تهیه نقشه هوایی ۱/۲۰۰۰ ام با مختصات یو تی ام در البرز

تهیه نقشه هوایی ۱/۲۰۰۰ ام با مختصات یو تی ام در البرز - کارشناسان البرز

تهیه نقشه هوایی ۱/۲۰۰۰ ام با مختصات یو تی ام توسط کارشناسان البرز


تهیه نقشه هوایی ۱/۲۰۰۰ ام با مختصات یو تی ام در البرز توسط بهترین کارشناسان

امروزه تمامی افرادی که به اداره ثبت و یا شهرداری و یا ساری اداره های مربوط به اسناد و مدارک مراجعه می کنند، باید نقشه یو تی ام تهیه کنند. اما ممکن است از خود بپرسید که نقشه یو تی ام چیست؟
ما در این محتوا قصد داریم نکاتی در رابطه با تهیه نقشه هوایی ۱/۲۰۰۰ ام با مختصات یو تی ام در البرز به شما سروران گرامی بگوییم.

جهت مطالعه محتوای 4 دقیقه ای با ما همراه باشید.

نقشه یو تی ام چیست؟

در واقع نقشه UTM که مخفف واژه Universal Transverse Mercator است نقشه ای برای مشخص کردن و تثبیت کردن حدود چهارگانه ملک و همچنین پلاک گذاشتن روی آن است.
به زبان ساده تر می توان گفت به هر نقشه ای که به آن مختصات داده شود، یو تی ام شده است. به این مفهوم که هر کجای کره زمین که باشید می توانید ببینید که این زمین با این مختصات در کجا قرار گرفته است. این نقشه توسط تجهیزات خاصی همچون دستگاه های جی پی اس یک فرکانسه یا مولتی فرکانس انجام می شود که مختصات دقیق را مشخص می کنند. در صورتی که کار کردن با این دستگاه ها را بلد نباشید مطمئن باشید دستگاه، خطا می دهد.

اهمیت تهیه نقشه هوایی ۱/۲۰۰۰ ام با مختصات یو تی ام در البرز

امروزه یکی از مراحل ثابت هر اقدام ثبتی یا تغییر برای یک ملک، وجود نقشه UTM می باشد. از این رو تهیه نقشه هوایی ۱/۲۰۰۰ ام با مختصات یو تی ام در البرز از اهمیت بالایی برخوردار می باشد. نقشه UTM از جمله مدارکی است که تمامی ادارات ایران به جهت دریافت اطلاعات کافی از ملک مورد نظر، آن را از متقاضیان طلب می کنند. نقشه UTM از یک سیستم مختصات جهانی به وسیله عکس های هوایی یا جی پی اس های دو فرکانسه، سه فرکانسه یا به صورت جانمایی دستی در فایل های ۱/۲۰۰۰ سازمان نقشه برداری کشور تهیه می شود.

تهیه نقشه هوایی ۱/۲۰۰۰ ام با مختصات یو تی ام در البرز - کارشناسان البرز
تهیه نقشه هوایی در استان البرز با بهترین قیمت – کارشناسان البرز

کاربرد نقشه UTM چیست؟

نقشه UTM کاربردهای زیادی دارد. از جمله مهم ترین کاربرهای آن می توان به موارد ذیل اشاره نمود:

  1. تعیین مشخصات کار های ثبتی ملک با موقعیت مکانی ملک
  2. اثبات پلاک ملک مورد نظر در جایگاه خود
  3. محاسبه دقیق مساحت در حد سانتی متر مربع
  4. عدم تفاوت پلاک ملک مورد نظر با املاک دیگر
  5. کم شدن اختلافات ملکی با مشخص شدن پلاک ثبتی
  6. سهولت تطبیق املاک
  7. بررسی وضیعت موقعیت املاک

تهیه نقشه هوایی ۱/۲۰۰۰ ام با مختصات یو تی ام

نقشه های ۱/۲۰۰۰ ام نقشه هوایی پوششی شهر است که مورد تایید شهرداری و اداره ثبت اسناد است. این نقشه ها از منطقه مورد نظر توسط کارشناس رسمی نقشه برداری استخراج می شود. به این نقشه ها به اصطلاح نقشه 2000 ام شهرداری نیز می گویند. نقشه های یوتی ام 2000 ام شهرداری علاوه بر طول دقیق ملک، عرض دقیق ملک، مساحت دقیق ملک، کوچه ها، خیابان ها و نام آن و … در نقشه آورده می شود.

