ارزیابی دام و محصولات دامی | کارشناسان البرز

بررسی کمی و کیفی سلامت دام و محصولات دامی - کارشناسان البرز


ارزیابی دام و محصولات دامی توسط کارشناسان البرز

همانطور که مستحضر هستید نیاز کشور به تولیدات مواد و محصولات پروتئینی، موجب شکل گیری صنعت گسترده دام و طیور گردیده است. به طوری که سالانه میلیون ها تن محصولات پروتئینی در کشور تولید می‌شود. بدیهی است که با شکل گیری هر صنعتی ممکن است مسائل و مشکلاتی نیز در آن حوزه به وجود آید که نیاز به ارزیابی و کارشناسی تخصصی داشته باشد. از این رو بررسی و ارزیابی دام و محصولات دامی توسط کارشناسان رسمی دادگستری با صلاحیت های مشخص در مجموعه کارشناسان البرز انجام می‌پذیرد.

با توجه به اهمیت سلامت تغذیه و جلوگیری از شیوع بیماری‌های احتمالی، ارزیابی دام و محصولات دامی یکی از اولویت های بهداشتی محسوب می‌شود. لازم به ذکر است خدمات دیگری از جمله تعیین خسارت به تاسیسات دامپروری، ارزیابی مالکیت واحد های تولیدی و … نیز توسط کارشناسان ما قابل ارائه می‌باشد. در ادامه کلیاتی در خصوص شیوه ارزیابی و تعیین خسارت خدمتتان ارائه می‌گردد.

انواع ارزیابی دام و محصولات دامی

ارزیابی و بررسی دام‌ها شامل سه نوع است که در زیر به آن می‌پردازیم:

ارزیابی سلامت دام

این ارزیابی جهت کسب اطلاعاتی در خصوص سلامت و بیماری‌های احتمالی دام‌های یک منطقه می‌تواند مفید باشد. آمار دقیق در این خصوص جهت جلوگیری از خسارات، برای مسئولین و دامداران بسیار ضروری است. به همین جهت ارزیابی و ثبت اطلاعات دقیق دام‌ها توسط کارشناس رسمی دامپروری و دامپزشکی انجام می‌گیرد.

ارزیابی کمی دام

نظارت بر امور کمی مانند رشد و میزان دام، موضوع دیگری است که از ضرورت بسیاری برخوردار است. لذا اهمیت تغذیه و پیش بینی جهت تامین کارخانه های مواد غذایی یکی از دلایل فعالیت کارشناسان دامپروری و دامپزشکی در این حوزه می‌باشد.

کارشناسی محصولات دامی

یکی از صلاحیت‌های کارشناسان در خصوص محصولات دامی، ارزیابی کمی و کیفی محصولات است. بررسی دقیق سلامت محصولات دامی و حصول اطمینان از آن و همچنین ارزیابی میزان این محصولات بر عهده کارشناس دامپروری می‌باشد.

شیوه های تعیین خسارت تاسیسات نگهداری دام

می‌توان گفت مکان‌های نگهداری دام، مجموعه وسایل و تجهیزاتی که برای پرورش دام مورد استفاده قرار می‌گیرند، تاسیسات دامی به شمار می روند. این تاسیسات در پرورش دام و تعیین کیفیت محصولات دامی تاثیر بسزایی دارند. خسارات به تاسیسات دامپروری ها معمولاً ناشی از بلایای طبیعی و غیر طبیعی همچون زلزله، سیل، آتش سوزی، مشکلات سازه ای و عدم رعایت نکات ایمنی است. در صورت بروز خسارت، کارشناسان دامپروری و دامپزشکی با بازدید از واحد های دامداری، ارزش تاسیسات و میزان خسارات وارد شده را بررسی و رقمی را به عنوان خسارت تعیین می‌نمایند.

ارزیابی دام و محصولات دامی | کارشناسان البرز
ارزیابی دام و تعیین خسارت تاسیسات دامپروری – کارشناسان البرز

کارشناس رسمی دادگستری – ارزیابی دام و محصولات دامی

گروه مهندسی و حقوقی کارشناسان البرز متشکل از مجریان حقوقی و رسمی دادگستری در حوزه ملک و اراضی می‌باشند که مسئولیت نظارت و اجرای اصولی و قانونی پروژه های شما را به عهده می‌گیرند. این مجموعه همواره با به کارگیری مهندسین و وکلای مورد تایید سازمان نظام مهندسی و دادگستری، خدمات خود را در عالی ترین سطوح ارائه می‌دهد.

همچنین در حوزه دامپروری، شیلات و دامپزشکی نیز با همکاری سرکار خانم فروغ آشتیانی، کارشناس رسمی دادگستری آماده ارائه خدمات به متقاضیان حقیقی و حقوقی می‌باشد. صلاحیت ها و خدمات قابل ارائه توسط ایشان به شرح زیر است:

  1. ارزیابی دام و محصولات دامی
  2. ارزیابی مالکیت، اجرت المثل، تعیین سرقفلی و حق کسب پیشه‌ی مکان‌ها و جایگاههای تولیدی نگهداری، فرآوری و عرضه محصولات و نهادهای کشاورزی بومی و سنتی روستایی.
  3. تاسیسات کشتارگاه‌های دام و طیور و خوراک و مکمل های غذایی آنها.
  4. تعیین و ارزیابی خسارت وارده به تاسیسات نگهداری دام.

پیشنهاد ما به شما سروران گرامی

همانطور که گفته شد به دلیل اهمیت دام و فرآورده های دامی بخش عمده اقتصاد کشور در حوزه های کشاورزی، دامداری و دامپروری است. لذا همواره به یک آمار دقیق جهت شفاف سازی و مرجع کارشناسی نیاز است تا با ساز و کار اصولی و تخصصی مشکلات و مسائل را رفع نماید.

شما سروران گرامی می‌توانید در صورت بروز هر گونه مشکل در زمینه دام و محصولات دامی و نیاز به تعیین خسارت از خدمات این مجموعه بهرمند گردید. همچنین تولید کنندگان، فعالان صنعت دامپروری و فرآوران محصولات دامی جهت دریافت هر گونه مشاوره و کسب اطلاعات می‌توانند با کارشناسان ما در این حوزه تماس حاصل فرمایند.

با تشکر از توجه شما

راههای ارتباطی با ما

جهت هر گونه مشاوره و تماس با کارشناسان البرز از طریق راههای ارتباطی با ما در تماس باشید:

شماره تماس دفتر

026-34479388

تماس با کارشناس دامپروری و دامپزشکی (سرکار خانم آشتیانی)

0919-2847948

تماس مستقیم با مدیریت (جناب آقای مهندس بکتاش)

09122640810

آدرس دفتر

کرج – جهانشهر – بلوار مولانا – خیابان گلستان – کوچه بن بست گلستان یک – پلاک 30