بهترین کارشناس ثبتی در استان البرز

بهترین کارشناس ثبتی در استان البرز - کارشناسان البرز

معرفی و شرح وظایف کارشناس رسمی دادگستری رشته نقشه برداری - کارشناسان البرز


آشنایی با بهترین کارشناس ثبتی در استان البرز

همانطور که می دانید تهیه نقشه، حسب نیاز کارفرما باید توسط کارشناس رسمی رشته نقشه برداری انجام گیرد.
در گذشته کارشناسان رسمی دادگستری رشته راه و ساختمان با گذراندن دوره های مربوطه، قادر به دریافت صلاحیت نقشه برداری (مساحی، ترازیابی و …) بودند. با گذر زمان و تخصصی شدن موضوع نقشه برداری، این موضوع رفته رفته کمرنگ شد.
و در حال حاضر، غالب کارفرمایان نظیر شهرداری، اداره ثبت و … فقط و فقط نقشه های تائید شده توسط کارشناسان رسمی دادگستری رشته امور ثبتی و نقشه برداری رو می پذیرند. فارغ التحصیلان رشته نقشه برداری با احراز کردن شرایط می توانند در این گروه آزمون داده و پس از طی مراحل مختلف پروانه کارشناسی دریافت نمایند. از جمله شرایط داشتن حداقل 5 سال سابقه کاری مرتبط پس از فراغت از تحصیل می باشد.
به همین جهت در این مقاله قصد داریم شما عزیزان را با بهترین کارشناس ثبتی در استان البرز آشنا سازیم.

جهت مطالعه محتوای پیش رو با ما همراه باشید.

مختصری از مهندسی نقشه برداری | بهترین کارشناس ثبتی در استان البرز

در گذشته رشته ای بود که به آن می گفتند: مهندسی راه و ساختمان. بعد ها این رشته به گرایش های عمران – عمران و عمران نقشه برداری تفکیک پیدا کرد. البته این تعریف بسیار ابتدایی و غیر علمی است. چرا که به عقیده بسیاری نام گذاری نقشه برداری برای رشته ای به این وسعت کاری بسیار محدود کننده و غیر منصفانه است.

آن چه که مهندسان امروز به نقشه برداری اطلاق می کنند واژه ژئوماتیک است. ژئوماتیک به معنای علوم زمین یا به معنای بهتر مهندسی زمین است که گرایش های نقشه برداری زمینی (land surveing)، ژئودزی، سنجش از راه دور، کاداستر، GIS و فتوگرامتری را شامل می شود.

کارشناس رسمی دادگستری در امور ثبتی و نقشه برداری کیست؟

کارشناس رسمی دادگستری در امور نقشه برداری و ثبتی فردی و جانمایی ثبتی عرصه با سند فعال است که نه تنها تحصیلات آکادمیک دارد و فارغ ‌التحصیل رشته نقشه برداری است بلکه تسلط زیادی به امور حقوقی املاک در زمینه ثبتی و حقوقی دارد. به گونه ای که توانسته در آزمون ها نمره قبولی کسب کرده و پس از 5 سال سابقه کاری، پروانه کارشناسی را دریافت کند.

این دسته از کارشناسان درواقع در رشته های مختلف مانند نقشه برداری، راه و ساختمان و امور ثبتی به طور فنی اظهار نظر کرده و تحویل قاضی می دهد تا قضاوت درستی صورت گیرد. کارشناس رسمی دادگستری امور ثبتی در زمینه های مختلفی همچون پروژه های عمرانی، ساخت پل، جاده، سد، نیروگاه، پروژه های مربوط به بنادر و کشتیرانی، پروژه های مربوط به شرکت نفت مانند حفاری و پروژه های دیگری همچون امور نظامی فعالیت دارد.

بهترین کارشناس ثبتی در استان البرز - کارشناسان البرز
آشنایی با بهترین کارشناس ثبتی در استان البرز – کارشناسان البرز

خدمات کارشناس نقشه برداری | بهترین کارشناس ثبتی در استان البرز

 1. نقشه برداری وضع موجود
 2. تهیه نقشه UTM جهت ارائه به ادارات
 3. تهيه نقشه رقوم دار(توپوگرافي) با هر مقیاسی
 4. تهيه نقشه هاس مسطحاتي
 5. تعیین مساحی املاک و ابعاد آن
 6. تطبيق پلاک ثبتی با حدود ملک
 7. جانمائی و پياده كردن محدوده املاك بر روي تصاویر هوایي و ماهواره ای
 8. تفسیر عکس های هوایی و ماهواره ای
 9. تفکیک و افراز املاک مشاع

