هزینه نقشه یو تی ام زمین کشاورزی

هزینه نقشه یو تی ام زمین کشاورزی | کارشناسان البرز

جهت اطلاع از هزینه نقشه یو تی ام زمین کشاورزی با کارشناسان البرز تماس بگیرید


هزینه نقشه یو تی ام زمین کشاورزی | کارشناسان البرز

نقشه یو تی ام اراضی کشاورزی نقشه ای است بر اساس مختصات جهانی طراحی می شود. با استفاده از این نقشه می توان مختصات نقاط مختلف زمین را به طور دقیق مشخص کرد. نقشه یو تی ام از طرف ادارات مختلفی مانند ثبت اسناد و منابع طبیعی به منظور جانمایی زمین زراعی درخواست می شود. با توجه به مساحت بالای این اراضی برای مشخص نمودن حدود اربعه، نیاز به تهیه نقشه یو تی ام است. هزینه نقشه یو تی ام زمین کشاورزی بر اساس تعرفه های مشخص تعیین می شود. مالکان زمین کشاورزی می توانند برای جانمایی قطعه خود به کارشناس مراجعه و امور نقشه برداری را به او بسپارند.

لطفا برای مطالعه مقاله ذیل، چند دقیقه ای با ما همراه باشید

کاربردهای نقشه یو تی ام

نقشه یو تی ام علاوه بر جانمایی اراضی کشاورزی، کاربردهای متنوع دیگری نیز دارد. با استفاده از این نقشه می توان مشخصات ثبتی ملک و موقعیت مکانی آن را به طور دقیق مشخص کرد. با این نقشه می توانید پلاک ثبتی ملک را در جایگاه اصلی آن اثبات نمایید. از مهم ترین کاربردهای نقشه یو تی ام، محاسبه مساحت ملک به صورت دقیق است. این نقشه می تواند از بروز اختلافات ملکی ناشی از تعرض به حدود همسایگان و محل گذر جلوگیری نماید. با بهره مندی از نقشه یو تی ام، وضعیت ملک و تطبیق املاک، بسیار آسان است.

هزینه نقشه یو تی ام زمین کشاورزی | کارشناسان البرز
کاربردهای نقشه یو تی ام زمین کشاورزی

هزینه نقشه یو تی ام زمین کشاورزی به چه عواملی بستگی دارد؟

با توجه به اهمیت بالای نقشه یو تی ام، لازم است در تهیه آن نهایت دقت و تمرکز به کار رود. به همین دلیل لازم است برای تهیه این نقشه به افراد مجرب و آموزش دیده مراجعه کنید. هزینه نقشه یو تی ام زمین کشاورزی هر سال به روز رسانی می شود. میزان این هزینه بر اساس نوع پروژه تعیین می گردد. مرجع ارائه هزینه نقشه یو تی ام، سازمان نقشه برداری می باشد.

به طور کلی هزینه تهیه نقشه یو تی ام به موارد زیر بستگی دارد:

مساحت زمین

از اصلی ترین موارد تأثیرگذار در هزینه نقشه یو تی ام، مساحت و متراژ ملک است. در واقع هر چقدر مساحت ملک بیشتر باشد، هزینه تهیه نقشه یو تی ام نیز بیشتر خواهد بود.

نوع کاربری ملک

نوع کاربری ملک از دیگر موارد مؤثر در هزینه تهیه نقشه یو تی ام است. معمولاً قیمت نقشه یو تی ام برای زمین های مسکونی و زراعی با هم متفاوت خواهد بود. در کل، برای تهیه نقشه یو تی ام زمین های کشاورزی، هزینه کمتری در نظر گرفته می شود.

موقعیت مکانی و دسترسی به زمین

دسترسی به زمین و املاک مختلف نیز بر هزینه نقشه یو تی ام تأثیر می گذارد. نقشه برداری زمین های کشاورزی در موقعیت های مکانی مختلف مانند تپه، دشت، کوهستان و … قیمت متفاوتی دارد. برای اطلاع دقیق از هزینه نقشه یو تی ام زمین کشاورزی می توانید با کارشناسان دادگستری مشاوره کنید.

چه افرادی صلاحیت لازم برای تهیه نقشه یو تی ام را دارند؟

افراد دارای صلاحیت های لازم برای تهیه نقشه یو تی ام عبارت اند از:

  1. کارشناسان رسمی دادگستری در امور ثبتی ملک
  2. افرادی با مدرک کارشناسان رسمی دادگستری در امور نقشه برداری اراضی
  3.  مهندسان نقشه برداری که از سازمان نظام مهندسی تأییدیه های لازم را دریافت کرده اند.
  4. افرادی با مدرک نقشه برداری که دارای تأییدیه نظام کاردانی هستند.

