استعلام پلاک ثبتی زمین کشاورزی

استعلام پلاک ثبتی اراضی کشاورزی | کارشناسان البرز

استعلام پلاک های ثبتی زمین های کشاورزی توسط بهترین کارشناسان - کارشناسان البرز


استعلام پلاک ثبتی زمین های کشاورزی

یکی از روش های مؤثر برای پیدا کردن و جانمایی زمین های کشاورزی، استعلام پلاک ثبتی زمین کشاورزی است. چرا که این کار، علاوه بر شناسایی موقعیت جغرافیایی زمین، در تعیین حدود اربعه و جلوگیری از تجاوز املاک مجاور تأثیرگذار است.
از این رو می توان گفت این روش بسیار حائز اهمیت بوده و بنابراین باید توسط افراد مجرب انجام شود.
در صورتی که نیازمند استعلام پلاک ثبتی زمین خود در نقاط مختلف کشور هستید، لازم است این کار را به کارشناسان متخصص و مجرب بسپارید.
لذا با استفاده از خدمات گروه حقوقی و مهندسی کارشناسان البرز، می توانید امور مربوط به اراضی خود را در کوتاه ترین زمان ممکن انجام دهید و از نحوه یافتن پلاک ثبتی روی نقشه به صورت استاندارد مطمئن باشید.

لطفاً دقایقی را جهت مطالعه مطلب پیش رو با ما همراه باشید.

آشنایی با پلاک ثبتی

پلاک ثبتی به عنوان شناسنامه زمین کشاورزی در سندهای جدید و قدیمی، درج می شود و دارای دو نوع اصلی و فرعی می باشد.
این پلاک به منظور شماره گذاری قطعه ها و تعیین موقعیت هر کدام از آنها مورد استفاده قرار می گیرد.
لازم به ذکر است شماره پلاک اصلی، متعلق به قطعه اصلی یا به اصطلاح، زمین مادر بوده و شماره پلاک فرعی به قطعاتی که از قطعه مادر جدا شده اند تعلق می گیرد. لذا با استفاده از پلاک اصلی و فرعی زمین کشاورزی می توان آدرس آن را به طور دقیق پیدا و حدود اربعه زمین را به سهولت مشخص نمود.
درصورتی‌ که به استعلام پلاک ثبتی زمین کشاورزی و جانمایی پلاک ثبتی روی نقشه نیاز داشته باشید باید در این امور از کارشناس رسمی دادگستری کمک بگیرید.
این کارشناس با بررسی اطلاعات موجود و همچنین تهیه نقشه یو تی ام زمین های کشاورزی و مهر و امضای آنها، نسبت به جانمایی دقیق ملک اقدام خواهد نمود.

استعلام و جانمایی پلاک ثبتی زمین ها | کارشناسان البرز
جانمایی پلاک ثبتی اراضی – کارشناسان البرز

استعلام پلاک ثبتی زمین کشاورزی چیست؟

برای آنکه امور مربوط به جانمایی ملک انجام شود، باید ابتدا پلاک ثبتی زمین مورد نظر مشخص باشد. به این ترتیب می توان با مراجعه به اداره ثبت، اطلاعات ملک مورد نظر و پلاک ثبتی را برای انجام اموری مانند معامله و خرید و فروش زمین به دست آورد.
لذا لازم است برای گرفتن استعلام پلاک ثبتی اراضی خود به اداره ثبت مراجعه و درخواست خود را مطرح نمایید.
البته درصورتی‌که اشخاصی غیر از مالک زمین کشاورزی تقاضای استعلام پلاک اراضی کشاورزی را داشته باشند، باید برای این کار از کارشناس رسمی دادگستری کمک بگیرند. سپس با کسب اطلاعات لازم از زمین کشاورزی مذکور، نسبت به معامله آن اقدام نمایند.
از جمله اطلاعاتی که پس از استعلام پلاک ثبتی زمین کشاورزی برای خرید و فروش آن مشخص می شوند می توان به موارد زیر اشاره نمود:

  1. موقعیت قرارگیری ملک و جانمایی پلاک ثبتی اراضی
  2. مشخص کردن زمین های موات و غیر موات که به سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری مربوط است.
  3. تعیین آزاد یا توقیف بودن ملک
  4. امکان رهن بودن سند زمین کشاورزی
  5. مشخص کردن نوع کاربری ملک
  6. تعیین قرارگیری ملک در طرح های عمرانی شهرداری