کارشناس رسمی نقشه برداری ابتدا باید نقشه یو تی ام از ملک را تهیه کند. با تهیه این نقشه ها اضلاع، حدود و مساحت دقیق ملک تعیین می شود و هر نقطه از زمین دارای مختصات منحصر به فرد می شوند. سپس این نقشه یو تی ام وضع موجود ملک را روی نقشه 1/2000 جانمایی می کند. در نهایت توسط کارشناس رسمی نقشه برداری مهر و امضا خواهد شد و به شهرداری ارجاع داده می شود.

تهیه نقشه هوایی ۱/۲۰۰۰ ام با مختصات یو تی ام در البرز

در واقع منظور از نقشه هوایی همان نقشه یو تی ام است که عوارض و املاک یک محدوده را بر اساس مختصات یو تی ام و در مقیاس ۱/۲۰۰۰ ام نمایش می دهد. از این نقشه برای امور نقشه برداری و تهیه نقشه یو تی ام استفاده می شود. برای تهیه نقشه هوایی ۱/۲۰۰۰ ام با مختصات یو تی ام باید در ابتدا با استفاده از تجهیزات نقشه برداری در محل ملک مختصات گوشه ها و تجهیزات نقشه برداری تهیه می شود.

پس از برداشت مختصات ترسیم نقشه ملک با توجه به مختصات های برداشت شده انجام می شود. این نقشه یو تی ام در نهایت در نقشه هوایی تهیه شده جانمایی می شود. سپس این نقشه یو تی ام چاپ و توسط کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری مهر و امضا می شود. لازم به ذکر است که برای انجام امور اداری مربوط به ملک یا زمین در شهرداری استفاده می شود. این نقشه در شهرداری به نقشه ۱/۲۰۰۰ ام معروف است.

تهیه نقشه هوایی ۱/۲۰۰۰ ام با مختصات یو تی ام در البرز - کارشناسان البرز
تهیه نقشه هوایی ۱/۲۰۰۰ ام با بهترین قیمت – کارشناسان البرز

از طرفی نقشه هوایی باید از سازمان نقشه برداری کشور تهیه شود که به صورت یک فایل CD و با استفاده از یک مختصات یو تی ام است و باید در سایت این سازمان ثبت سفارش شود. بعد از طی کردن زمان، فایل از طریق پست به دست متقاضی می رسد.

تهیه نقشه هوایی ۱/۲۰۰۰ ام توسط کارشناسان البرز

در صورتی که برای مشاوره در زمینه تهیه نقشه UTM یا تهیه نقشه هوایی ۱/۲۰۰۰ ام با مختصات یو تی ام در البرز و تفسیر نقشه توپوگرافی توسط کارشناسان البرز به کارشناس رسمی دادگستری رشته راه و ساختمان و یا کارشناس رسمی نقشه برداری و یا مهندس نقشه بردار جهت نقشه برداری نیاز داشتید می توانید با گروه کارشناسان البرز در ارتباط باشید.

پیشنهاد ما به شما

مجموعه مهندسی و حقوقی کارشناسان البرز یکی از بهترین مجریان حقوقی و رسمی دادگستری در حوزه ملک و اراضی می باشد. کارشناسان البرز مسئولیت نظارت و اجرای اصولی و قانونی پروژه های شما را به عهده می گیرد.
لازم به ذکر است که این مجموعه متشکل از بهترین کارشناسان در استان البرز می باشد. کارشناسان البرز تهیه و تفسیر عکس های هوایی را توسط بهترین کارشناسان انجام می دهد.

شما سروران گرامی می توانید جهت دریافت مشاوره رایگان برای تهیه نقشه هوایی ۱/۲۰۰۰ ام و استعلام هزینه ها با مشاوران ما در ارتباط باشید.

با تشکر از همراهی شما سروران گرامی
تحریریه کارشناسان البرز

تماس با ما

آدرس دفتر:

کرج – جهانشهر – بلوار مولانا – خیابان گلستان – کوچه بن بست گلستان یک – پلاک 30

شماره تماس دفتر:

026-34479388

تماس مستقیم با مدیریت ، مهندس بکتاش

09122640810

5/5 - (1 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 + دو =