تبدیل قولنامه به سند تک برگی چگونه است؟ 📃

نحوه تبدیل سند قولنامه ای به سند تک برگ | کارشناسان البرز

تبدیل قولنامه یه سند تک برگ - کارشناسان البرز


نحوه تبدیل قولنامه به سند تک برگی

امروزه تبدیل سند قولنامه ای به سند تک برگ به یکی از دغدغه های مالکان تبدیل شده است. سند قولنامه ای از آنجا که به صورت رسمی در دفاتر ثبت اسناد به ثبت نمی رسد، به همین منظور توصیه می شود مالکان نسبت به تبدیل سند قولنامه ای به سند تک برگ اقدام نمایند.
سوالی که ممکن است در این رابطه برای همگان پیش آید این است که  تبدیل قولنامه به سند تک برگی چگونه است؟ در این مطلب قصد داریم نحوه تبدیل سند قولنامه ای به سند تک برگ را برای شما شرح دهیم. لذا برای دریافت پاسخ این سوال پیشنهاد می کنیم تا انتهای مطلب را مطالعه فرمائید.
در ادامه جهت بهره مندی از مطلب پیش رو با ما همراه باشید.

شرایط لازم برای تبدیل سند قولنامه به سند تک برگ

  1. افرادی که پس از خریداری ملک در آن سکونت کرده اند می توانند برای اخذ سند تک برگ اقدام نمایند.
  2. در صورتی که فروشنده ملک را به صورت قولنامه ای خریداری کرده باشد می بایست مالک اصلی برای انتقال سند و تبدیل قولنامه به دفترخانه مراجعه کند.
  3. دفتر املاکی که قولنامه در آن نوشته شده است لازم است جزء املاک تائیدی توسط اتحادیه باشد تا قولنامه از لحاظ قانونی معتبر باشد.
  4. در تبدیل قولنامه به سند می بایست طرفین از اهلیت قانونی برای مراجعه به دفاتر اسناد برخوردار باشند.
  5. اگر ملک قولنامه ای طی سال های زیادی ساخت و سازی در آن صورت نگیرد می توان برای تبدیل قولنامه به سند تک برگ اقدام نمود.
چگونه قولنامه را به سند تک برگ تبدیل کنیم؟ | کارشناسان البرز
تبدیل قولنامه به سند تک برگ با کارشناسی تخصصی – کارشناسان البرز

مدارک لازم برای تبدیل سند قولنامه به سند تک برگ

متقاضی برای تبدیل سند قولنامه به تک برگ می بایست مدارکی را تهیه نماید. این مدارک شامل مدارک هویتی نظیر شناسنامه و کارت ملی طرفین قولنامه، مدارک مربوط به پرداخت عوارض شهرداری و مالیات ملک و مدارک مرتبط با پایان کار شهرداری می باشد.
همچنین در صورت درخواست صدور سند از سامانه sabtemelk.ssaa.ir، مدارکی همچون برگه درخواست ثبت سند، گواهی پرداختی و نیز نقشه های مختصات ملک می بایست تهیه شوند.

مراحل تبدیل سند قولنامه ای به سند تک برگ

با توجه به پرسش تبدیل قولنامه به سند تک برگی چگونه است؟ باید بیان کنیم که متقاضی پس از تائید وجود شرایط تبدیل قولنامه به سند تک برگ، می بایست مراحلی را طی نماید که در ادامه به بررسی آن می پردازیم.
ابتدا متقاضی باید برای دریافت سند تک برگ استعلام های لازم را از شهرداری و اداره امور مالیاتی دریافت نماید. به این منظور که تمامی بدهی های ملک همچون مالیات و عوارض می بایست پرداخت شوند.
در مرحله بعد نقشه یو تی ام تهیه می گردد که برای این کار از کارشناسان رسمی دادگستری و یا مهندسین نظام مهندسی می توان کمک گرفت.

مراحل تبدیل قولنامه به سند تک برگ به صورت اینترنتی

  1. پس از طی مراحل فوق، متقاضی می بایست آدرس sabtemelk.ssaa.ir را در مرورگر جستجو نماید و سپس گزینه درخواست پذیرش جدید را کلیک نماید.
  2. در مرحله بعد متقاضی باید گزینه حائز شرایط درج شده می باشم را تائید کند.
  3. در این مرحله تمامی اطلاعات هویتی نظیر نام، نام خانوادگی، شماره شناسنامه و سایر اطلاعات وارد خواهند شد.
  4. متقاضی در مرحله بعد می تواند مشخصات ملکی که قصد اخذ سند برای آن را دارد وارد کند که شامل مشخصاتی همچون پلاک اصلی، فرعی و شماره دفتر می شود.
  5. در گام بعدی متقاضی اطلاعات مرتبط با درخواست را وارد می نماید و تائید می کند که درخواست صدور سند مالکیت را دارد و سپس مختصات دفتر خانه را ثبت می کند.

