ارزیابی املاک مسکونی و تجاری در قزوین

ارزیابی املاک مسکونی و تجاری در قزوین | کارشناسان البرز

خدمات ارزیابی املاک مسکونی و تجاری در قزوین

ارزیابی املاک مسکونی و تجاری در قزوین یکی از مباحث مهم در بخش های اقتصادی به شمار می رود. زیرا نحوه ارزیابی املاک مسکونی و تجاری به دلیل قیمت گذاری و محاسبه ارزش ملک، اهمیت زیادی پیدا کرده است.
البته بررسی و ارزیابی املاک و نحوه قیمت گذاری بر آنها، از موضوعاتی است که دارای ابعاد گسترده ای می باشد. لذا لازم است تا با قوانین ارزیابی املاک آشنایی کامل داشته و پارامترهای مهمی را در این زمینه بررسی کنید.
بنابراین می توان گفت ارزیابی املاک از مباحثی است که به تخصص و مهارت کامل نیاز دارد. پس در صورتی که خواهان ارزیابی ملک خود هستید، باید در این زمینه از کارشناسان خبره و مجربی کمک بگیرید.
پیشنهاد می کنیم برای بهره مندی از بهترین و ماهرترین کارشناس ارزیابی ملک، از خدمات تیم تخصصی کارشناسان البرز استفاده نمایید.

لطفاً 3 دقیقه ای جهت مطالعه محتوای پیش رو با ما همراه باشید.

آشنایی با نحوه ارزیابی املاک مسکونی و تجاری در قزوین

ارزیابی ملک اقدامی است که در آن، ارزش و قیمت واقعی ملک بر اساس فاکتورهای مختلفی مانند نوع سند، متراژ و … تعیین می شود.
برای این کار لازم است تا صاحب ملک به دادگستری مراجعه نموده و درخواست خود را مبنی بر ارزیابی املاک مسکونی و تجاری در قزوین ثبت نماید. سپس با کمک کارشناسان دادگستری، نسبت به بررسی و ارزیابی ارزش ملک خود اقدام کند.
بهتر است بدانید، ارزیابی املاک تجاری و مسکونی، از امور پیچیده و وقت گیر می باشد. چرا که در این ارزیابی، لازم است تا عوامل و شرایط گوناگونی مورد بررسی قرار گیرند. بنابراین باید در این زمینه از تبحر و تخصص کارشناس ارزیابی مطمئن شده و سپس ارزش گذاری ملکتان را به او بسپارید.
برای بهره مندی از خدمات کارشناسان خبره ای که دارای تحصیلات آکادمیک بوده و دوره کارآموزی خود را با موفقیت گذرانده اند، می توانید با مؤسسه حقوقی معتبر تماس بگیرید.

اهمیت ارزیابی انواع املاک در قزوین

ارزیابی املاک تجاری و مسکونی به این دلیل مهم است که می تواند در رفع دعوای ملکی تأثیر بسزایی داشته باشد. زمانی که بر سر یک ملک، دعوای حقوقی وجود داشته باشد قاضی دستور به قیمت گذاری ملک مناقشه ای، زیر نظر کارشناس رسمی دادگستری می دهد.
در ضمن ارزش گذاری ملک علاوه بر حل دعوای ملکی، در زمینه تعیین میزان مالیات نیز نقش مؤثری دارد. به عبارت دیگر، ارزش گذاری ملک باعث می شود تا مالک زمین مطابق با دارائی خود، نسبت به پرداخت مالیات اقدام نموده و از پرداخت مبالغ کمتر و یا بیشتر از دارائی مالک، جلوگیری شود.
از دیگر مزایای ارزیابی املاک مسکونی و تجاری در قزوین می توان به موارد زیر اشاره نمود:

  1. مشخص سازی ارزش ملک و رفع توقیف آن
  2. تعیین دقیق قیمت ملک و جلوگیری از ایجاد اختلاف میان وراث
  3. تعیین قدرت مالی افراد به منظور دریافت ویزا و انجام اقدامات مربوط به مهاجرت

برترین ارائه دهنده خدمات ارزیابی املاک مسکونی و تجاری در قزوین | کارشناسان البرزفاکتورهای بررسی شده در ارزیابی ساختمان های تجاری

