نحوه تهیه نقشه یو تی ام زمین کشاورزی در مازندران

نحوه تهیه نقشه یو تی ام زمین کشاورزی در مازندران | کارشناسان البرز

برترین مرکز نقشه برداری های utm در شمال کشور | کارشناسان البرز


بررسی نحوه تهیه نقشه یو تی ام زمین کشاورزی در مازندران

در حال حاضر نحوه تهیه نقشه یو تی ام زمین کشاورزی در مازندران برای ساکنین و کشاورزان این استان از اهمیت ویژه ای برخوردار است. چرا که با کمک این نقشه می توان مرزهای دقیق زمین کشاورزی را مشخص نمود. این امر تأثیر زیادی در جلوگیری از اختلافات میان کشاورزانی که در دو زمین مجاور به کشت مشغول هستند، دارد.
در ضمن تهیه نقشه یو تی ام علاوه از جلوگیری از بروز اختلافات و تعیین دقیق مرزهای زمین، مزایای بی شمار دیگری نیز دارد. از این رو لازم است تا نقشه یو تی ام، با دقت و مهارت بالایی توسط افراد ماهر و کار بلد تهیه شود. لذا برای بهره مندی از کارشناسان خبره و مجرب در زمینه تهیه نقشه یو تی ام زمین کشاورزی، توصیه می شود از خدمات شرکت کارشناسان البرز استفاده نمایید.
این شرکت از مجرب ترین و حرفه ای ترین کارشناسان در امر نقشه برداری یو تی ام برخوردار می باشد.

لطفاً 3 دقیقه ای جهت مطالعه محتوای پیش رو با ما همراه باشید.

اهمیت تهیه نقشه یو تی ام زمین کشاورزی

تهیه نقشه یو تی ام زمین کشاورزی در استان مازندران از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. زیرا به واسطه این نقشه می توان زمان های مناسب برای کاشت و برداشت محصولات را برنامه ریزی کرد. به عبارتی کشاورزان با بررسی داده های به دست آمده از نقشه یو تی ام می توانند‌ تصمیم اصولی و درستی برای زمان کاشت و یا استراحت زمین داشته باشند.
این برنامه ریزی، تأثیر زیادی در افزایش بهره وری و برداشت محصولات باکیفیت از زمین خواهد داشت. از این رو آشنایی با نحوه تهیه نقشه یو تی ام زمین کشاورزی در مازندران از امور مهم و تخصصی برای کشاورزان این منطقه محسوب می شود.

علاوه بر تعیین زمان کاشت و برداشت محصولات، تهیه نقشه یو تی ام به دلایل زیر، مهم می باشد:

  1. مدیریت منابعی مانند آب، خاک، هوا و بهره وری حداکثری از این منابع
  2. شناسایی مناطق مناسب و حاصلخیز برای کشت محصولات
  3. بخش بندی قطعات زمین به منظور تنظیم آبیاری، کود دهی و دیگر فعالیت های کشاورزی

مزایای نقشه یو تی ام زمین کشاورزی

نقشه یو تی ام یکی از نقشه های پرکاربردی است که دارای مختصات جهانی می باشد. به همین دلیل با استفاده از نقشه یو تی ام می توان مختصات دقیق ملک و همچنین موقعیت قرارگیری آن را مشخص نمود.
در ضمن با کمک این نقشه می توان اطلاعات جامعی در زمینه حدود اربعه ملک و موقعیت مکانی ملک های مجاور نیز به دست آورد. لذا تهیه نقشه یو تی ام زمین کشاورزی در استان مازندران، از بروز اختلاف، فروش زمین توسط غیر و ادعای مالکیت از سوی افراد دیگر جلوگیری می نماید.

یکی دیگر از مهم ترین مزایای نقشه یو تی ام، استقرار پلاک ملکی در موقعیت مورد نظر است. چرا که به واسطه نقشه یو تی ام زمین کشاورزی، مختصات ملک و مکان قرارگیری آن به طور دقیق مشخص می شود. به عبارتی، کارشناس رسمی دادگستری، ضمن تبحر و تجربه کامل در زمینه نحوه تهیه نقشه یو تی ام زمین کشاورزی در مازندران اقدام به تهیه نقشه اختصاصی برای زمین می کند. این نقشه یو تی ام زمین کشاورزی دارای مختصاتی است که هیچ کدام از نقاط دیگر دنیا، مختصات مشابهی با زمین مورد نظر ندارند. پس در صورتی که خواهان جانمایی دقیق ملک و کسب اطلاعات اختصاصی برای آن هستید، پیشنهاد می شود پروسه تهیه این نقشه را به افراد ماهر و مجرب بسپارید.