استعلام پلاک ثبتی زمین کشاورزی چگونه است؟

استعلام پلاک های ثبتی، به منظور تعیین دقیق مرزها، حدود اربعه و موقعیت قرارگیری زمین کشاورزی انجام می شود.
این پلاک برای هر کدام از اراضی کشاورزی در طرح اصلاح اراضی اختصاص یافته و حاوی اطلاعاتی است که به واسطه آن می توان جانمایی ملک را تعیین نمود. البته در این میان، زمین هایی وجود دارند که دارای سند و مدارک لازم نبوده و برای مشخص کردن پلاک ثبتی آنها از موقعیت جغرافیایی ملک و مختصات مربوط به زمین های مذکور کمک گرفته می شود.
به این صورت که ابتدا از نقشه ثبتی زمین استعلام گرفته و سپس با استفاده از اطلاعات و مختصات یو تی ام زمین های کشاورزی، نسبت به تعیین پلاک ثبتی آن اقدام می شود.
پلاک ثبتی از جمله مشخصه های اصلی برای زمین کشاورزی بوده و در امور اداری مربوط به خرید و فروش و معامله ملک از آن استفاده می شود.
لازم به ذکر است اطلاعات موجود در پلاک ثبتی زمین های کشاورزی، کاملاً اختصاصی بوده و هیچ کدام از دیگر نقاط زمین، اطلاعات مشابه با جانمایی زمین کشاورزی مذکور را ندارند.

خدمات استعلام پلاک های ثبتی زمین های کشاورزی | کارشناسان البرز
جانمایی پلاک های ثبتی اراضی – کارشناسان البرز

روش های استعلام پلاک ثبتی زمین کشاورزی

استعلام پلاک ثبتی زمین کشاورزی از جمله اقداماتی است که باعث مشخص سازی سلامت قانونی زمین می شود. به طوری که پس از امضای قرارداد می توان به اداره ثبت مراجعه و از طریق استعلام از رهن و بازداشت بودن آن مطمئن شد.
در واقع زمین کشاورزی مورد معامله باید از نظر امور ثبتی، هیچ گونه مشکلی نداشته باشد. به همین دلیل می توان با این روش، از عدم اوقافی بودن و یا داشتن مشکلات ثبتی اطمینان حاصل نمود.
به طور کلی استعلام پلاک ثبتی اراضی کشاورزی در زمان معامله زمین، به روش های زیر انجام می شود:

  1. در صورتی که زمین دارای سند تک برگ باشد می توان استعلام آن را از سامانه ثبت اسناد و املاک کشور دریافت نمود.
  2. گرفتن استعلام اراضی کشاورزی به صورت حضوری به دفاتر اسناد امکان پذیر است.
  3. از طریق مراجعه حضوری به اداره ثبت اسناد می توان وضعیت ثبتی زمین را نیز استعلام نمود.
  4. چنانچه پس از تنظیم قولنامه متوجه رهن بودن زمین کشاورزی شوید می توانید با پرداخت بدهی، زمین مورد نظر را از رهن بانک خارج کنید. اما اگر بانک پرداخت بدهی را تأیید نکرد، معامله زمین باطل خواهد شد.

یک پیشنهاد ویژه برای شما همراهان گرامی

چنانچه در زمینه استعلام پلاک ثبتی زمین کشاورزی به اطلاعات بیشتری نیاز دارید، می توانید از طریق شماره تماس های ذیل با مشاوران تیم حقوقی و مهندسی کارشناسان البرز تماس بگیرید.
همچنین در صورتی‌که امکان استعلام را نداشته و با نحوه انجام آن آشنا نیستید، می توانید از کارشناسان مجرب ما کمک بگیرید. به این ترتیب امور مربوط به یافتن ملک و پلاک ثبتی و استعلام پلاک را بدون هیچ مشکلی انجام خواهید داد.

راه های ارتباطی با کارشناسان البرز

تلفن همراه

09122640810

شماره تماس دفتر

026-34479388

ایمیل پشتیبانی

   info@karshenasanalborz.com

آدرس

کرج- جهانشهر- بلوار مولانا- خیابان گلستان- کوچه بن بست گلستان یک- پلاک 30

5/5 - (2 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 1 =