ارزیابی دام و محصولات دامی توسط کارشناس رسمی دادگستری

ارزیابی دام و محصولات دامی توسط کارشناس رسمی دادگستری | کارشناسان البرز

کارشناسان البرز بهترین شرکت در ارزیابی دام و محصولات دامی توسط کارشناس رسمی دادگستری


آشنایی با ارزیابی دام و محصولات دامی توسط کارشناس رسمی دادگستری

بررسی دام و محصولات دامی از امور مهم و تأثیرگذار در تغذیه کشور به شمار می رود. به همین دلیل صنعت دام و مواد پروتئینی به صورت اختصاصی و به عنوان یک صنعت مستقل در نظر گرفته می شوند.
این امر باعث رونق صنعت دامداری و همچنین تولید محصولات پروتئینی به صورت انبوه شده است.این در حالی است که صنعت دام و محصولات دامی به دلیل نقش مهمی که در تغذیه افراد دارند، همواره با مشکلاتی روبرو هستند. به طور مثال نیاز است که سلامت دام، کیفیت تولیدات و … به طور دائمی مورد ارزیابی قرار گیرند. ارزیابی دام و محصولات دامی توسط کارشناس رسمی دادگستری راهکاری مناسب برای رفع این مشکل است.

کارشناسان مجرب و حرفه ای دادگستری در ارزیابی امور دامی تبحر و تجربه بالایی دارند.
به همین خاطر سپردن بررسی و ارزیابی دام و محصولات دامی به این کارشناسان، باعث اطمینان از سلامت تغذیه و جلوگیری از شیوع بیماری های احتمالی خواهد شد.

لطفا برای مطالعه این مقاله، 5 دقیقه ای با ما همراه باشید

وظایف کارشناس رسمی دادگستری در بررسی و ارزیابی دام

یکی از مهم ترین وظایف کارشناس رسمی دادگستری در امور دامی، بررسی مجوزهای اخذ شده توسط واحدهای دامپروری می باشد. این کارشناسان پس از بررسی صحت پروانه کسب و کار این واحدها، موارد دیگری از جمله خوراک و کنسانتره دام را نیز بررسی می کنند. ارزیابی بیماری های دام و طیور و تشخیص میزان خسارت وارده نیز از وظایف کارشناس رسمی دادگستری می باشد.

این کارشناس پس از بررسی بیماری های دام، خسارت های وارد شده به تجهیزات تولید و نگهداری دام را نیز تعیین می کند. علاوه بر آن، نقش مهمی در تعیین خسارت وارده به واحدهای نگهداری طیور و محصولات آنها دارد. تشخیص بیماری دام و طیور و تعیین خسارت ایجاد شده از امور دامپزشکی نیز در حوزه وظایف کارشناس رسمی دادگستری قرار می گیرد.

این کارشناس می تواند در اسرع وقت میزان خسارت ناشی از حمل و نگهداری دام و طیور را به طور دقیق برآورد نماید.

در صورتی که به ارزیابی دام و محصولات دامی توسط کارشناس رسمی دادگستری نیاز داشتید می توانید از کارشناسان حرفه ای کمک بگیرید.
این کارشناسان علاوه بر موارد ذکر شده، در تعیین خسارت های محصولات فاسد شده نیز مهارت کامل دارند. از طریق مشاوره با کارشناسان می توانید اجاره مکان های غیر صنعتی دام و طیور را محاسبه نمایید. همچنین اختلافات میان کارفرما و پیمانکاران در امور دام و طیور را نیز به سهولت حل و فصل کنید.

ارزیابی دام و محصولات دامی توسط کارشناس رسمی دادگستری | کارشناسان البرز
وظایف کارشناس رسمی دادگستری در بررسی و ارزیابی دام

بررسی و ارزیابی دام از لحاظ سلامت

در بسیاری از مناطق کشور امکان شیوع بیماری دامی و آلوده شدن دام و طیور وجود دارد. در این امور، کارشناس رسمی دادگستری وظیفه دارد دام و طیور منطقه را از لحاظ سلامت ارزیابی کند. این امر علاوه بر اطمینان از سلامت دام و طیور، اطلاعات بسیار مفیدی را در اختیار دامداران قرار می دهد.

دامداران می توانند با توجه به داده های موجود، از گسترش بیماری و وارد شدن خسارت های سنگین جلوگیری نمایند. پس نیاز است کارشناس رسمی دادگستری با بررسی مداوم سلامت دام و طیور و انجام شیوه های تعیین خسارت تأسیسات نگهداری دام، اطلاعات کاملی در این زمینه داشته باشد. در غیر این صورت امکان بروز خسارت های فاجعه بار برای دامداران وجود خواهد داشت. به خصوص اگر تمامی دام های یک منطقه به کشتارگاه واحدی فرستاده شوند.

