نقشه utm زمین کشاورزی با قیمت مناسب

نقشه utm زمین کشاورزی با قیمت مناسب - کارشناسان البرز

آشنایی با تهیه نقشه utm زمین کشاورزی - کارشناسان البرز


تهیه نقشه utm زمین کشاورزی با قیمت مناسب

همانطور که می دانید، نقشه utm زمین کشاورزی در ارزیابی ملک و تهیه سند آن اهمیت زیادی دارد.
چرا که امروزه برخی از اراضی مشاعی هستند. یعنی مالکیت آن ها بین چند نفر تقسیم شده است و تفکیک صورت نگرفته است. به همین دلیل تهیه نقشه یو تی ام زمین کشاورزی برای گرفتن سند تک برگی و حل اختلافات ملکی مهم است. برای گرفتن سند تک برگی برای هر یک از مالکین به صورت مجزا سند صادر می شود و بدین ترتیب مشکل مالکیتی اراضی حل و فصل می شود. یا برای اینکه حدود اربعه و مرز بندی زمین به خوبی انجام شود، نیاز به تهیه نقشه یو تی ام زمین کشاورزی است.
به همین دلیل در این مقاله قصد داریم بهترین شرکت برای تهیه نقشه utm زمین کشاورزی با قیمت مناسب را به شما عزیزان معرفی کنیم.

جهت مطالعه محتوای پیش رو با ما همراه باشید.

مختصری از نقشه utm زمین کشاورزی و دلایل تهیه آن

اراضی زمین های کشاورزی از زمان های قدیم در قطعات بسیار بزرگ بوده اند. اما در حال حاضر لازم است تا این زمین ها به قطعات کوچکتری تقسیم بندی شوند. به همین جهت برای دریافت سند های معتبر لازم است تا برای تهیه نقشه یو تی ام نقشه زمین کشاورزی اقدام شود.

در زمین های کشاورزی که مانند سایر قطعات زمین های دیگر که دارای حصار و چهارچوب های مشخصی مانند دیوار نیستند، جانمایی پلاک ثبتی باید به شکلی صورت بگیرد که هیچ گونه تداخلی با زمین ‌های مجاور ایجاد نکند.

نقشه یو تی ام  نوعی سیستم تصویر بر روی سیستم مختصات دو بعدی می باشد. این نوع نقشه برای مشخص کردن یک نقطه بر روی کره زمین مورد استفاده قرار می گیرد.
به کمک این نقشه هر نقطه ای بر روی کره زمین از یک مختصات اختصاصی برخوردار می شود. قابل ذکر است که این نقطه در هیچ جای دیگر تکرار نمی شود. به طور معمول از نقشه یو تی ام برای داشتن مختصات و ابعاد دقیق در حد سانتی متر استفاده می کنند.

به همین جهت در کلیه ادارات و مجموعه ‌های مرتبط به خدمات ملکی، برای رعایت نظم و مشخص کردن حد و حدود ملک ها از این نقشه استفاده می کنند. اداراتی مانند شهرداری ‌ها، اداره منابع طبیعی، جهاد کشاورزی، سازمان میراث فرهنگی و شورای شهر و همچنین ادارات ثبت اسناد برای انجام کلیه روال اداری به نقشه یو تی ام نیاز دارند.

نقشه utm زمین کشاورزی با قیمت مناسب - کارشناسان البرز
تهیه نقشه UTM از زمین کشاورزی توسط کارشناس رسمی با بهترین هزینه – کارشناسان البرز

مراحل صدور سند تک برگی اراضی کشاورزی

برای دریافت سند تک برگی ابتدا باید مدارک هویتی بر مالکیت زمین کشاورزی را داشته باشید.
در واقع این مدارک قولنامه و یا سند مشاعی می باشد.
که در صورت برخورداری از این مدارک باید از سند مالکیت ملک کپی گرفته شود. در صورتی که سند مشاعی به نام متقاضی نباشد باید وکالت نامه رسمی از دفتر اسناد ضمیمه مدارک خود نماید.

سپس مدارک مورد نیاز زمین کشاورزی و مرزبندی زمین کشاورزی به کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری ارائه می شود.
در نتیجه نقشه یو تی ام با بازدید از محل تهیه می شود. همچنین نقشه یو تی امی که تایید می شود را در قالب فایل به متقاضی تحویل می دهد.

مدارک لازم برای صدور سند تک برگی اراضی کشاورزی عبارتند از:

  1. شناسنامه و کارت ملی متقاضی به همراه دو برگ کپی از آن ها
  2. اصل و کپی قولنامه زمین کشاورزی
  3. اصل و کپی سند مشاعی
  4. نقشه یو تی ام زمین کشاورزی
  5. پر کردن فرم گواهی تعیین مشخصات زمین کشاورزی
  6. فیش واریزی برای درخواست سند به شماره حساب اداره ثبت اسناد

مدارک فوق را به کافی نت یا دفتر اسناد رسمی تحویل می دهید تا ثبت نام شما در سامانه صدور سند تک برگی اداره ثبت اسناد و املاک کشور انجام شود. درخواست پذیرش با تکمیل فرم آن انجام می شود و شماره ورود به سامانه در اختیار متقاضی قرار می گیرد.

بعد از تکمیل درخواست پذیرش مدارک فوق را به آدرس پستی واحد ثبت ارسال خواهید کرد. و همواره روند انجام مراحل دریافت سند تک برگی را از طریق شماره ورود به سامانه و دریافت کد رهگیری می توانید مشاهده کنید.
پس از چندین روز، سند تک برگی زمین کشاورزی را دریافت خواهید کرد.

