قیمت گذاری ملک توسط کارشناس دادگستری در قزوین 📍❤️

قیمت گذاری ملک توسط کارشناس دادگستری در قزوین | کارشناسان البرز

انواع رو های قیمت گذاری ملک با کارشناسان البرز


بهترین روش قیمت گذاری ملک توسط کارشناس دادگستری در قزوین

در حال حاضر، قیمت گذاری ملک توسط کارشناس دادگستری در قزوین از جمله مباحث مهمی است که برای خریداران و فروشندگان ملک از اهمیت بالایی برخوردار می باشد. چرا که به واسطه قیمت گذاری ملک توسط کارشناس رسمی دادگستری، می توان قیمت مناسبی برای فروش و یا اجاره ملک تعیین نمود.
البته این کار به دانش و مهارت بالا و همچنین کسب اطلاعات کاملی در مورد زمین و مستحدثات آن نیاز دارد. از این رو بهتر است برای قیمت گذاری ملک خود از کارشناسان مجرب دادگستری کمک بگیرید.
لذا پیشنهاد می کنیم برای بهره مندی از بهترین و حاذق ترین کارشناسان دادگستری، از خدمات گروه مهندسی و حقوقی کارشناسان البرز استفاده نمایید.

قیمت گذاری ملک به چه دلایلی انجام می شود؟

یکی از مهم ترین دلایل قیمت گذاری ملک توسط کارشناس رسمی، تعیین منصفانه و دقیق قدرالسهم واحدهای آپارتمان با کاربری های مختلف اداری، تجاری و مسکونی می باشد.
همچنین از طریق قیمت گذاری اصولی ملک می توان ارزش واحدهای سرقفلی و تهاتر را نیز به طور دقیق مشخص نمود.
بسیاری از افراد با هدف تعیین تمکن مالی برای دریافت ویزا و اقامت در کشورهای مختلف نیز اقدام به قیمت گذاری ملک توسط کارشناس رسمی دادگستری می نمایند. زیرا برخی از کشورهای اروپایی و آمریکایی مانند انگلیس و کانادا، تمکن مالی متقاضی را به عنوان اصلی ترین شرط دریافت اقدامت و ویزا در نظر می گیرند.
به همین دلیل لازم است تا از کارشناس رسمی دادگستری که دارای صلاحیت های لازم باشد، برای قیمت گذاری ملک استفاده کنید.
در ضمن این نکته را به خاطر داشته باشید که سند قیمت گذاری ملک توسط کارشناس دادگستری در قزوین بدون مهر و امضای کارشناس رسمی دادگستری فاقد اعتبار بوده و ارزش قانونی ندارد.
همانطور که گفته شد پروسه قیمت گذاری ملک از امور کاملاً تخصصی بوده و باید توسط کارشناس رسمی دادگستری در حوزه راه و ساختمان انجام گیرد. به خصوص در مواقعی که ملک مورد نظر با املاک دیگر یا معابر، دارای تداخل و تعارض بوده و شهرداری قصد خرید بخشی از ملک را برای تعریض خیابان ها داشته باشد.
در این مواقع، قیمت گذاری ملک از طریق دادگاه یا اداره ثبت به کارشناس واگذار می شود. از این رو کارشناس قیمت ملک را برآورد نموده و پس از پرداخت هزینه لازم، سند ملک ابطال می شود. سپس متراژ مورد نیاز از زمین برای تعریض خیابان کسر شده و سند تک برگ جدیدی برای آن صادر خواهد شد.

عوامل تاثیر گذار بر قیمت گذاری املاک قزوین | کارشناسان البرز

عوامل مؤثر در قیمت گذاری ملک توسط کارشناس دادگستری در قزوین

قیمت گذاری ملک از جمله اموری است که با توجه به شرایط ملک، دارای قیمت های مختلفی می باشد. لذا برای قیمت گذاری دقیق ملک مورد نظر باید برخی از پارامترهای مؤثر در قیمت ملک را مد نظر قرار دهید.
به این صورت که برای قیمت گذاری ملک توسط کارشناس دادگستری در قزوین لازم است تا فاکتورهای زیر ارزیابی شوند:

 1. کاربری ملک
 2. مساحت ملک
 3. موقعیت مکانی
 4. نوع معماری به کار رفته در داخل و خارج بنا
 5. قدمت ساختمان
 6. معابر اصلی و فرعی اطراف ملک
 7. سنددار یا قولنامه ای بودن ملک
 8. پرتردد بودن مسیر دسترسی به ملک
 9. برخورداری از امکانات رفاهی مانند آسانسور، پارکینگ، انباری و تراس
 10. میزان نورگیر بودن ملک
 11. نزدیک بودن ملک مورد نظر به مراکز تجاری و درمانی و…

تأثیر نوع کاربری ملک در قیمت گذاری آن

یکی از مهم ترین عوامل تأثیرگذار بر قیمت گذاری ملک، نوع کاربری آن می باشد. به عنوان مثال قیمت گذاری املاک تجاری، با املاک مسکونی و اداری متفاوت می باشد. به طوری که قیمت ملک دارای کاربری تجاری به میزان سه برابر بیشتر از ملک مسکونی می باشد.