ویژگی های خوب نقشه برداری های یو تی ام | کارشناسان البرز
نقشه برداری های یو تی ام انواع زمین با بالاترین کیفیت و دقت | کارشناسان البرز

روش های مناسب برای تهیه نقش یو تی ام

امروزه از روش های مختلفی برای تهیه نقشه UTM زمین کشاورزی در استان مازندران استفاده می شود. به این صورت که کارشناسان رسمی دادگستری با استفاده از این روش ها و بررسی موقعیت زمین و استفاده از تجهیزات پیشرفته، این نقشه را به طور کامل و با دقت بالا تهیه می کند.

مرکز نقشه برداری های هوایی یو تی ام با کمترین قیمت | کارشناسان البرز
مرکز نقشه برداری های زمین های کشاورزی با بیش از 20 سال سابقه | کارشناسان البرز

برخی از روش های مورد استفاده برای تهیه نقشه یو تی ام زمین کشاورزی عبارت اند از:

استفاده از دوربین های نقشه برداری

در این روش کارشناس بدون استفاده از جی پی اس، اقدام به تهیه نقشه زمین کشاورزی می کند.
کارشناس برای تهیه نقشه یو تی ام بدون جی پی اس، از دوربین های نقشه برداری پیشرفته مانند توتال استیشن استفاده می کند.
نحوه تهیه نقشه یو تی ام زمین کشاورزی در مازندران با استفاده از دوربین به این صورت است که موقعیت ملک روی نقشه پایه با مقیاس 1:2000 جاگذاری می شود. توجه کنید که جاگذاری ملک در این مقیاس، با استفاده از نرم افزارهای مخصوص انجام می گیرد.

استفاده از دوربین جی پی اس دو یا چند فرکانسه

هدف از تهیه نقشه یو تی ام با دوربین های دو یا چند فرکانسه، برداشت اطلاعات موقعیت فعلی زمین است. البته با استفاده از این دوربین ها می توان ابعاد و مختصات دقیق ملک را نیز به دست آورد.

روش کار کارشناس در تهیه نقشه با دوربین چند فرکانسه به این صورت است که ابتدا اقدام به نقشه برداری از وضعیت زمین می کند. سپس با استفاده از این دوربین و نرم افزار اتوکد، گوشه های ملک و ابعاد دقیق آن را مشخص می کند.
در این روش نقشه برداری همانند روش استفاده از دوربین توتال استیشن، جانمایی ملک با موقعیت هندسی بر روی نقشه پایه امکان پذیر است.

ترکیب دوربین نقشه برداری و چند فرکانسه

با ترکیب روش های استفاده از دوربین توتال و چند فرکانسه می توان اطلاعات دقیق تر و کامل تری از موقعیت ملک و ابعاد آن به دست آورد.
این روش، بیشتر در مواقعی که زمین و ملک دارای شکستگی و اعیان بیشتری باشد مورد استفاده قرار می گیرد.
به طور مثال استفاده از دوربین چند فرکانسه به همراه دوربین های نقشه برداری توتال استیشن، بهترین گزینه برای نقشه برداری از زمین های دارای درختان زیاد است.

پیشنهاد ما به سروران گرامی

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه تهیه نقشه یو تی ام زمین کشاورزی در مازندران می توانید با مشاوران ما در تیم کارشناسان البرز در تماس باشید.
در ضمن برای بهره مندی از بهترین و مجرب ترین کارشناسان دادگستری در زمینه نقشه برداری پیشنهاد می شود از خدمات ما در این شرکت بهره مند شوید. چرا که داده های نقشه یو تی ام، زمانی اعتبار دارند که توسط کارشناسان مجرب و کارآزموده تهیه شوند.

راه های ارتباطی با کارشناسان البرز

تلفن همراه

09122640810

شماره تماس دفتر

026-34479388

ایمیل پشتیبانی

   info@karshenasanalborz.com

آدرس

کرج- جهانشهر- بلوار مولانا- خیابان گلستان- کوچه بن بست گلستان یک- پلاک 30

5/5 - (2 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *