان البرز

تلفن همراه

09122640810

شماره تماس دفتر

026-34479388

ایمیل پشتیبانی

   info@karshenasanalborz.com

آدرس

کرج- جهانشهر- بلوار مولانا- خیابان گلستان- کوچه بن بست گلستان یک- پلاک 30

5/5 - (2 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 + پنج =