هزینه تفسیر عکس هوایی چقدر است؟

هزینه تفسیر عکس هوایی چقدر است؟ | کارشناسان البرز

آشنایی با هزینه تفسیر عکس هوایی چقدر است؟ _ کارشناسان البرز


هزینه تفسیر عکس هوایی چقدر است؟ | کارشناسان البرز

عکس هوایی، عکسی است که از ارتفاع مشخص از سطح زمین توسط شاتر‌های نصب شده بر روی ماهواره ها گرفته می‌شود. تهیه عکس هوایی یکی از اصلی ترین شاخه های نقشه برداری می باشد.
تفسیر این عکس به منظور شناخت اشیا و ارتباط آنها با یکدیگر انجام می گیرد. شناخت موارد یاد شده تأثیر زیادی در قضاوت عادلانه و تجزیه و تحلیل درست و اصولی اراضی دارد. اما مهم ترین پرسش در زمینه عکس هوایی این است که هزینه تفسیر عکس هوایی چقدر است؟

در ادامه این مقاله به بررسی موارد مؤثر در قیمت عکس هوایی می پردازیم. پس برای یافتن پاسخ مناسب، پیشنهاد می شود با ما همراه باشید.

لطفا برای مطالعه مقاله ذیل، چند دقیقه ای با ما همراه باشید

کاربرد عکس هوایی

با پیشرفت علم و دانش در عصر جدید، استفاده از عکس هوایی و توانایی تفسیر آن اهمیت ویژه ای دارد. از این عکس ها می توان برای ارائه مدارک و ادله لازم در زمینه های مختلف استفاده نمود. برای تفسیر عکس هوایی لازم است به کارشناسان متخصص و دانش آموخته این رشته مراجعه کنید. کارشناس با استفاده از تخصص و مهارت خود، می تواند در تعیین حدود اراضی و حل کردن اختلافات ملکی نقش داشته باشد.

در مواقعی که میان مالکان زمین های مسکونی و کشاورزی اختلاف وجود دارد می توان از عکس هوایی استفاده کرد. عکس های هوایی حدود اراضی همسایه را به صورت دقیق مشخص می کنند. به این ترتیب مرزهای اراضی، مشخص و تعیین تکلیف می شوند.

در تمامی امور عکس برداری هوایی و تفسیر آن، نیاز به حضور کارشناس و مهر و امضای او در گزارش است. در غیر این صورت، عکس هوایی و تفاسیر حاصل از آن فاقد اعتبار خواهد بود. قیمت عکس هوایی برای اراضی مختلف یکسان نیست. لذا برای پاسخ به پرسش هزینه تفسیر عکس هوایی چقدر است؟ می توانید به کارشناس مربوطه مراجعه کنید. کارشناس پس از بررسی های لازم، هزینه تفسیر عکس هوایی را اعلام خواهد کرد.

هزینه تفسیر عکس هوایی چقدر است؟ | کارشناسان البرز
کاربرد عکس هوایی و هزینه آن در کارشناسان البرز

عوامل مؤثر در قیمت تفسیر عکس هوایی

در گذشته عکس هوایی به صورت آنالوگ تهیه می شد. اما امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی، از دوربین های دیجیتال برای تهیه عکس های هوایی استفاده می شود.
عکس های دیجیتال وضوح و کیفیت بهتری نسبت به عکس های آنالوگ دارند. همچنین با نرم افزارهای مختلف قابل استفاده هستند. البته از طریق اسکن عکس های آنالوگ نیز می توانید اطلاعات لازم را استخراج کنید. اما وضوح عکس های دیجیتال به قدری است که باعث برتری آن از تمام جهات نسبت به عکس آنالوگ می شود.

تهیه و تفسیر هر کدام از عکس های آنالوگ و دیجیتال هزینه های مختلفی دارند. از جمله عوامل تأثیرگذار در هزینه تفسیر عکس هوایی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

تهیه نقشه یو تی ام

نقشه یو تی ام از لوازمی است که برای تفسیر عکس هوایی مورد نیاز است. اطلاع از هزینه نقشه یو تی ام می تواند کمک زیادی به یافتن پاسخ برای سؤال هزینه تفسیر عکس هوایی چقدر است؟ نماید. به طور کلی هزینه نقشه یو تی ام به شکستگی های زمین، تعداد نقاط و نوع زمین بستگی دارد.
از دیگر موارد مؤثر در قیمت این نقشه، قرارگیری زمین در وضعیت فیکس جی پی اس است. در صورتی که زمین دارای درختان و یا ساختمان های بلند باشد، در نقشه جی پی اس به خوبی ثابت نخواهد شد. برای تهیه نقشه چنین زمین هایی به دستگاه های پیشرفته تر مانند توتال استیشن نیاز است.
در نتیجه، تهیه نقشه این اراضی هزینه بیشتری خواهد داشت. برای اراضی دارای تعداد بیشتر شکستگی نیز هزینه تهیه نقشه، بیشتر است.

