جانمایی ثبتی عرصه با سند

جانمایی ثبتی عرصه با سند - کارشناسان البرز

بهترین کارشناس جانمایی ثبتی عرصه با سند در تهران - کارشناسان البرز


جانمایی ثبتی عرصه با سند توسط کارشناسان البرز

به طور کلی جانمایی ثبتی عرصه با سند به منظور تعیین موقیعیت ملک بر روی کره زمین برای املاکی که از موقعیت آن ها اطلاعی در دست نیست، انجام می شود. این فرآیند باید توسط کارشناسان رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی انجام شود.

جهت مطالعه محتوای 4 دقیقه ای با ما همراه باشید.

جانمایی ثبتی عرصه با سند

جانمایی ثبتی عرصه با سند به منظور  تعیین موقعیت و حدود عرصه ملک بر روی کره زمین انجام می شود. این تعیین موقعیت بر اساس اسناد و مدارک موجود از ملک انجام می شود. این اسناد و مدارک به صورت سندهای قدیمی منگوله دار یا شاهنشاهی موجود می باشند. لازم به ذکر است که جانمایی ثبتی عرصه با سند توسط کارشناسان رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی صورت می گیرد.

جانمایی ملک و پلاک ثبتی چیست؟

همانطور که پیش تر ذکر کردیم در واقع جانمایی ملک و تعیین موقعیت دقیق آن بر روی نقشه ها و نقشه هوایی املاک در سنوات گذشته، نقشه utm و 1:2000 می باشد. انجام این امور از جمله وظایف کارشناس رشته نقشه برداری و امور ثبتی است. البته لازم به ذکر است که این کار بسیار دقیق و حساس می باشد. از این رو حتماً باید به درستی تشخیص داده شود. همچنین آدرس آن به درستی تعیین شود. در نهایت جانمایی ملک بر روی عکس و نقشه های هوایی باید با دقت صورت گیرد تا در آینده مشکل و تداخلی با همسایگان پیش نیاید.

جانمایی ثبتی عرصه با سند - کارشناسان البرز
جانمایی ثبتی عرصه با سند با بهترین قیمت توسط کارشناسان البرز

جانمایی ثبتی عرصه با سند چگونه صورت می گیرید؟

برای انجام جانمایی ثبتی عرصه با سند ابتدا باید اسناد و مدارک موجود از ملک، مورد بررسی قرار بگیرد تا با توجه به پلاک ثبتی درج شده در سند استعلام نقشه ثبتی و تهیه این نقشه ثبتی کار جانمایی نیز انجام شود. برای انجام این کار باید نقشه ثبتی تهیه شده به سیستم مختصات utm تبدیل شود. این کار سبب می شود که با توجه به موقعیت تعیین شده برای ملک بر اساس سیستم مختصات جهانی utm و بررسی حدود و مرز های ملک، نقشه utm ملک تهیه گردد.

سپس بر اساس نقشه utm تهیه شده، موقعیت دقیق قرارگیری ملک بر روی کره زمین مشخص شود. نقشه یو تی ام بعد از نهایی شدن چاپ و توسط کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی مهر و امضا می شود. سپس این نقشه به دست متقاضی می رسد تا برای انجام امور اداری ملک اقدام کرده و حدود و مرز های ملک خود را تثبیت کند.

چه زمان جانمایی پلاک ثبتی جانمایی ملک بر روی عکس هوایی لازم است؟

به طور کلی در موارد مختلفی نیاز به جانمایی پلاک ثبتی و تعیین موقعیت دقیق ملک وجود دارد که در ادامه به شرح کامل هر یک از آن ها خواهیم پرداخت.

یکی از موارد استفاده بحث زمین های گمشده است. در بعضی از مواقع افرادی از قبیل وراث صاحب ملکی هستند که دقیق ملک مشخص نیست. در این مواقع با استفاده از جانمایی و نقشه های ثبتی منطقه مکان دقیق ملک مشخص می شود.

یکی دیگر از موارد استفاده از جانمایی ثبتی عرصه با سند ، وجود اختلاف میان همسایه ها می باشد. در این بحث ها معمولاً شخصی مدعی می شود که همسایه به ملک آن تعرض کرده است. در اینجا کارشناس جانمایی پلاک ثبتی وظیفه جانمایی ملک را بر عهده دارد.