تفکیک زمین کشاورزی به کمک نقشه یو تی ام

برخی از املاک دارای مالکیت مشاعی هستند و مالکین آن درخواست تفکیک زمین کشاورزی خود را دارند.
برای تفکیک اراضی کشاورزی مشاعی، باید درخواست تفکیک به اداره ثبت بخشی که ملک در آن واقع شده است توسط مالکین ملک مشاع داده شود.

برای تهیه نقشه یو تی ام با توجه به درخواست تفکیک، طرح پیشنهادی تفکیک قطعه مادر بر حسب تعداد مالکین و میزان مساحت مورد نظر مالکین مشاعی انجام می شود. و طبق طرح پیشنهادی تفکیک زمین انجام می شود.
در تفکیک زمین حد و مرز بین قطعات انجام می شود.

همچنین پس از توافقاتی که صورت گرفت در صورت مجلس برای هر قطعه بین مالکین ملک مشاع، کارشناس نقشه برداری اقدام به پیاده سازی و میخ کوبی زمین می نماید. و در نهایت اقدام به برداشت مختصات با دوربین توتال یا جی پی اس دو فرکانسه می نماید. و در پایان جانمایی ملک انجام می شود.

با توجه به اینکه زمین کشاورزی بر حسب تعداد مالکین و مقدار مساحت هر یک از آن ها به دو یا چند قطعه زمین تفکیک بر اساس حد نصاب تفکیک زمین کشاورزی صورت می گیرد و برای هریک از این قطعات صورت مجلس تهیه می شود و بر اساس شماره قطعه تفکیکی، که اغلب از شماره یک شروع می شود.
در آخر برای هر یک از قطعات، سند تک برگی تفکیکی صادر می شود. و مالکیت هر قطعه به نام یک نفر به صورت شش دانگ صادر می شود. و یک شماره پلاک ثبتی فرعی به آن تعلق می گیرد.

عوامل تاثیرگذار بر هزینه نقشه یو تی ام زمین کشاورزی

متراژ ملک یکی از مهم ترین مواردی است که در هزینه نقشه یو تی ام تاثیر می گذارد. درواقع هرچه متراژ بیشتر باشد، در نتیجه هزینه نیز بالاتر می رود. کاربری ملک نیز از جمله موارد بسیار مهمی است که قطعاً باید مورد توجه قرار گرفته شود. معمولاً هزینه مربوط به تهیه نقشه املاک بدون سند و یا ملک های مسکونی و کشاورزی با یکدیگر متفاوت هستند.

از عوامل مهم دیگری که بر هزینه نقشه یو تی ام زمین کشاورزی تاثیر می گذارد، راه های دسترسی به ملک می باشد. آن هایی که در مناطق سخت کوهستانی و تپه ها باشند هزینه ‌های بالاتری دارند.

در صورتی که نقشه یو تی ام به همراه مهر و امضای کارشناس دادگستری آماده شود، از اعتبار بیشتری برخوردار می شود.
و حتما هزینه آن نسبت به نقشه های ساده بیشتر است.
به طور کلی در بین عوامل زیادی که بر هزینه نقشه ‌برداری تأثیر دارند، برخی از آن ها به صورت ثابت و برخی متغیر است.
پس برای اینکه بهترین قیمت نقشه یو تی ام را دریافت کنید، باید از مراکز معتبر که از کارشناسان متخصص برخوردار می باشد، استعلام هزینه نقشه یو تی ام زمین کشاورزی را بگیرید.

نقشه utm زمین کشاورزی با قیمت مناسب - کارشناسان البرز
کاربرد تهیه نقشه utm زمین کشاورزی – کارشناسان البرز

پیشنهاد ما به شما عزیزان

همانطور که اشاره کردیم، معمولاً زمین های کشاورزی و باغات جزء املاکی هستند که متراژ های بالا و بدون حد و مرز مشخص دارند.
هر زمان که لازم باشد سند های تک برگ برای این زمین ‌ها گرفته می شود. و این کار نیاز به تهیه تقشه یوتی ام است.
با استفاده از نقشه یو تی ام به راحتی مرز های دقیق را مشخص کرده و این کار تنها با انجام جانمایی پلاک ثبتی با دقت کامل صورت می پذیرد.

جانمایی پلاک ثبتی و تثبیت مرزبندی ملک اراضی کشاورزی با متراژ بالا کاری سخت و نیازمند دانش کافی در زمینه نقشه برداری است که باید توسط کارشناس رسمی نقشه برداری نظام مهندسی انجام شود. تا هم نقشه یو تی ام از اعتبار کافی برخوردار باشد و هم از امکان هر گونه اشتباه در محاسبات و تهیه نقشه مبرا باشد. و هم هیچگونه تداخلی با مساحت و حدود اربعه اراضی مجاور ایجاد نشود.

کارشناسان البرز بهترین شرکت در زمینه تهیه نقشه utm زمین کشاورزی با قیمت مناسب می باشد. این شرکت یکی از مجریان حقوقی در حوزه ملک و اراضی می باشد که مسئولیت نظارت و اجرای اصولی و قانونی پروژه های شما را به عهده می گیرد.
شما سروران گرامی می توانید جهت دریافت مشاوره رایگان و استعلام هزینه ها با مشاوران ما در ارتباط باشید.

از همراهی شما عزیزان سپاس گزاریم
تحریریه کارشناسان البرز

تماس با ما

آدرس دفتر:

کرج – جهانشهر – بلوار مولانا – خیابان گلستان – کوچه بن بست گلستان یک – پلاک 30

شماره تماس دفتر:

026-34479388

تماس مستقیم با مدیریت ، مهندس بکتاش

09122640810

5/5 - (1 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − 10 =