یکی از مهم ترین مواردی که در ارزیابی املاک مسکونی و تجاری در قزوین مورد بررسی قرار می گیرد، نوع سند ملک است.
بررسی نوع سند در زمین های سنددار، تأثیر بسزایی در محاسبه ارزش و قیمت آن دارد. بنابراین کارشناس دادگستری باید اطلاعات کامل و دقیقی از نوع سند داشته باشد.
در میان اسناد مختلف، سند تک برگ به دلیل ثبت در سیستم یکپارچه اسناد کشور، دارای قابلیت پیگیری می باشد. لذا زمین هایی که دارای سند تک برگ هستند، هیچ گونه مشکلی از بابت خرید و فروش نخواهند داشت.
از دیگر پارامترهایی که در ارزیابی اراضی مسکونی و تجاری مورد بررسی قرار می گیرند، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

برخورداری از پارکینگ و آسانسور

وجود آسانسور و پارکینگ اختصاصی به عنوان امتیازات ساختمان های تجاری و مسکونی محسوب می شوند.
البته این پارامترها زمانی بر ارزش گذاری ملک تأثیرگذار هستند که مساحت زمین، بزرگ بوده و میزان تردد در آن بیشتر باشد.
در ضمن وجود آسانسور در ساختمان های دارای طبقات متعدد نیز ضروری است.
لذا می توان گفت اگر در ساختمان مسکونی و تجاری، آسانسور و پارکینگ وجود نداشته باشد قیمت ملک کاهش خواهد یافت.

مساحت ملک

از فاکتورهای مهم در ارزیابی املاک مسکونی و تجاری در قزوین مساحت و ابعاد ملک می باشد. به طوری که هر چقدر مساحت و ابعاد زمین بیشتر باشد، قیمت آن نیز به همان اندازه افزایش خواهد یافت.

ارزیابی دقیق مساحت ملک در قزوین | کارشناسان البرزموقعیت قرارگیری ملک

یکی از موارد مهمی که در هنگام خرید و فروش ملک، مورد توجه خریداران قرار می گیرد موقعیت و محل قرار گرفتن ملک است. به طوری که اگر ملک مورد نظر در موقعیت جغرافیایی مطلوبی قرار گرفته و دسترسی خوبی به مراکز مهم داشته باشد، ارزش آن افزایش خواهد یافت.

رعایت اصول مهندسی و ایمنی در ساخت ملک

استفاده از مصالح و متریال باکیفیت در ساخت آپارتمان تأثیر بسزایی در امنیت ساکنین و همچنین افزایش طول عمر ساختمان دارد. به طوری که اگر نکات ایمنی و استفاده از مصالح مقاوم در ساختمان رعایت نشوند، ارزش ملک به میزان قابل ملاحظه ای کاهش خواهد یافت.

چند بر بودن ملک

یکی دیگر از پارامترهای مورد بررسی در ارزیابی ملک تجاری و مسکونی، چند بر بودن زمین مورد نظر است. زیرا چند بر بودن، چند نبش بودن و قرارگیری ملک در نبش و بر اصلی، به عنوان امتیازات مثبت ملک در نظر گرفته می شوند.

سال ساخت ملک

از مهم ترین فاکتورهای مؤثر بر ارزش و قیمت ملک می توان به سال ساخت آن اشاره نمود. به طوری که هر چقدر سال ساخت ملک کمتر باشد، دارای دوام و کارایی بهتری بوده و در نتیجه، ارزش بالاتری دارد.
بنابراین ساختمان هایی که طی 10 سال اخیر ساخته شده اند، دارای ارزش بالاتری نسبت به ساختمان های قدیمی هستند.

پیشنهاد ما به سروران ارجمند

ارزیابی املاک مسکونی و تجاری در قزوین و همچنین ارزیابی اراضی مسکونی و ساختمانهای مسکونی یکی از خدماتی است که توسط تیم کارشناسان البرز ارائه می گردد. کارشناسان این تیم تخصصی همواره در تلاش اند تا با بررسی و ارزیابی دقیق و موشکافانه املاک تجاری و مسکونی، ارزش واقعی آن را برآورد نمایند.
لذا در صورتی که در استان قزوین سکونت داشته و خواهان ارزیابی دقیق املاک مسکونی و تجاری خود هستید، می توانید از طریق شماره های زیر با کارشناسان البرز در تماس بوده و ارزیابی ملک خود را به این تیم تخصصی بسپارید.

راه های ارتباطی با کارشناسان البرز

تلفن همراه

09122640810

شماره تماس دفتر

026-34479388

ایمیل پشتیبانی

   info@karshenasanalborz.com

آدرس

کرج- جهانشهر- بلوار مولانا- خیابان گلستان- کوچه بن بست گلستان یک- پلاک 30

5/5 - (2 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 2 =