از دیگر موارد کاربرد جانمایی ثبتی عرصه با سند می توان به شناسایی اراضی ملی بودن ملک و … اشاره نمود.

جانمایی زمین ها و پلاک ثبتی شامل په مواردی می شود؟

 1. جانمایی ملک برای املاکی که موقعیت آن ها نامعلوم است:
  در این گونه موارد که موقعیت ملک به هیچ عنوان مشخص نیست جانمایی باید بر اساس نقشه ثبتی منطقه صورت گیرد. سپس بر روی نقشه 1:2000 مشخص شده و در آخر بر روی زمین جانمایی و به اصطلاح چهار میخ مشخص شود که پروسه بسیار پیچیده و حساسی است.
 2. جانمایی املاکی که در گذر زمان مرز آن ها از بین رفته اما موقعیت تقریبی آن مشخص است:
  در این موارد با استفاده از تفسیر عکس هوایی نزدیک به تاریخ سند و مطالعه حدود اربعه، مختصات دقیق ملک جانمایی می شود. سپس بر روی زمین پیاده سازی می شود.

همچنین برای اطلاع از قیمت جانمایی این پلاک ثبتی ها حتما مطلب هزینه جانمایی پلاک ثبتی چقدر است؟ را مطالعه نمایید.

جانمایی ثبتی عرصه با سند - کارشناسان البرز
جانمایی ثبتی عرصه با سند توسط کارشناسان البرز

بهترین کارشناس برای جانمایی ثبتی عرصه با سند

همانطور که می دانید یکی از پر حاشیه ترین موارد در کشورمان ایران، املاک می باشد. از این رو برخی از افراد سودجو با نام ها و برند های ساختگی با عنوان های کارشناس، وکیل و مهندس اقدام به کلاهبرداری می کنند. برای این که به این افراد سودجو بر نخورید به نکات زیر توجه فرمایید:

 1. پیش از در اختیار گذاشتن سند و مدارک خود، تحقیقات لازم را انجام دهید. همچنین رزومه کاری مجموعه و کارشناس مربوطه را کاملاً مطالعه نموده و از صحت اطلاعات مطمئن شوید. در واقع می توان گفت که اسناد و مدارک شما ارزش زیادی دارد. از این رو در اختیار قرار دادن این مدارک شرایط کلاهبرداری را فراهم می کند.
 2. با قراردادی همه جانبه مسئولیت این کار را به کارشناس مربوطه بسپارید. معمولاً کلاهبرداران برای دریافت پول و هزینه بیشتر در هر مرحله با بهانه های مختلف از شما پول طلب می کنند. قرارداد از بروز این مسائل جلوگیری می کند.
 3. دقت داشته باشید که باید از کارشناس مربوطه برای انجام جانمایی ثبتی عرصه با سند استفاده کنید.
 4. حتماً مراحل کاری و تایم کاری را از شخص کارشناس جویا شوید.
 5. در انتهای کار نیز باید مدارک خود را تحویل بگیرید.
 6. توجه داشته باشید که کارشناس باید پس از پایان کار برای نقشه ها و مدارک تهیه شده مهر و امضای خود را بزند. در غیر این صورت این اسناد و مدارک اعتبار قانونی نخواهند داشت.

جمع بندی

مجموعه کارشناسان البرز با بیش از 15 سال سابقه درخشان و موفق یکی از مجریان حقوقی در حوزه ملک و اراضی می باشد. این مجموعه مسئولیت نظارت و اجرای اصولی و قانونی پروژه های شما را به عهده می گیرد.
شما سروران گرامی می توانید جهت دریافت مشاوره رایگان برای جانمایی کارشناسی پلاک ثبتی با مشاوران ما در ارتباط باشید.

از همراهی همیشگی شما سروران سپاس گزاریم
تحریریه کارشناسان البرز

تماس با ما

آدرس دفتر:

کرج – جهانشهر – بلوار مولانا – خیابان گلستان – کوچه بن بست گلستان یک – پلاک 30

شماره تماس دفتر:

026-34479388

تماس مستقیم با مدیریت ، مهندس بکتاش

09122640810

5/5 - (1 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت + چهارده =