کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری و اطلاعات مکانی

کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری و اطلاعات مکانی | کارشناسان البرز

متخصص حرفه ای در املاک و اراضی


معرفی بهترین کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری و اطلاعات مکانی

استفاده از خدمات کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری و اطلاعات مکانی یکی از روش های مطمئن برای نقشه برداری از ملک می باشد.
در واقع مهندسی نقشه برداری و اطلاعات مکانی یا مهندسی ژئوماتیک، از جمله رشته های تخصصی است که به دانش و تخصص بالایی نیاز دارد. بنابراین برای انجام امور مربوط به نقشه برداری و اطلاعات مکانی باید به کارشناس رسمی دادگستری در رشته نقشه برداری مراجعه نمایید.
این کارشناس با جمع آوری اطلاعات تصویری و هندسی از موقعیت زمین و همچنین استفاده از تجهیزات پیشرفته، اقدام به نقشه برداری از ملک خواهد نمود.
لذا با استفاده از خدمات کارشناس نقشه برداری و اطلاعات مکانی می توانید موقعیت دقیق ملک و مساحت آن را مشخص کنید. و از بروز اختلافات ملکی و تعدی همسایگان به ملک خود جلوگیری نمایید.
پیشنهاد می کنیم در صورتی که به حضور بهترین و مجرب ترین کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری کرج نیاز دارید با تیم تخصصی کارشناسان البرز تماس بگیرید.
در این صورت امور مربوط به نقشه برداری از ملک خود را در اسرع وقت و بدون صرف هزینه اضافه انجام خواهید داد.

از شما دعوت می کنیم مطلب زیر را تا انتها مطالعه نمایید.

اهداف کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری و اطلاعات مکانی

نقشه برداری و اطلاعات مکانی از اموری هستند که در بسیاری مواقع، باعث حل کردن امور تخصصی کارفرمایان و کارشناسان رشته های دیگر می شود. از این رو مسئولیت های کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری و اطلاعات مکانی بسیار ویژه می باشد. و تأثیر بسزایی در جانمایی دقیق و بدون خطای پلاک ثبتی دارد.
به همین دلیل کارشناسان رسمی دادگستری، برای اخذ مدرک کارشناسی از مرکز کارشناسان قوه قضاییه و کانون کارشناسان رسمی دادگستری باید دوره های تحصیلی دانشگاهی و کار تجربی را با موفقیت طی کند.
در این صورت صلاحیت لازم برای اظهار نظر قضایی و همچنین نقشه برداری و مهندسی ژئوماتیک را خواهد داشت.
لازم به ذکر است کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری به دلیل دانش و تخصص بالا در امور نقشه برداری و تهیه مستندات جغرافیایی می تواند در رشته های دیگر نیز فعالیت کند.
از جمله مهم ترین اهداف کارشناس نقشه برداری دادگستری، بررسی قرارگیری موقعیت هر ملک در جای خود مطابق با مستندات موجود و با بهره گیری از دانش مهندسی نقشه برداری می باشد. به طور مثال در جانمایی پلاک ثبتی توسط کارشناس رسمی دادگستری، حدود اربعه ملک و همچنین موقعیت املاک مجاور به طور دقیق تعریف می شود.
به همین دلیل با استفاده از نقشه ها و اطلاعات مکانی زمین مورد نظر می توان حدود ملک را تعیین و همچنین موقعیت املاکی که به دلیل از بین رفتن مشخصات آن، مفقود شدند را نیز به سهولت پیدا نمود.

اهداف کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری و اطلاعات مکانی | کارشناسان البرز
نقشه برداری و تفسیر هوایی توسط کارشناسان متخصص

مهارت های کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری و اطلاعات مکانی