بارگذاری مدارک در سامانه

در قسمت بارگذاری فایل مدارک لازم در سامانه باید بارگذاری شوند.
پس از بارگذاری با انتخاب یکی از شیوه های پرداخت، نسبت به پرداخت هزینه های تبدیل قولنامه به سند تک برگی اقدام می شود و با پرداخت هزینه، فرم پذیرش درخواست صدور سند در سامانه مشاهده خواهد شد که می بایست آن را چاپ نموده و به همراه سایر مدارک لازم به اداره ثبت ارسال شود. پس از طی این مراحل شماره مرسوله به شماره متقاضی پیامک خواهد شد و او می تواند با استفاده از آن وارد سامانه شده و شماره پرونده اختصاصی خود را به منظور پیگیری سند دریافت کند.

مزایای دریافت سند تک برگ چیست؟

سند تک برگ دارای ویژگی های زیادی می باشد که بهتر است پیش از اقدام برای دریافت سند با مزیت های آن آشنا باشید.

امنیت بالا

منظور از امنیت بالای سند این است که تحت هیچ شرایطی نمی توان سند را جعل نمود و جعل این سند کار ناممکن است.
زیرا در هنگام صدور سند در اداره ثبت اسناد، هولوگرام مخصوصی روی سند درج خواهد شد که جعل سند را غیر ممکن می سازد.

صدور چاپی سند

این اسناد در دفاتر رسمی به صورت کاملاً مکانیزه چاپ می شوند و به همین منظور تمامی مشخصات به صورت خوانا نوشته می شود که جعل آن را کمی دشوار کرده است.

درج مشخصات کامل

در سند های تک برگ تمامی مشخصات مالک و ملک مورد نظر به صورت کامل قید می شود.
همچنین علاوه بر درج مشخصات در روی سند، در پشت آن نیز مشخصات ملک به صورت حروفی و نیز محدودیت های نقل و انتقال همچون حقوق ارتفاقی و انتفاعی نیز درج خواهد شد. این مزیت یکی از مهم ترین ویژگی های سند های تک برگ شناخته می شود.

صدور اسناد جدا برای هر مالک

پیش از صدور سند های تک برگ، مالکان برای اخذ سند های جدا از دفاتر اسناد رسمی با مشکل مواجه می شدند. اما با صدور سند تک برگ این مشکل قابل حل شده و برای هر مالک یک سند مجزا صادر می شود.
تبدیل قولنامه به سند تک برگ با بهترین کارشناسی | کارشناسان البرز
نحوه دریافت سند تک برگ چگونه است؟ – کارشناسان البرز

صرفه جطویی در کاغذ

سند های معمولی صفحات زیادی داشتند که موجب هدر رفتن کاغذ می شد. اما در اسناد تک برگ حجم کمی از کاغذ استفاده می شود و این موضوع موجب صرفه جویی در کاغذ نیز می شود.

پیشنهاد پایانی به شما سروران عزیز

در این مطلب سعی نمودیم ضمن پاسخ به سوال تبدیل قولنامه به سند تک برگی چگونه است؟ با ویژگی های سند تک برگ آشنا شویم.
شما می توانید برای طی کردن مراحل اخذ سند تک برگ به مجموعه کارشناسان البرز مراجعه نمائید.
کارشناسان مجموعه ما با دانش و تخصص بالای خود شما را در رابطه با تبدیل قولنامه به سند تک برگی چگونه است؟ راهنمایی خواهند نمود و با ارائه اطلاعات لازم در تبدیل سند قولنامه به سند تک برگ شما را یاری می کنند.

شماره تماس دفتر

026-34479388

تماس مستقیم با مدیریت ، مهندس بکتاش

09122640810

آدرس دفتر

کرج – جهانشهر – بلوار مولانا – خیابان گلستان – کوچه بن بست گلستان یک – پلاک 30

3.7/5 - (3 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 + هشت =