تهیه نقشه یو تی ام زمین کشاورزی چگونه انجام می شود؟

زمین های کشاورزی دارای متراژهای بسیار بزرگ هستند. به همین دلیل لازم است مرزهای مشخص و حدود اربعه داشته باشند. زیرا عوامل مختلفی مانند زلزله، سیل، شخم زدن و … می تواند باعث از بین رفتن مرزهای این اراضی شود. در این صورت امکان تعرض به حدود زمین کشاورزی وجود خواهد داشت.

پس نیاز است برای جلوگیری از موارد ذکر شده، موقعیت دقیق ملک توسط نقشه یو تی ام تعیین شود. برای تهیه نقشه یو تی ام زمین کشاورزی نیاز است به کارشناس دادگستری مراجعه کنید. کارشناس با تعیین دقیق مرزهای ملک، اقدام به تهیه نقشه یو تی ام خواهد کرد.

برای نقشه برداری و تعیین هزینه نقشه یو تی ام زمین کشاورزی به حضور کارشناس در محل ملک نیاز است. کارشناس با استفاده از تجهیزات نقشه برداری، اقدام به برداشت مختصات گوشه های زمین می کند.
برای تهیه نقشه یو تی ام ابزارهایی مانند جی پی اس دو و سه فرکانسه مورد استفاده قرار می گیرند. در این مرحله،کارشناس، مختصات زمین را به سیستم یو تی ام منتقل می نماید. این کار باعث تثبیت موقعیت و کسب مختصات منحصر به فرد برای زمین کشاورزی می شود. سپس کارشناس بر اساس مختصات، نقشه زمین کشاورزی را رسم و مهر و امضا می کند. لازم به ذکر است نقشه یو تی ام بدون تائید کارشناس و مهر و امضای او فاقد اعتبار است.

هزینه نقشه یو تی ام زمین کشاورزی | کارشناسان البرز
تهیه نقشه یو تی ام برای زمین های کشاورزی

مدت زمان لازم برای تهیه نقشه کشاورزی

مدت زمان تهیه نقشه یو تی ام به مشخصات و مساحت زمین بستگی دارد. هر چقدر مساحت زمین بیشتر بوده و مرزهای آن نامنظم باشد، زمان زیادی برای نقشه برداری صرف می شود. از دیگر عوامل تأثیرگذار در زمان تهیه نقشه می توان به مهارت نقشه برداری اشاره نمود.

تسلط نقشه بردار، بر مدت زمان لازم

برای تهیه نقشه و هزینه نقشه یو تی ام زمین کشاورزی نیز مؤثر است. در صورتی که این فرد تبحر و تجربه بیشتری داشته باشد، زمان نقشه برداری کمتر خواهد بود. کارشناسان دادگستری امور مربوط به نقشه برداری و پلاک ثبتی را در کوتاه ترین زمان ممکن انجام می دهند. این افراد با تجربه بالای خود، تهیه نقشه یو تی ام را با مهارت و دقت زیادی انجام می دهند. به همین دلیل نقشه های تهیه شده توسط افراد مجرب، کوچک ترین ایرادی در تعیین متراژ ملک نخواهند داشت.

پیشنهاد ما به شما سروران گرامی

تهیه نقشه یو تی ام از اموری است که به مهارت و تمرکز بالا و حضور افراد کارشناس نیاز دارد. در حال حاضر شرکت های مختلفی در قالب مراکز تهیه نقشه یو تی ام فعالیت می کنند. بسیاری از این شرکت ها از تجهیزات دقیق نقشه برداری بی بهره هستند. بنابراین نقشه یو تی ام تهیه شده در مراکز نامعتبر دارای دقت بسیار پایین است.

این امر می تواند خسارت های زیادی را برای مالک زمین به همراه داشته باشد. پس بهتر است برای تهیه نقشه یو تی ام به شرکت های معتبر مانند کارشناسان البرز مراجعه کنید. این تیم متشکل از اکیپ متخصص و مجرب بوده و تهیه نقشه را با تجهیزات به روز و پیشرفته انجام می دهد. کارشناسان البرز به بانک اطلاعات جامع ثبتی دسترسی داشته و جانمایی پلاک ثبتی را در کوتاه ترین زمان ممکن انجام می دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر و آگاهی از هزینه نقشه یو تی ام زمین کشاورزی می توانید به بخش مشاوره کارشناسان البرز مراجعه کنید. مشاوران این تیم آماده ارائه اطلاعات و پاسخگویی به سؤالات شما عزیزان به صورت رایگان و 24 ساعته هستند.

شما سروران گرامی می توانید جهت دریافت مشاوره رایگان و استعلام هزینه نقشه یو تی ام زمین کشاورزی با مشاوران ما در ارتباط باشید.

از همراهی شما عزیزان سپاس گزاریم
تحریریه کارشناسان البرز

تماس با ما

آدرس دفتر:

کرج – جهانشهر – بلوار مولانا – خیابان گلستان – کوچه بن بست گلستان یک – پلاک 30

شماره تماس دفتر:

026-34479388

تماس مستقیم با مدیریت ، مهندس بکتاش

09122640810

5/5 - (3 امتیاز)

2 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × دو =