جانمایی نقشه یو تی ام در عکس هوایی

برای تفسیر عکس هوایی لازم است ابتدا نقشه یو تی ام بر روی آن به صورت دقیق جانمایی شود. پیش از این جانمایی، تمام خطاهای هندسی موجود در عکس هوایی ویرایش می شوند. میزان خطاهای موجود در عکس هوایی در هزینه نهایی تفسیر آن تأثیر خواهد داشت.

سال تهیه عکس هوایی

برای یافتن پاسخ سؤال هزینه تفسیر عکس هوایی چقدر است؟ باید بگوییم: سال تهیه عکس هوایی، تأثیر زیادی در هزینه تفسیر آن خواهد داشت. تفسیر عکس های هوایی قدیمی به دقت و زمان بیشتری نیاز دارد. در واقع هر چقدر سال عکس برداری، قدیمی باشد هزینه تفسیر آن بیشتر خواهد بود.

مساحت ناحیه عکس برداری شده

تفسیر عکس هوایی از زمین با مساحت بالا، زحمت و وقت زیادی از کارشناس و مفسر می گیرد. به همین خاطر برای تفسیر عکس هوایی با مقیاس بالا، هزینه بیشتری پرداخت می شود. به طور مثال هزینه تفسیر عکس هوایی زمین کشاورزی با مساحت 1 هکتار با زمین 10 هکتاری برابر نیست.

هزینه تفسیر عکس هوایی چقدر است؟ | کارشناسان البرز
عوامل تاثیر گذار بر قیمت عکس هوایی

هزینه کارشناس دادگستری و مفسر عکس هوایی

مهم ترین عامل تأثیرگذار در هزینه تفسیر عکس هوایی به اعضای هیئت کارشناس مربوط می شود. با توجه به نیاز و همچنین تعیین از سوی دادگاه، هیئتی برای تفسیر عکس هوایی مشخص می شود. این هیئت شامل گروه های سه و پنج نفره می باشد. هر چقدر اعضای گروه در پروژه تفسیر بیشتر باشد، هزینه لازم برای تفسیر عکس هوایی نیز بیشتر خواهد بود.

میزان تخصص و مهارت این افراد نیز در تعیین هزینه تفسیر، نقش زیادی دارد. معمولاً برای تفسیر عکس هوایی، هزینه ثابتی در نظر گرفته می شود.
این هزینه با هزینه متغیر جمع شده و از سوی کارشناس دادگستری اعلام می شود. لازم به ذکر است هزینه تفسیر عکس هوایی به صورت سالیانه به روز رسانی می شود. پس بهتر است پیش از هر اقدامی، در مورد هزینه تفسیر عکس هوایی با کارشناسان مشاوره کنید. سپس با آگاهی بیشتر، امور مربوط به تفسیر عکس هوایی را به افراد کاردان و مجرب بسپارید.

کلام آخر

هزینه تفسیر عکس هوایی چقدر است؟ عنوان سؤالی است که ممکن است برای شما نیز پیش آمده باشد. بهتر است در خصوص تفسیر عکس هوایی علاوه بر هزینه، پارامترهای دیگری را نیز در نظر داشته باشید. کمک گرفتن از کارشناسان و مفسران مجرب و با سابقه از جمله معیارهای لازم برای تفسیر دقیق و صحیح است.
برای بهره مندی از این کارشناسان می توانید به گروه کارشناسان البرز مراجعه کنید. این تیم از کادر مجرب و حرفه ای و همچنین تجهیزات کاملاً پیشرفته برای تهیه و تفسیر عکس هوایی بهره مند است. کارشناسان البرز به منظور رفاه مراجعین محترم، تفسیر عکس هوایی را با قیمت منصفانه ای انجام می دهد.
شما عزیزان می توانید برای مشاوره رایگان و پاسخ به پرسش های پیش آمده، با کارشناسان در ارتباط باشید. این ارتباط از طریق تماس با شماره های درج شده در سایت کارشناسان البرز، به صورت رایگان امکان پذیر است.

شما سروران گرامی می توانید جهت دریافت مشاوره رایگان، استعلام هزینه تفسیر عکس هوایی با مشاوران ما در ارتباط باشید.

از همراهی شما عزیزان سپاس گزاریم
تحریریه کارشناسان البرز

تماس با ما

آدرس دفتر:

کرج – جهانشهر – بلوار مولانا – خیابان گلستان – کوچه بن بست گلستان یک – پلاک 30

شماره تماس دفتر:

026-34479388

تماس مستقیم با مدیریت ، مهندس بکتاش

09122640810

5/5 - (3 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × دو =