تهیه نقشه UTM توسط کارشناس رسمی دادگستری در قزوین

تهیه نقشه UTM توسط کارشناس رسمی دادگستری در قزوین | کارشناسان البرز

ارائه دهنده خدمات نقشه برداری یو تی ام در قزوین | کارشناسان البرز


ارائه خدمات تهیه نقشه UTM توسط کارشناس رسمی دادگستری در قزوین

تهیه نقشه UTM توسط کارشناس رسمی دادگستری در قزوین یکی از اقدامات مهم و ضروری برای تعیین جانمایی دقیق ملک و مساحت آن است. چرا که نقشه یو تی ام، مطابق با مقیاس جهانی تهیه شده و از حساسیت و دقت بالایی برخوردار است. پس تهیه این نقشه می تواند تأثیر زیادی در تعیین مختصات دقیق برای ملک مورد نظر داشته باشد.
در ضمن اطلاعات مربوط به ملک مورد نظر کاملاً اختصاصی بوده و هیچ نقطه دیگری از دنیا دارای مختصات مشابه با آن نخواهد بود.

با توجه به حساسیت بالای تهیه نقشه UTM پیشنهاد می شود پروسه تهیه و ترسیم این نقشه را به کارشناسان باتجربه و ماهر بسپارید.
پیشنهاد ما، بهره مندی از خدمات شرکت کارشناسان البرز برای تهیه این نقشه می باشد.
ما در شرکت کارشناسان البرز از مهندسان و کارشناسان خبره و حرفه ای برخوردار هستیم. پس در صورتی که خواهان بهره مندی از بهترین کارشناس نقشه های UTM در استان قزوین هستید، می توانید با کارشناسان این شرکت در ارتباط باشید.

لطفا اندک زمانی جهت مطالعه مطلب ذیل با ما همراه باشید.

مزایای تهیه نقشه UTM در قزوین

تهیه نقشه UTM بیش از هر کس برای مالک ملک مفید بوده و مزایای فراوانی برای او دارد. زیرا مالک با استفاده از این نقشه می تواند هویتی مستقل و مشخص برای ملک خود تهیه نماید.
در ضمن تهیه نقشه UTM یکی از اقدامات لازم برای اخذ سند ملکی نیز محسوب می شود. پس با تهیه این نقشه می توان از سوء استفاده افراد دیگر نیز جلوگیری نمود.

یکی از مهم ترین مزایای تهیه نقشه UTM توسط کارشناس رسمی دادگستری در قزوین تعیین موقعیت دقیق استقرار ملک در این استان می باشد.
علاوه بر آن، می توان از نقشه UTM برای تعیین مساحت دقیق ملک به منظور عقد قرارداد های اجاره، خرید و فروش نیز استفاده نمود. چرا که به واسطه مشخص شدن مساحت دقیق ملک بر حسب سانتی متر مربع، می توان قیمت دقیق ملک را نیز تعیین نمود.

از دیگر مزایای تهیه نقشه یو تی ام می توان به کاهش اختلافات ملکی اشاره نمود. زیرا در این نقشه، مختصات دقیق و کامل ملک مانند گوشه ها، مساحت، جانمایی و … تعیین می شوند. از این رو با استفاده از نقشه یو تی ام می توان از بروز تعارضات و همچنین جا به جایی مختصات ملک نیز جلوگیری نمود.

اهمیت استفاده از خدمات کارشناس رسمی دادگستری برای تهیه نقشه UTM

کارشناس رسمی دادگستری، فردی است که در حوزه تخصصی خود دارای مدرک تحصیلی معتبر می باشد.
این کارشناس توانسته است نمره قبولی را در آزمون کانون کارشناسان دادگستری، کسب و مجوز فعالیت خود را از مرجع ذی صلاح دریافت نماید.
کارشناس رسمی دادگستری علاوه بر داشتن تحصیلات آکادمیک، سابقه 5 سال فعالیت در زمینه تهیه نقشه یو تی ام را نیز دارد. به همین سبب تجربه و مهارت لازم در زمینه تهیه این نقشه را کسب نموده است.

تهیه و تفسیر نقشه یو تی ام توسط کارشناس کار بلد دادگستری قزوین | کارشناسان البرز
برترین ارائه کننده نقشه های یو تی ام در قزوین با کارشناس معتبر و قیمت مناسب | کارشناسان البرز

در ضمن تهیه نقشه UTM توسط کارشناس رسمی دادگستری در قزوین با استفاده از تجهیزات مدرن و به روز انجام می گیرد. به همین دلیل داده های موجود در این نقشه دارای دقت بالایی هستند.
توجه کنید که نقشه UTM بدون امضا و مهر کارشناس رسمی دادگستری، فاقد اعتبار قانونی خواهد بود.