نقشه UTM توسط بهترین کارشناس رسمی نقشه برداری

در نقشه UTM موقیت جغرافیایی، ابعاد و مساحت ملک یا زمین مدنظر با دقت سانتی متر و جدول مختصات X و Y گوشه آن بر آورد شده است. این ابعاد در سیستم ادراه ثبت اسناد، ثبت می شوند و شخص دیگری با این موقیعیت جغرافیایی و مختصات نمیتواند سندی را ثبت کند. در اداره ثبت اسناد و املاک کشور و شهرداری برای درج حدود اربعه ملک و مساحت دقیق آن از نقشه UTM استفاده می کنند که توسط کارشناس رسمی نقشه برداری این خدمات ارائه می شود.

کارشناس نقشه برداری در چه زمینه هایی میتواند فعالیت داشته باشد؟

 1. رشته نقشه برداری در زمینه های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد.
 2. پروژه های عمرانی نظیر ساخت پل، جاده، سد، نیروگاه و …
 3. بنادر و کشتیرانی
 4. شرکت نفت (شناسائی و حفاری)
 5. فرودگاه ها
 6. استفاده های نظامی
 7. احداث ساختمان

ترسیم طرح های احتمالی توسط کارشناس رسمی نقشه برداری

معمولاً در این مرحله بر روی تصاویر هوایی یا ماهواره ای (مانند گوگل ارث) طرح کلی و شماتیک و مسیر های دسترسی و مبدا و مقصد ترسیم و مشورت های لازم انجام و در نتیجه تصمیم نهائی در خصوص کلیت طرح و حدود کلی محل اجرای پروژه اخذ می شود.

در این مرحله با توجه به هویت پروژه، نقشه برداری از محدوده مورد نظر با عرضی بیشتر حد مورد نیاز توسط تیم های نقشه برداری انجام خواهد شد. پس از انجام عملیات نقشه برداری اولیه، نقشه های توپوگرافی به همراه جزئیات و عوارض در اختیار تیم طراحی قرار می گیرد تا بهترین مسیر دسترسی به مقصد با کمترین هزینه را برآورد نمایند. بعد از این مرحله باز هم حضور تیم نقشه برداری احساس می شود.
در نتیجه بعد از نهایی شدن طرح و شروع عملیات اجرایی، کارشناس رسمی نقشه برداری باید حضوری مداوم و مستمر جهت پیشبرد پروژه داشته باشد.

بهترین کارشناس ثبتی در استان البرز - کارشناسان البرز
انجام امور کارشناسی در سطح تخصصی با بهترین هزینه توسط مجموعه کارشناسان البرز

پیشنهاد ما به شما عزیزان

امروزه با توجه به بالا رفتن قیمت املاک و زمین، میزان شکایات حقوقی و دعاوی بر سر زمین و املاک بسیار بالا رفته است. و جامعه امروزی نیازمند تخصص کارشناسان رسمی دادگستری جهت بررسی تخصصی این ادعاها می باشند.
کارشناسانی که دارای صلاحیت تشخیص صحت ادعا های خواهان و خواندگان میباشند.

کارشناسان البرز بهترین ارائه دهنده انواع خدمات در زمینه تهیه نقشه utm و کلیه عملیات ساخت و ساز و پروژه های ساختمانی برای قانونی پیش بردن کارها که- نیازمند مجری حقوقی می باشند.
در نهایت در نظر داشته باشید که ما در کارشناسان البرز با استخدام کارشناسان کاربلد و وکلای خبره سعی داریم تا به افراد در این زمینه کمک کنیم تا خسارت هایشان تا حد زیادی جبران شود.
شما سروران گرامی می توانید جهت دریافت مشاوره رایگان و استعلام هزینه ها با مشاوران و بهترین کارشناس رسمی نقشه برداری در کرج در ارتباط باشید.

از همراهی شما عزیزان سپاس گزاریم
تحریریه کارشناسان البرز

تماس با ما

آدرس دفتر:

کرج – جهانشهر – بلوار مولانا – خیابان گلستان – کوچه بن بست گلستان یک – پلاک 30

شماره تماس دفتر:

026-34479388

تماس مستقیم با مدیریت ، مهندس بکتاش

09122640810

5/5 - (2 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده − 6 =