بررسی و ارزیابی دام از لحاظ کمی

ارزیابی دام و محصولات دامی توسط کارشناس رسمی دادگستری فواید بی شماری برای دامداران دارد. علاوه بر سلامت، تعداد دام و نحوه رشد آنها نیز توسط کارشناس رسمی دادگستری بررسی می شود.
این ارزیابی، نقش مهمی در حوزه تغذیه دام دارد. چرا که به واسطه بررسی نحوه رشد و تعداد دام می توان کمبودهای کارخانه مواد غذایی را تعیین و آن را رفع نمود. به همین دلیل ارزیابی کارشناس رسمی دادگستری در امور دام و محصولات دامی ارجحیت دارد.

ارزیابی محصولات دامی

بررسی محصولات دامی، یکی دیگر از وظایف کارشناس رسمی دادگستری می باشد. به طور کلی کارشناسان، محصولات دامی را از لحاظ کمی و کیفی مورد ارزیابی قرار می دهند.

بررسی کیفی به میزان کیفیت و مرغوبیت محصولات دامی مربوط است. در بررسی کمی نیز میزان تولیدات فراورده های دائمی بررسی می شوند.

محصولات دامی در دو گروه محصولات اولیه و محصولات ثانویه قرار می گیرند. اولین نوع محصولات دامی به امور تغذیه مربوط می شود.
کارشناس دادگستری وظیفه دارد سلامت محصولاتی مانند شیر، گوشت و … را که به صورت مستقیم با سلامت دام در ارتباط هستند بررسی کند.
پس از ارزیابی گوشت و شیر دام و اطمینان از سلامت آنها، محصولات دامی را از لحاظ میزان تولید بررسی کند.

محصولات ثانویه دام شامل پوست، روده، پشم و بخش هایی از دام هستند که در صنایع مختلفی کاربرد دارند. ارزیابی دام و محصولات دامی توسط کارشناس رسمی دادگستری در مورد کیفیت و کمیت محصولات ذکر شده انجام می شود.

نقش کارشناس رسمی دادگستری در تعیین قیمت محصولات دامی

کارشناس رسمی دادگستری نقش بسیار مهمی در تعیین قیمت و ارزش دام و محصولات دامی دارد. به طور مثال، کارشناس وظیفه دارد قیمت هر کیلو گوشت دام و طیور مثل گوشت گوساله و مرغ را مطابق با نرخ ثابت تعیین نماید.
اگر در زمینه قیمت دام و محصولات دامی در بازار با قیمت مصوب، مغایرتی وجود داشته باشد کارشناس رسمی مسئول ارزیابی و رسیدگی به این موضوع است.
به عنوان مثال ممکن است از یک فروشگاه عرضه کننده محصولات پروتئینی شکایتی مطرح شود. در این صورت کارشناس دادگستری وظیفه دارد کیفیت محصولات و قیمت مطابق با آن را بررسی نماید. سپس بر اساس صلاح دید و نظر خود، بروز یا عدم بروز تخلف فروشگاه را اعلام نماید.

ارزیابی دام و محصولات دامی توسط کارشناس رسمی دادگستری | کارشناسان البرز
نقش کارشناس رسمی دادگستری در تعیین قیمت محصولات دامی

پیشنهاد ما به سروران گرامی

بخش بسیار مهمی از تغذیه کشور به دام و محصولات دامی وابسته است. به همین دلیل نیاز است تا این موضوع به صورت مداوم و البته دقیق توسط کارشناس رسمی دادگستری بررسی شود.

ارزیابی دام و محصولات دامی توسط کارشناس رسمی دادگستری از اموری است که توسط تیم حرفه ای کارشناسان البرز به صورت تخصصی انجام می گیرد.
شرکت کارشناسان البرز، دارای بهترین کارشناس امور دام و دامپروری در کرج می‌باشد. همچنین کارشناسان مربوط به این رشته را با سنجش و گزینش های تخصصی انتخاب می کند.
به همین دلیل کارشناسان این تیم همگی از سوابق درخشان و عالی برخوردار هستند.
شما عزیزان می توانید در پروژه هایی که نیاز به اظهار نظر کارشناس است، از تخصص کارشناسان مجرب و حرفه ای تیم کارشناسان البرز بهره مند شوید.

از همراهی شما عزیزان سپاس گزاریم
تحریریه کارشناسان البرز

راه های ارتباطی با کارشناسان البرز

تلفن همراه

09122640810

شماره تماس دفتر

026-34479388

ایمیل پشتیبانی

   info@karshenasanalborz.com

آدرس

کرج- جهانشهر- بلوار مولانا- خیابان گلستان- کوچه بن بست گلستان یک- پلاک 30

5/5 - (2 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 + چهارده =