قیمت گذاری ملک سنددار و قولنامه ای

از مهم ترین عوامل مؤثر بر قیمت گذاری ملک می توان به قولنامه ای یا سنددار بودن آن اشاره نمود.
در واقع قیمت ملک سنددار از قیمت ملک قولنامه ای بیشتر است. چرا که امکان کلاهبرداری در املاک قولنامه ای در مقایسه با املاک دارای سند تک برگی، بیشتر خواهد بود. به همین دلیل خرید و فروش املاک قولنامه ای با قیمت کمتری انجام می گیرد.
در ضمن نوع سند ملک نیز در قیمت گذاری آن تأثیر زیادی دارد. به طور مثال قیمت گذاری ملک توسط کارشناس دادگستری در قزوین برای زمین های دارای سند منگوله دار، اوقافی، عرصه و اعیان، سند مشاعی و … متفاوت بوده و باید بر اساس نوع ملک و شرایط حاکم تعیین شود.

نحوه قیمت گذاری ملک سنددار و قولنامه ای | کارشناسان البرز

نحوه قیمت گذاری ملک توسط کارشناس دادگستری در قزوین

نحوه قیمت گذاری ملک توسط کارشناس دادگستری به این صورت است که ابتدا کارشناس به محل قرارگیری ملک، اعزام شده و به بررسی و ارزیابی مشخصات آن، از قبیل وضعیت ساختمانی، امکانات ملک موقعیت جغرافیایی و … می پردازد. همچنین برای قیمت گذاری دقیق ملک، املاک مشابه منطقه را با ملک مورد نظر از لحاظ ویژگی ها و امکانات ملک و ارزش بازار مقایسه می کند.
در ضمن از داده های بازاری املاک مشابه نیز برای انجام تحلیل های آماری و تخمین ارزش ملک استفاده می کند.
در نهایت، کارشناس رسمی دادگستری نظریه خود را در مورد قیمت گذاری ملک، طی گزارش مکتوب مهر و امضا شده، به متقاضی تحویل می دهد.

نکات مهم در قیمت گذاری ملک

از نکات مهمی که باید در هنگام قیمت گذاری ملک مورد دقت و توجه قرار گیرید، عرصه ملک است.
در واقع برای تعیین قیمت دقیق ملک باید عرصه ملک در زمان تفکیک زمین لحاظ و متراژ بندی آن به طور کامل رعایت شود. به عنوان مثال اگر تعداد اضلاع مجاور ملک با خیابان های مجاور بیشتر باشد، قیمت آن نیز افزایش خواهد یافت.
در ضمن در قیمت گذاری ساختمان های مسکونی نیز هر چقدر قدر السهم یا تعداد واحدهای موجود در طبقات کمتر باشد، قیمت ساختمان بیشتر خواهد بود.
همچنین برای اطلاع از نحوه قیمت گذاری حتما مطلب نحوه قیمت گذاری ملک توسط کارشناس دادگستری را بررسی کنید.

یک پیشنهاد ویژه برای شما عزیزان

قیمت گذاری ملک توسط کارشناس دادگستری در قزوین از جمله خدماتی است که توسط تیم تخصصی کارشناسان البرز ارائه می شود. کارشناسان البرز متشکل از مجرب ترین و حرفه ای ترین کارشناسان دادگستری در تمام زمینه های حقوقی، راه و ساختمان، کشاورزی، دامپروری و … می باشد. لذا با استفاده از خدمات این تیم تخصصی از قیمت به روز و دقیق املاک خود آگاه شده و از متحمل شدن خسارت در هنگام خرید و فروش یا اجاره ملک خود جلوگیری خواهید نمود.

راه های ارتباطی با کارشناسان البرز

تلفن همراه

09122640810

شماره تماس دفتر

026-34479388

ایمیل پشتیبانی

   info@karshenasanalborz.com

آدرس

کرج- جهانشهر- بلوار مولانا- خیابان گلستان- کوچه بن بست گلستان یک- پلاک 30

5/5 - (1 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 3 =