یکی از مهم ترین وظایف کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری و اطلاعات مکانی انجام عملیات مهندسی به همراه امور کارتوگرافی و نقشه برداری می باشد.
این عملیات مجموعه اقداماتی است که در آن، نقشه برداری زمینی با استفاده از گیرنده های مولتی فرکانس، کارتوگرافی و دوربین های مخصوص نقشه برداری انجام می شود. به طوری که اطلاعات جامعی مانند اندازه گیری، محاسبات و همچنین ترسیم عوارض روی زمین در قالب نقشه ارائه می گردند.
لازم به ذکر است کارشناس رسمی دادگستری در امور نقشه برداری، علاوه بر تهیه نقشه زمینی، نقشه برداری هوایی را نیز با استفاده از تصاویر ماهواره ای، فتوگرامتری و پهباد انجام می دهد.
در واقع فعالیت های کارشناس نقشه برداری دادگستری شامل رشته های متنوع مهندسی ژئوماتیک می شود.
خاطر نشان می شود این کارشناس تمام مهارت خود در زمینه نقشه برداری و اطلاعات مکانی را به منظور احقاق حق در پرونده های اختلاف ملکی در اختیار عدالت قرار می دهد.

رشته های تخصصی کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری و اطلاعات مکانی

برخی از رشته های تخصصی کارشناس رسمی دادگستری در امور نقشه برداری عبارتند از:

نقشه برداری مسیر

این نقشه برداری با هدف مطالعه، طراحی و اجرای راه و ساخت راه آهن و همچنین خطوط انتقال نیرو انجام می گیرد.

نقشه برداری هیدروگرافی

این نقشه برداری با هدف نشان دادن عوارض کف رودخانه ها، دریاها و سواحل انجام می گیرد.

نقشه برداری زیر زمینی

کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری و اطلاعات مکانی نقشه زیر زمینی را به منظور انجام پروژه های بهره برداری معادن و مخازن و همچنین طراحی تونل و مترو تهیه می کند.
لازم به ذکر است نقشه برداری زیر زمینی به دلیل ناوبری پروژه ها، از حساسیت بالایی برخوردار است.

نقشه برداری ساختمانی

لازم به ذکر است نقشه برداری ساختمانی از مطالعه اطلاعات جغرافیایی و اطلاعات مکانی و جی پی اس آغاز می شود. و در نهایت، به تهیه نقشه توپوگرافی منطقه با استفاده از پهباد، اجرای فونداسیون روی زمین و آغاز پروژه ساخت و ساز ساختمان منتهی می شود.

نقشه برداری نظامی

هدف از این نقشه برداری، تعیین دقیق مرزهای سیاسی کشور و همچنین نقاط استراتژیک و دفاعی می باشد. لذا برای تهیه این نقشه از ابزارهای پیشرفته ای مانند جی پی اس و پهباد استفاده می شود.

نقشه برداری فتوگرامری

فتوگرامری به فنون و دانشی می گویند که در آن، اقدامات لازم برای تهیه اطلاعات و تفسیر عکس های ماهواره ای و هوایی انجام می گیرند. لذا برای این کار کارشناس رسمی دادگستری در امور نقشه برداری، تصاویر و نقشه های مورد نظر را با استفاده از پهباد تهیه می کند.

نقشه برداری ثبتی

یکی از مهم ترین رشته های مهندسی نقشه برداری، مربوط به نقشه برداری ثبتی می باشد. لذا کارشناس رسمی دادگستری برای انجام اموری مانند تعیین حدود اربعه املاک و اراضی و همچنین نقشه های کاداستر، از دوربین های توتال استیشن و جی پی اس استفاده می نماید.
برای کسب اطلاعات در زمینه قیمت نقشه برداری یو تی ام در کرج می توانید مقاله مربوط به آن را مطالعه نمایید.

رشته های تخصصی کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری و اطلاعات مکانی | کارشناسان البرز
نقشه برداری ثبتی توسط کارشناسان حرفه ای

یک پیشنهاد ویژه برای شما سروران ارجمند

برای بهره مندی از خدمات بهترین کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری و اطلاعات مکانی می توانید از طریق شماره تماس های زیر با تیم تخصصی کارشناسان البرز تماس حاصل فرمایید.
در این صورت ضمن دریافت مشاوره رایگان، امور مربوط به نقشه برداری از املاک خود را تحت نظر بهترین و خبره ترین تیم کارشناسی انجام خواهید داد.

راه های ارتباطی با کارشناسان البرز

تلفن همراه

09122640810

شماره تماس دفتر

026-34479388

ایمیل پشتیبانی

   info@karshenasanalborz.com

آدرس

کرج- جهانشهر- بلوار مولانا- خیابان گلستان- کوچه بن بست گلستان یک- پلاک 30

5/5 - (2 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج + 17 =