مراحل تهیه نقشه یو تی ام توسط کارشناس رسمی دادگستری

تهیه نقشه یو تی ام توسط کارشناس رسمی دادگستری به دو حالت زیر انجام می گیرد:

استفاده از نقشه یک دو هزارم

در این روش، کارشناس رسمی دادگستری به منظور بررسی جزئیات ملک، اقدام به بازدید زمین یا ساختمان مذکور می کند. پس از آن با استفاده از دوربین های نقشه برداری و گیرنده های جی پی اس متصل به سایت شمیم، اقدام به تهیه نقشه می نماید.
پس از برداشت اطلاعات و نقشه برداری نهایی، مختصاتی که موقعیت و مساحت حدود اربعه ملک را نشان می دهند، مشخص خواهند شد.
مختصات به دست آمده، در مرحله بعد وارد سیستم یک دو هزارم می شود. در این مرحله باید موقعیت حدود اربعه بر روی نقشه یک دوهزارم جانمایی شوند.
شکل این نقشه به صورتی است که در آن، وضع ملک و مختصات گوشه های زمین در جدول ثبت می گردند.

بهترین مرکز نقشه برداری های یو تی ام در قزوین | کارشناسان البرز
نقشه برداری UTM کارشناس دادگستری با تجهیزات به روز | کارشناسان البرز

استفاده از دوربین های جی پی اس

در این روش، ابتدا دستگاه مولتی فرکانس به سامانه شمیم متصل می گردد. سپس گوشه های ملک برداشته شده و مختصات موجود تخلیه می گردند.
در مرحله آخر نیز نرم افزار اتوکد به منظور ترسیم نقشه یو تی ام، مورد استفاده قرار می گیرد. به این ترتیب تهیه نقشه UTM توسط کارشناس رسمی دادگستری در قزوین به پایان می رسد.

استفاده از گیرنده های جی پی اس و توتال استیشن

در این روش از تهیه نقشه یو تی ام، ابتدا مختصات حدود اربعه ملک مورد نظر در سیستم مختصاتی لوکال با استفاده از توتال استیشن برداشته می شود. سپس کارشناس اقدام به برداشت دو نقطه مشترک ملک توسط گیرنده های دو و سه فرکانسه جی پی اس و توتال استیشن می نماید.
پس از برداشت اطلاعات و مختصات لازم، نقشه یو تی ام توسط نرم افزار اتوکد ترسیم شده و عملیات کارتوگرافی چاپ بر روی آن انجام می شود.

نکته مهم در زمینه تهیه نقشه یو تی ام، بهره مندی از گیرنده های سامانه شمیم و توتال استیشن به صورت همزمان است.
اگر صرفاً از گیرنده های چند فرکانسه سامانه شمیم در تهیه این نقشه استفاده شود، دقت مطلوب از نظر تعیین مساحت و حدود اربعه ملک به دست نمی آید. چرا که در این صورت، دید آسمانی لازم تأمین نشده و بنابراین گیرنده های شمیم به طور کامل در داخل کوچه و کناره های دیوار ثابت نخواهند شد. از این رو خطاهای زیادی در محاسبه مساحت ملک و همچنین حدود اربعه آن به وجود خواهند آمد.
همچنین برای اطلاع از قیمت این نوع از نقشه برداری ها حتما مطلب قیمت نقشه برداری utm را مطالعه نمایید.

پیشنهاد ما به سروران ارجمند

برای تهیه نقشه UTM توسط کارشناس رسمی دادگستری در قزوین با دقت بالا و در کوتاه ترین زمان ممکن، می توانید از خدمات شرکت کارشناسان البرز استفاده نمایید.
ما در این شرکت از مجرب ترین کارشناسان رسمی دادگستری در کنار تجهیزات به روز دنیا در امور نقشه برداری بهره مند هستیم. پس در صورت تمایل می توانید با استفاده از خدمات نقشه برداری شرکت مجرب کارشناسان البرز، این پروسه را در اسرع وقت و با هزینه بسیار مناسب انجام دهید.
برای کسب اطلاعات بیشتر و هر گونه مشاوره با مشاوران ما در کارشناسان البرز می توانید از طریق پل های ارتباطی درج شده، اقدام نمایید.

راه های ارتباطی با کارشناسان البرز

تلفن همراه

09122640810

شماره تماس دفتر

026-34479388

ایمیل پشتیبانی

   info@karshenasanalborz.com

آدرس

کرج- جهانشهر- بلوار مولانا- خیابان گلستان- کوچه بن بست گلستان یک- پلاک 30

5/5 - (3 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 + پنج =